MTZ Belarus

Pa tako i moj diže sa hidro pojačivačem špricu od 1300kg bez nekog napora podigne
 
Napisi kako si to uradio i slike naravno svi malte ne kuburimo sa tezim prikljuČcima?



Veoma jednostavno... Izbaci se taj hidropojacivac i cevi koje su isle do njega,zatvori se izlaz na pumpi koji je slao ulje u pojacivac,a sa glavnog razvodnika se uzmu dva izlaza odlazni i povratni i crevima se odvedu do klipa . Ima jedna tanka cev koja ostaje kad se pojacivac izvadi koja se crevom od goriva uvede u rezervoar ulja,i duža creva do klipa za ulje trebaju nova... Ukupno prepravka me kostala 3500 din i ceo dan posla...a slike ce biti veceras...
 
Poslednja izmena:
Pa dobro a set za reparaciju košta 2 eura a komplet nov originalni 90 e a zamjenski 70 e neki dan sam gledo u mađi
 
Sta bi trebalo uraditi na hidraulici na 82.1, treba mi za rad rad beracom da sporije dize bunker, da mogu da zaustavim dizanje kada hocu i da nastavim ponovo, kao i da po potrebi spustim polupun bunker kukuruza ?
Do sad je to kod mene bilo dosta grubo, a pogotovo kad treba spustiti bunker sa teretom, pa je brao drugi traktor, ali sada bi da kacim rusa za berac
 
Ugradi ventil kojim ćeš smanjiti protok ulja ja sam ga ugradio zbog lule silokombajna i sličan je vodovodnom i sad naredim kako mi odgovara
 
- - - - - - - - - -

ovako je izgledalo pre pocetka radova...
0m8KKfw.jpg

a ovde sam usrafio prigusnicu da ne bi bacao naglo prikljucak,sa rupom za protok ulja 2,5 mm...
9Z0lhYw.jpg

a ova dva reducira sam skinuo sa ovog hidro pojacivaca i usrafio napred na izvode,da bi mogao da prikljucim crevo,jer oni koji su fabricki napred nisu konusni iznutra...
ZdtzwLY.jpg

ovde sam zatvorio izlaz sa pumpe koji je slao ulje u hidro pojacivac
qVV9gLG.jpg


- - - - - - - - - -

a ovde je bila tanka cev koja je isto isla na hidr pojacivac,sa njenog izlaza sam preveo crevom od goriva protok ulja na mesto gde je bila cev povratnog ulja iz hidro pojacivaca u rezervoar...
CKXYvxj.jpg


- - - - - - - - - -

WbidNem.jpg


- - - - - - - - - -

ovo su ona dva reducira koja su skinuta sa hidro pojacivaca na koje su isla creva sa njega na klip
wo51A1F.jpg


- - - - - - - - - -

Qk0Ky0A.jpg


- - - - - - - - - -

nova creva provedena od prednjih izvoda do klipa...
uigIDTX.jpg


- - - - - - - - - -

3bxp10B.jpg


- - - - - - - - - -

sve sam to prikacio na izvode sa leve strane traktora da bi bile komande hidraulika na skroz levoj rucici,zbog lakseg rukovanja,jer je najbliza...
a03WH6Y.jpg


- - - - - - - - - -

dobio sam sada i potisnu hidraulik (prisilnu)...sada brze dize,ne popusta prikljucak,danas drzao ceo dan tanjiracu 1000-1100 kg ni milimetar nije popustio,i istom brzinom dize ne zavisno da li je ulje vruce ili hladno...
C3uV5xt.jpg


- - - - - - - - - -

creva sam kupio duzine 140cm + duzina prikljucaka (krajevi creva sto se srafe)...prikljucke je hidraulicar iskoristio sa mojih creva,tako da sam prosao sa 3200din za oba kompletna creva...

- - - - - - - - - -

Da li ste mislili na ovako nesto? http://www.kupujemprodajem.com/sigu...protoka-34439068-oglas.htm?filter_id=57927334

Da li mogu da ga postavim nazad odmah kod hidraulicne spojnice, tako mi je najlakse i najpristupacnije?

naravno da mozes kolega,to je taj ventil,samo ces mozda morati kod strugara da ti napravi krajeve ako se ne bude uklapao navoj ventila i cevi hidraulike...
 
Ovo cu da uradim definitivno...Sta kazete ostali kako se pokazao ovaj sistem? kod mene taj hidropojacivac ispod sedista ionako ne reaguje a kad orem i ulje se ugreje moram da dam velik gas pumpa je nova merio sam pr ulja manometrom odlican je ali cim se ugreje slaba vajda...
 
Ovo cu da uradim definitivno...Sta kazete ostali kako se pokazao ovaj sistem? kod mene taj hidropojacivac ispod sedista ionako ne reaguje a kad orem i ulje se ugreje moram da dam velik gas pumpa je nova merio sam pr ulja manometrom odlican je ali cim se ugreje slaba vajda...

I ja sad tako preradio i prezadovoljan sam.
 
Meni je malo falilo da idem da kupim novu pumpu,i kad sam pitao za prepravku kolega aca se javio i dao mi upustva,od kad je prepravljeno dize kao lud,pumpa odlicna... I kod kolege dangera je izbacen hidro pojacivac...
 
Drugar ima problem sa starom 52-ojkom, motor podigne temperaturu za 2-3minuta na 50-60 stepeni ,u toku rada prelazi preko 95 stepeni .Dolazio majstor i reko mu daje pumpa za vodu ispravna dihtung na glavi nije izgoreo najverovatnije daje hladnjak. Drugar odno hladnjak da ocisti kadasu otvorili videlisu da celie nisu zapusene daje hladnjak cist , traktor nema termostat . Dali neko zna u cemu je problem, unapred hvala.
 
Nazad
Vrh