MTZ Belarus

Danger jedno pitanje,proletos kada sam imao problema sa lamelom ,malo smo je dotegli i išao je do danas:zli: u oranju otkazala . Da li je vredi ponovo dotezati ili bi bilo pametnije da se zameni?
 
Bitno je da imas praznog hoda na predali u kabini da druk lezaj nije nategnut,ako imas praznog hoda a lamela proklizava cepanje na pola ti negine.............
 
Lamela pod sigurno,pregledati druk lezaj,potisnu plocu na korpi,zamajac,ako pusta ulje zameniti semering radilice zadnji.............itd...kad se otvori ondak ce da se vidi sta treba,kad ga rastavite na pola mozda unutra u zvonu vec stoji spisak....:osmeh:
 
Kod mene isto kvačilo počelo propadati nisam mogao ni u jednu brzinu ubaciti. Dotegli ga na polugi čisto da se dovučem kući kad smo ga rastavili lamele nije bilo a druk ležaj prosviro.Kad se vodi računa o kvačilu i primete prva proklizavanja treba ga rastaviti i lamelu odmah menjati.Predhodni vlasnik je verovatno već dotezao papučicu i traktor je teran tako sa već nategnutim druk ležajem,a posledica toga je ostružen zamajac i konačni kaput.
 
Poslednja izmena:
Ove danasnje lamele mnogo krace traju nego one od pre 15-20godina,ja se ne secam da smo pre samo zbog lamele rastavljali nase ruse, nego kad je bila generalna na motoru ili na menjacu, pa je tom prilikom i lamela zamenuta, a tu je proslo bar 7-8 godina najmanje
 
Ove danasnje lamele mnogo krace traju nego one od pre 15-20godina,ja se ne secam da smo pre samo zbog lamele rastavljali nase ruse, nego kad je bila generalna na motoru ili na menjacu, pa je tom prilikom i lamela zamenuta, a tu je proslo bar 7-8 godina najmanje

Nekad je i mercedes minika tek na 800.000km poceo da trosi dva deci ulja na 10.000km ,a danas..................
 
Ove danasnje lamele mnogo krace traju nego one od pre 15-20godina,ja se ne secam da smo pre samo zbog lamele rastavljali nase ruse, nego kad je bila generalna na motoru ili na menjacu, pa je tom prilikom i lamela zamenuta, a tu je proslo bar 7-8 godina najmanje

Ja bi dodao da zavisi i od stanja potisne ploce i zamajca posto se moj generalise potisna ide nova a zamajac kod strugara novi oko 18000 (Sva ispucala pa te pukotine kidaju lamelu)
teo se rtesiti kicmolomca kad me zajeba i to dobro mater mu njegovu upao ventil u klip iskrivljena radilica za sada puskas 820 evri par selova (potisna,druk krevet,bolcnice,lamelai ona limcina izbusena kod lamele)13000 jos majstor .
Sve u svemu u klinac diko...::jako_besan::
 
Kolege moze li mala pomoc? na 82.1 ne moze da se vrati iz sporohodne u brzohodnu.Palica od menjaca nece ni malo da krene u polozaj brzohodnu.sta bi tu moglo biti?jel viljuska u pitanju? :sta:
 
Kolege moze li mala pomoc? na 82.1 ne moze da se vrati iz sporohodne u brzohodnu.Palica od menjaca nece ni malo da krene u polozaj brzohodnu.sta bi tu moglo biti?jel viljuska u pitanju? :sta:

U pitanju je verovatno kuglica i opruga koja drzi viljusku da ne iskoci iz brzine. Probaj na zez da ubacis u brzohodne direktno iz sporohodne.
 
Kolege moze li mala pomoc? na 82.1 ne moze da se vrati iz sporohodne u brzohodnu.Palica od menjaca nece ni malo da krene u polozaj brzohodnu.sta bi tu moglo biti?jel viljuska u pitanju? :sta:
Jel ti ide u brzine? Ili menjač neće levo desno da ide?
Meni je pre dve nedelje ta sipka pukla, tj kraj sipke. Meni nije hteo da ide levo desno. Isao je menjac ali je mogao samo u prvu brzinu da ide i u rikverc. U tom polozaju je ostao.
 
Poslednja izmena:
Jel ti ide u brzine? Ili menjač neće levo desno da ide?
Meni je pre dve nedelje ta sipka pukla, tj kraj sipke. Meni nije hteo da ide levo desno. Isao je menjac ali je mogao samo u prvu brzinu da ide i u rikverc. U tom polozaju je ostao.

Tebi je onda bila pukla viljuška birača, kao na slici....
fotografija0044.jpg
[/IMG]
 
Ide u svaku brzinu,i ne izbaciva iz brzine.Samo u brzohodnu ne moze da se ubaci,ostalo sve ok.
 
Nazad
Vrh