MTZ Belarus

Pustite momka da piše nemojte gledati sad baš svaku tačku i zarez,on bar piše o traktorima.Ima ovde iz naše države koji pišu budalaštine u zadnjih godinu dve,pa ih niko ne upozorava,još se i podstiču.

@ nikola indjija, sad je zima pa ih opet ne voli :haha:
 
Pustite momka da piše nemojte gledati sad baš svaku tačku i zarez,on bar piše o traktorima.Ima ovde iz naše države koji pišu budalaštine u zadnjih godinu dve,pa ih niko ne upozorava,još se i podstiču.
mene je iznervirao kad je rekao da ga sklapaju alkosi u Srbiji,ako su tamo vec alkosi ali su barem nasi :ppozdrav:
 
Prijatelju opet si u krivu.Pročitaj moj komentar i vidjet ćeš da takvo što nisam napisao nego sam napisao Jurval.A to nije u Srbiji,tako da se nemaš što nervirati.Ja sam pisao o alkosima u mom susjedstvu koji sklapaju traktore.Znači firma je od mene 10 km.Gdje sam ja tu spomenuo Srbiju ja stvarno neznam
 
Ne jedim se ja.Ja znam šta sam za svog radnog veka radio i uradio sa Belorusima tako da može svako pisati šta hoće,istinu ja znam,i to jako dobro.
 
Svaka led dioda je snage 3W , osim ako kupujete "kirbajaske" , kupi LED radno svjetlo u radnji gdje se prodaje roba za koju neko garantuje pa ces dobiti robu koja svjetli koliko i pise a i trosi isto koliko je navedeno.

Ako je traktor radio gdje si izmjerio 12V ,jedino na praznom akumulatoru.
Jel ti stvarno verujes u to sta pise na kutiji,Jbt lepo ti kazem merio unimerom

Nakacio na napajanje od kompa 12v

Vidim da si u "materiji" ,jacina svetlosti se ne meri watima nego lumenima

Sve to sto kupis u radnji je isto obicna kinezcina samo sto te preveslaju za 2x vecu cenu!

Ampermetar u ruke ,samo ce ti se kazati

snaga = napon x struja





Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Nebojša.Mi smo mu oterali traktor i pokazali da curi,sve dalje je bilo njegovo.Ja razumem da neko pogreši ali da opet naplati što on nije odradio kako treba to mi baš nije jasno.Ja da sam znao ne bih nosio kod njega,nego je mislio da će izdržati jedno vreme ali se prevario.Nikad se ne mešam u poslove bilo kojeg majstora ali hoću da se uradi kako treba.Za mene je on završio što se mojih traktora tiče.


Ako je bilo tako kao sto ste napisali a verujem da jeste onda je majstor kao sto sam vec napisao trebao kvar opet da odkloni ali ovaj put kvalitetno i kako treba i naravno o svom trosku,nema coveka koji nekad ne pogresi ali najvaznije je ispasti covek pa svoju gresku priznati i popraviti,ako ni zbog cega drugog onda bar zbog cinjenice da se dobar glas daleko cuje a los boga mi mnogo dalje.
 
Ja sam svoje lampe kupio kod ovlaštenog CREE distributera,ta kompozicija naprijed me koštala 170€ sa popustom.Dobio sam original certifikat i garanciju sa brojem koji se može provjeriti na CREE web stranici.Ovo dakle nije kirabajska kopija i ta kombinacija ima sveukupno 220watta a broj lumena sam zaboravio jer je to bilo davno.Ali svijetli i previše,ove dvije male su na zasebnom prekidaču a veliki bar na zasebnom jer dok sam spojio sve na jedan rastopio se u roku par sekundi nakon paljenja.Onda je ubačen relej i dva posebna prekidača.Dakle ovo niks kirabaj nego original.U radnjama kod nas se ni nesmije naći kirabaj pod drugim imenom jer to carina ni zakon ne dozvoljavaju,netko takve stvari može uvaliti jedino na placevima.Imao sam doma i kirabajski far prije nego sam kupio ove i razlika između tog i CREE je kao nebo i zemlja.Kod cree-a je završna obrada savršena,sve zadihtano pa čak i spoj kabla i lampe.I na njima je pravo staklo a ne plastika,može raditi i pod vodom do 1,5 metar dubine.A kirabaj je žali bože,pokisla je lampa dva puta i napravila spoj i pregorjela.
 
