MTZ Belarus

Ljudi, pa ovo kako god da okrenes ne valja.
Ako vozis IMT-a, gubis zdravlje.
Ako vozis Rusa - non-stop lezis pod njim, plus pomalo isto gubis zdravlje i desava se da kad kad ti odlaze pare kroz auspuh.
Ako vozis polovnog JDa, svako vece kad legnes mislis sta da prodam ako se sutra pokvari, i tu dolazi do problema sa zenom, ona misli da mislis na drugu.
Ako vozis novog JDa, onda si tajkun na forumu.
Ako vozis novog Turcina, prete ti i sekiraju te kako ce da ti crkne menjac za 3 dana.
 
Ljudi svako spram svojih mogucnosti!Svako vozi sta moze meni je trenutno MTZ nesto najbolje spram cebeta kojim se pokrivam otac mi je mehanicar pa majstori kako sam se trsio Brene vise mi ni ne naidju na kafu stim i kad su mi radili menjac posle smo ja i otac za njima popravljali.Tako da za mene je to najbolja solucija znam i ja sta valja ono kada bi mi se pruzila sansa za novim to bi bila Kubota 108 M ali njih vise nema u proizvodnji ali svakako bi taj brend bio NO1 u mojoj avliji za ostale bi mozda neki zeleni ili crveni ali onaj tamniji dosli u obzir.Sto se tice MTZ-a delova imam na izvolite dok mi je zadruga tu gde jeste,a imaju i dobrih majstora i sa svima sam dobar tako da za sitne novce resavam sve probleme pa sto bi "preko leba trazio pogacu" nemam ja hektara i hektara pa da mi treba veca masina.
 
Prije dvije godine prodavali na aukciji zadruga traktore , ostao JD 190ks , da li je bio 4755 ili 4955 , otisao jedva za 6000 E , u radnom stanju , ispravan sa tablicama , a za jednog 1221 u losijem estetskom stanju i dosta mladji otisao za duplo i to polu ispravan.

Sto ga nekupi za te pare. Zaradio bi samo na delovima bar duplo.
 
Kada stsnem kvacilo na 1221 krenu mi dole I papucice kocnica.Traktor ne ukoci ali pali stopaljke I lampicu prednje vuce.Gledao sam ispod I nije mi jasno sto to?
 
Sto se tice rezervnih delova za ostale traktore mislim da puno gresite, a pre svega mislim da ste ne upuceni. Uglavnom svi deovi su vrlo brzo dostupni i retko na koji se ceka nedeljama, kako ovde neki misle. Velik deo delova je dostupan odmah, a neki koji se porucuju stignu i za dan-dva.
Kod Breznjeva je dostupnost delova mnogo veca jer trgovci znaju da je gotovo svaki deo svakodnevno trazen jer em ima puno traktora, em se kvare svakodnevno. Neki delovi se standardno kvare malo, malo pa tako te delove svi imaju na stanju dok neke delove nema bas svaki prodavac i po njih se mora u agropanonku, ili se saceka dan dva.

Potrosni delovi su dostupni, al kad ode nesto sto se ne kvari cesto onda vidis muku, isto je i za MTZ i JD.

Uz to vecina "prodavaca" ni nema lager vec drzi potrosne i univerzalne stvari, a tipske narucuje pa bude ono mogu da ti narucim ali mi stize u sledeci utorak ili moze i sutra ali ako hoces da platis brzu postu :osmeh: Uvoznici i serviseri imaju na lageru vecinu stvari, ali te oderu.

Danas ne postoji deo koji ne moze da se nabavi, samo treba platiti i biti naourzan strpljenjem, a posto se govori o radnim maslinama svaki dan dok stoji gubis novac.

Belarusa mozes ispod kruske da popravis i dva poziva ti zavrse sve delove dok JD i ostali kad stanu.
 
Kada stsnem kvacilo na 1221 krenu mi dole I papucice kocnica.Traktor ne ukoci ali pali stopaljke I lampicu prednje vuce.Gledao sam ispod I nije mi jasno sto to?
Moj ti je savet-probusis deo poluge od kvacila kroz koji ide osovina kocnica i urezes navoj za mazalicu.podrmazes dva puta godisnje i neces imati problema,a i malo ce kvacilo ici mekse.
 
Da se nadovezem na ranije pisano, kad se 1221 "odvrne" na pumpi I dobiju tih 150 I kusur konja kako to podnose menjac I diferencijal.
 
Nazad
Vrh