MTZ Belarus

Prvo cudno mi bilo da pitate za mere ako vam majstor radi a drugo zanimalo me je koliko majstori u vasem kraju uzimaju recimo za taj posao,ako sam dobro video iz Ratkova ste a nisam radio u tom kraju pa me zanima.
Hvala na odgovoru.
Sto se tice cene ne znam tacno da kazem nisam se raspitivao ali moja neka procena je negde oko 50tak eura...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Mene je generalna za 552 izasla sa majstorom tacno 60.000din

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Nisam ja rekao da je 50 e po rupi malo ili mnogo ili da je za odvajanje kvacila 50 e skupo ili nije samo mi nije jasno kako moze da se naplati 50e recimo kvacilo na 552 od kolege Becarr94 na kome realno ima posla dva ipo sata i recimo na novom 1025 na kom ima 5 sati posla isto.
400 ili 500 eura da se uradi ruski cetvrtak je opet realno mnogo para,ja radim taj posao ali realno nema tu posla za te pare.
 
Ali ono sto me zanima jeste ovaj visak plasticnih stvari,nzm ni sta je to,jer za to nisam nasao mesto gde bi moglo ici na postojecu pumpu 10-ku od 82.1 traktora.Jel to mozda nije visak,jel trebalo da se ubaci u pumpu nekako ?
Tamo gde si ubacio gumice tog oblika,tamo idu i plastike. Odnosno ubaciš gumicu u plastiku i onda tako komplet postaviš u pumpu. Eventualno možeš prvo postaviti plastiku u pumpu pa onda gumicu. Ali ako si već sastavio....
 
To mi palo na pamet i probao sam ali nekako nije bas islo,a te plastike nije bilo u pumpi kad sam rastavljao.
 
U pitanju je struja ya paljenje od 24 . Skidao sam tapacir sa leve strane , relej samo cakne pa sam probao da prebacim na drugi relej koji je isti kao ovaj . Zamenim samo dzek i ponasa se isto kao i ovaj . Ostaje mi samo da pogledam sutra ove zice na kucistu menjaca . Javljam sta sam uradio

Kao prvo, da li si siguran da "cakne" rele paljenja? Da ne "cakne" možda rele grejača? Ovo dalje što ću napisati je samo za slučaj da "cakne" rele paljenja...

Nemam 1025, ali po šemi instalacije bi trebalo da je ovako:

24V sa akumulatora dolazi debelim kablom na šraf anlasera, sa tog istog šrafa se odvaja jedan tanji vod (po šemi bi trebalo da je sive boje) na onaj nosač plehanih osigurača ispred rezervoara ulja hidraulika. Odatle jednom žicom tih 24V ide na jedan radni kontakt relea za paljenje, a sa drugog radnog kontakta tog relea ide druga žica na automat anlasera. (Te dve žice bi trebalo da su narandžasta (koja dovodi 24V na relej) i ljubičasta (odvodi 24V sa releja na automat anlasera - naravno kad rele uključi).
Da bi rele uključio on treba da dobije pobudu koja je moguća samo kad je kratkospojen prekidač na ručici menjača/reduktora (a on je kratkospojen kad je ta ručica izbačena iz brzine). Pošto ti čuješ da rele "cakne", to znači da on dobija pobudu. E sad, to što je rele dobio pobudu i "caknuo" ne mora da znači da je i spojio svoje radne kontakte jer je moguće da su nagoreli kontakti unutar relea. Dakle mora da se isprati da li uopšte stiže 24V na automat anlasera i ako ne stiže da se vidi gde je prekid u tom lancu.

Znači, prvo IZBACI MENJAČ IZ BRZINE da ne bi traktor slučajno krenuo i zgazio te!

Onda proveri da li na automat uopšte stiže 24V kad okreneš ključ u položaj za paljenje. Ako stiže onda je možda sam automat neispravan. Ako ne stiže onda treba videti da li 24V dolazi do relea za paljenje. Ako postoji 24V na narandžastoj žici a ne prenese se tih 24V i na ljubičastu kad rele "cakne" onda je rele loš. Ako prenese tih 24V na ljubičastu žicu onda je negde prekid ljubičaste do automata anlasera. Ako 24V ne dolazi uopšte do relea onda isprati narandžastu žicu do onog nosača plehanih osigurača i vidi da li je žica u prekidu ili da li uopšte postoji 24V na tom nosaču plehanih osigurača...

I opet, pazi da je menjač izbačen iz brzine da ne bi traktor krenuo!!!!

- - - - - - - - - -

Mislim sad posle ovih prica o centrifugi kako je samostalno detaljno ocistiti, pregledati ?
Do sad nikad nisam sam radio.

Ni ja moju nisam nikad samostalno rasklapao, uvek dođe komšija pa je rasturi, ja sve operem i onda on ponovo vrati na traktor. Samo, on odvrće ceo rotor, da može i njega oprati. Ne rasklapa ga već samo izvrne iz kućišta, tako ga ocedi u kućište i nema prosipanja ulja. Posle u šraftuku odvrne poklopac i skine sito... Za skidanje naslaga sa poklopca sam napravio od kanalizacione cevi (one sive, tanke) altku koja je dovoljno tvrda da skida naslage a opet ne pretvrda da ošteti poklopac...
 
Poslednja izmena:
Dal je 50,60 ili 70 mozda manje bitno od toga da majstori imaju znanje i jos bitnije da su ok ljudi,i ja popravljam traktore samo a sve ostalo placam tako da volim kad je covek normalan pa moze da se saradjuje normalno sa njim.
 
Imam problem sa bap sklopkom na rusu 82. Zapalila se. Zanima me imali negde druga da se kupi ili stamije ciniti
 
Sama od sebe se zapalila ili prilikom verglanja ? verobatno ima kod rusa u novom sadu ,kosta oko 50e ,pogledaj na kupujem prodajem kod ovih sto prodaju delove za ruske traktore .
 
Prilikom paljenja. Nema nigde ma oglasima. Moram videti da odem u Novi Sad ma da mi nije uopste blizu. Dali moze da se preveze nekako da moze da pali traktor
 
Koja sklopka? BAP? Paljenje na 24V? Ili pretvarač koji stoji ispred hladnjaka? Koji traktor?
 
Prilikom paljenja. Nema nigde ma oglasima. Moram videti da odem u Novi Sad ma da mi nije uopste blizu. Dali moze da se preveze nekako da moze da pali traktor

Kolega nikakve potrebe nemate da idete u novi sad,ako nemate nigde drugde nazovite AP i oni vam posalju,mnogo jeftinije ce vas izaci nego da se vozate do tamo.
 
Sad tek videh da si napisao BAP sklopka (kad samo preletim a ne čitam pažljivo). Ima jedan tip na Najlonu (a ide i na temerinski i bačkotopolski vašar) koji prodaje BAP sklopke proizvodnje "Zrak-Aeo" iz Bosne. To su dobre sklopke. Bile su 50e kad sam ja kupio od njega pre par godina. Ako hoćeš pokušaću da pronađem njegovu vizitku, pa ga zovi da ti pošalje brzom poštom.
 
Poslednja izmena:
Evo kako ona izgleda pa da vidis da li ti odgovara takva ili mora original ruska:
4938309f910a8d84a88dd8c366966830.jpg
7c263a3b2472b3c326251b2efec98d83.jpg
32959beb32a9bde2061cc448dacca8e2.jpg



Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh