MTZ Belarus

Ćiro jel ti u tvom imaš baš gramer?
 
Da bas gramer...

- - - - - - - - - -

Evo Rusa bori se sa hektarima... Mozda ako sutra ne padne kisa dolazi ispomoc,idem po jedan setvospremac manji koji ce Rakovica vuci..

032615132127.jpg
 
De uslikaj ga da nam dokumentujes tu tvrdnju.Ja sam imao rusa kupljenog u Madjerskoj u njemu je bilo original gramer,svi nakon 2004 ili 2005 imaju belorusku kopiju gramerovog sedista.
 
Pa moj je 2004 godiste... Sacu da pogledam mozda imam sliku...

- - - - - - - - - -

Evo slike... Mislim da je orginal gramer.. Mogu da slikam i hologram pozadi..

p0201141509.jpg
 
Moj rus ima ono obično sedište, najprostije (nema čak ni ono podešavanje bočnog nagiba kod oranja). I jaakooo je mekano, i previše za moj ukus. Plivam (gore - dole) u njemu čak i kad idem po asfaltu, a kad u leniji naiđem na rupu ono se sabije do kraja pa udari u graničnik, i jako je neprijatno za kičmu. Skoro da dobijem morsku bolest na njemu... A ručicom za podešavanje kilaže sam maksimalno našpanovao sedište, al' opet nije dovoljno. Imam 100kg. Je l' ima još negde da može štelovati osetljivost tog sedišta.


screencast
 
koliko ulja ide u hidrauliku kod 820-ke? nisam jos menjao to ulje a doslo je vreme. Znam gde se ispusta a dali se sipa tamo kod kabine sa prednje strane? dosta nezgodno za sipanje,par puta sam dosipao.... dali rus ima odvojeno ulje za menjac i hidrauliku ili je sve zajedno?
 
koliko ulja ide u hidrauliku kod 820-ke? nisam jos menjao to ulje a doslo je vreme. Znam gde se ispusta a dali se sipa tamo kod kabine sa prednje strane? dosta nezgodno za sipanje,par puta sam dosipao.... dali rus ima odvojeno ulje za menjac i hidrauliku ili je sve zajedno?
Hidraulika 20,5lit. menjač 40lit. odvojeni su menjač i hidraulika

- - - - - - - - - -

Ja sam uzimao osovinu centrifuge kod Mačara.

Nema kod Mačara novi tip centrifuge greškom poručio ali na žalost ne paše kod mene ide novi tip i taj košta 3980din, ako nekom bude trebao stari imam jedan viška,evo pa uporedite
img0082.jpg
 
@Dukej, ako ima neka opruga ili kao sto kaze clan Pankin ,uljni amortizer,to ti sigurno zrelo za zamenu.I ja imam sto kila i na istom sedistu mogu podesiti da sedim na kamenu ili toliko da otpustim da sediste odma legne na patos cim sednem :osmeh:
 
Dukej,imas 2 resenja,jedno ti je skuplje a to je da zamenis opruge koje se uvijaju gore gde se spanuje,nove su kod macara oko 3000 din,a drugo resenje i naj jeftinije ti je da ugradis jednu ili dve istezne opruge (za 100kg bolje dve) ovde gde sam ti oznacio strelicom na slici,a opruge mozes naci od neke stare ves masine taman imaju duzinu
dsc03949.jpg
... :) onda ce taman da bude,bice kao "grammer"... :) :D
 
znaci moze da zataji ova na dugme...?... :) :D ma tatu mrzi da cima,kaze da je na staroj 82-ojci samo lagano povuce i ukljuceno...a na ovom 920 mora malo da se cimne...pa sam mislio da mu malo olaksam...:D
 
Nazad
Vrh