Ako je bilo tako kao sto ste napisali a verujem da jeste onda je majstor kao sto sam vec napisao trebao kvar opet da odkloni ali ovaj put kvalitetno i kako treba i naravno o svom trosku,nema coveka koji nekad ne pogresi ali najvaznije je ispasti covek pa svoju gresku priznati i popraviti,ako ni zbog cega drugog onda bar zbog cinjenice da se dobar glas daleko cuje a los boga mi mnogo dalje.
Tačno tako a i poprilično je skup i polako gubi mušterije.Nije lak mehaničarski posao ali po meni on je za ruke uzeo mnogo,za zamenu semeringa.ako od 4500 oduzmeš cenu semeringa ostale su ruke
 
Tačno tako a i poprilično je skup i polako gubi mušterije.Nije lak mehaničarski posao ali po meni on je za ruke uzeo mnogo,za zamenu semeringa.ako od 4500 oduzmeš cenu semeringa ostale su ruke

Ako je stavio obican semering koji se kupuje kod rusa i kosta 300,400 din ostalo su ruke a ako je stavio i neki malo bolji semering a ne verujem onda mu je ostao neki dinar manje ali bez obzira lepo je naplatio,trebalo je to po meni biti neki dinar manje,jer to nije realno nikakav posao.
 
Majstori po nekad umeju da osinu sa cenom ali neznamo sve detalje mozda je primera radi majstor nekoliko puta nesto sitno uradio pa nije naplatio redovnoj musteriji a kad se radi nesto krupnije on to naplati jace sto ga necini losim covekom ali ako naplati a ne popravi e to je vec::lose::::lose::
 
Dal je cena velika ili nije je diskutabilno jer mozda neko smatra da taj posao vredi vise neko manje ali po meni najbitnija stvar izmedji majstora i musterije(u bilo kom poslu) je da se nadje neki zajednicki jezik i da na kraju obe strane budu zadovoljne.
 
Мајстор мора да отклони квар, да каже то и то мора, а морало би и ово, а не може да не отклони квар (скарабуџи) и то још наплати.
Ја сам скоро имао тако нешто слично са мајстором, ауто нешто јебавао неки модул електронике. Кад је било готово зове мајстор дођи, ја дошао, и каже отклонио сам квар то и то и толико пара. Ја ко из пушке, вади напоље и враћај старо, он све трепће и чудно ме гледа, реко нит си ме питао нит си ми рекао треба то и то, вади напоље, ја тај део имам за 20 евра јефтиније....на крају је спустио цену за 20 евра и признао грешку што ми ништа није јавио, само ме бубнуо са ценом. На крају је и он био задовољан а и ја, он добио за руке а ја нисам одеран за део 35 евра већ 15 колико и кошта.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Мајстор мора да отклони квар, да каже то и то мора, а морало би и ово, а не може да не отклони квар (скарабуџи) и то још наплати.
Ја сам скоро имао тако нешто слично са мајстором, ауто нешто јебавао неки модул електронике. Кад је било готово зове мајстор дођи, ја дошао, и каже отклонио сам квар то и то и толико пара. Ја ко из пушке, вади напоље и враћај старо, он све трепће и чудно ме гледа, реко нит си ме питао нит си ми рекао треба то и то, вади напоље, ја тај део имам за 20 евра јефтиније....на крају је спустио цену за 20 евра и признао грешку што ми ништа није јавио, само ме бубнуо са ценом. На крају је и он био задовољан а и ја, он добио за руке а ја нисам одеран за део 35 евра већ 15 колико и кошта.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Ovo sto ste napisali da bi majstor trebalo da kaze tako i tako i to i to mora tako bi trebalo da bude ali ja sam na primer imao x situacija gde gazda jednostavno nije hteo ili nije mogao iz nekog razloga (nedostatka novca,vremena) u tom trenutku da ispostuje sve sto je posao zahtevao i gde su neke stvari radjene da kazemo polovicno na rizik ali samo i iskljucivo uz dogovor sa gazdom kada mu se predoce sve sve moguce posledice takvog rada i nikako na svoju ruku.
 
Kakva vam je potrošnja goriva u nekoj normalnoj godini sa mtz 820 i plugom imt 757.20? Nešto se razmišljam da uzmem mtz 820 ili ako bude neki zglavan 892.
 
Nazad
Vrh