MTZ Belarus

kanda dobro jedu ovi sas fakulteta
 
Pa zasto mr.dr.puste trbusine? te cokolade,kafe,rakije,dr.prasici...sad kad razmislim ko njih leci:sta: ili je mozda tu tajna zdravog zivota? ali faklutet ga sve naucio.MTZ cisto da nije off topic.
 
Manometar za pritisak ulja mi pokazuje skoro maksimalan pritisak čim malo dam gas,a kad pustim gas,kazaljka padne skoro na nulu.

Da li je to do davača?

Sat je običan,onaj mali,nije kombinovani. Traktor je 2004. godište.
 
Pa zasto mr.dr.puste trbusine? te cokolade,kafe,rakije,dr.prasici...sad kad razmislim ko njih leci:sta: ili je mozda tu tajna zdravog zivota? ali faklutet ga sve naucio.MTZ cisto da nije off topic.
Pokojnu babu vodili kod lekara i dok cekamo red...cujes 2 lekara kako pricaju o zdravlju, zivotu ... kaze ovaj stariji moja debljina je simbol blagostanja u zivotu. :osmeh:
 
Ništa, on bude višak. Nebojša je pod običan sat mislio na mehanički manometar, sa crevom koje uvrneš na mesto davača.
 
Upravo tako kolega,izvinjavam se sto nisam lepo objasnio.
Na mesto davaca napraviti reducir,sprovesti crevce u kabinu i staviti klasican mehanicki manometar kao sto nose recimo IMT traktori i biti miran.
Taj ruski elektronski hoce da zeza iz sto razloga tako da ovo dodje po meni bolje i brze resenje nego juriti kvar.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam kod mene na sve traktore ubacio elektronske satove a sve zbog straha i jako loših iskustava sa pucanjem creva i bakarnih cevčica.Ajde danju i da vidim da je puklo crevo ali u večernjim satima i noću nema šanse a pogotovo na kombajnu ne može da se vidi.Kupovao sam kamionske i automobilske davače i satove.Jeste možda skuplje ali nema da se razmišlja.
 
Takva solucija nije losa i moze da traje,moj savet se odnosio na ruske satove i ruske davace tj ono sto se kupi na rumskom vasaru i najlon pijaci za 300 i 500 din.


Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Bakarna cev nece puci tako lako ,a takodje imam na jednom traktoru gumeno crevo od hidraulike 200 bari ,ide od motora do sata za ulje ,to je isto maltene vecno.Izbacite rusku elektroniku,ili stavite ovako kao kod mene ,ako bas hocete i elektronski da imate,meni su serviseri ovako odradili,ja bi to izbacio taj davac ,ne treba mi elektronski.


Ovo je hidro crevo sto imam i na prikolicama,sta je za nju 4 bari pritiska ulja da nosi,ovako cu i na rusa uraditi,ono njegovo armirano gore na slici je sr...vec mi puklo pre nekoliko godina jednom.
 
Koja količina ulja ide u prednji diferencijal i reduktore u ravan most?
Imam podatke samo za euro lux,a na internetu nisam uspeo da pronadjem za RM...
 
Nazad
Vrh