MTZ Belarus

Sta moze biti razlog podizanja nivoa ulja u karteru juce pre oranja je bilo na maksimumu evo sad ima mnogo vise iznad predpostavljam da je pustio naftu u karter ali kuda?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Proveri nivo vode u hladnjaku !

Pa probaj odvrnuti čep za ispuštanje ulja iz motora (kontrolisano) da vidiš šta ti prvo curi .... voda ili ulje, pa će ti se samo reći.
 
Ako je nafta,prosla je kroz pumpu visokog pritiska.Ako je ulje,proslo je kroz hidraulicnu pumpu.
 
Meni se to desilo na 82.1,promenio pumpu volana i opet isto,na kraju su otisle neke plastike na bosch pumpi
 
Poslednja izmena:
Danas odradjen mali servis, sredjene kocnice i prestelovane dizne na 1025, svaka cast kolegi nebojsa100 na profesionalizmu

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Jedno pitanje za sve forumase uopsteno,posto nas ima iz svih krajeva na forumu kako kod vas majstori naplacuju svoje usluge,i zar toliko problema sa majstorima imate kad malo malo se neko zali?
Kako sam skontao ti si iz Zemuna , radis Ruse, i prodajes polovne delove na pre par dana smo pričali telefonom, u vezi kucista diferencijala?


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Kako sam skontao ti si iz Zemuna , radis Ruse, i prodajes polovne delove na pre par dana smo pričali telefonom, u vezi kucista diferencijala?


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk

Ja sam tacnije iz sela Ugrinovci,opstina je Zemun pa u oglasima stoji Zemun jer ne znaju svi gde su Ugrinovci,ako je ono prazno kuciste bilo u pitanju onda ste samnom pricali,ja se na bavim prodajom polovnih delova to se cale zanima sa time ja iskreno nemam ni vremena a ni volje za to,ja jedino ako musterija zahteva nabavljam delove dal nove ili polovne.

- - - - - - - - - -

Danas odradjen mali servis, sredjene kocnice i prestelovane dizne na 1025, svaka cast kolegi nebojsa100 na profesionalizmu

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Lekso hvala na pohvalama i cekamo poziv za to prase ili jagnje:osmeh:
 
Rikn'o plovak opet. Dugo je i trajao... Nema šanse da sad ponovo vadim sedište...

Po svemu sudeći je probijen sam plovak i napio se nafte pa stalno gori lampica za rezervu. Jedan kolega mi kaže da je to zbog udaranja samog plovka o rezervoar. Ima li ko kakvu praktičnu ideju kako to sprečiti, npr. neki graničnik hoda, ili neki ublaživač klaćenja? Možda kakav žičani prsten oko plovka da ne udara sama plastika o rezervoar?
 
Citam ranije postove o sekundarnoj osovini, reci cu samo da sam na praksu isao u VU KARADJORDJEVO tamo je bilo oko 100 belarusa sto 82_92 svima su varene matice konusnog!
Radio sam u Neoplanti ratarstvo svima su varene matice, vise komada krseva sam imao kuci, a i radio privatno svima sam vario!!!!
Naj vece zlo je polunosena prikolica,tandemka ona od cimanja razloce nuteve na konusnom i osovini i onda se matica mrda pojede navoj i sklizne
Obično za osigurac nabijemo Pick up prst ili zubac sunce grabljica i zasvsjsujemo!!
Desilo mi se i na 1221 da se odvrnuo konusni pa napravio ZIJAN razbio kuciste menjaca pa smo ga varili

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Jesam zvao za kuciste nabavio sam na drugom mestu sa sve tsnjirastim i srcem skroz ok stanje cak su i caure na trkacima super
Ali sam morao dati staro slomljeno da se pravda, nisam dobio fiskalni ali je cena bila vise nego povoljna

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Jesam zvao za kuciste nabavio sam na drugom mestu sa sve tsnjirastim i srcem skroz ok stanje cak su i caure na trkacima super
Ali sam morao dati staro slomljeno da se pravda, nisam dobio fiskalni ali je cena bila vise nego povoljna

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk

Sto se tice matice i varenja ja sam samo napisao svoje iskustvo i svoje misljenje i nacin na koji ja radim i na koji smem da garantujem da ce biti dobar,to je samo moje misljnje sto naravno ne znaci da je ono jedino ispravno i najbolje i svako ima pravo na svoje.
A sto se tice diferencijala takve kupovine su uvek najbolje bile:haha:
 
Ljudi jel se desavalo nekom da eksplodira stub volana na mtz 82.1? Danas dok je traktor bio u radu,odjednom se culo samo kao petarda i volan je izgubio funkciju,ne moze se motati... razbilo u 5-6 komada gornji deo stuba,gde ulazi vratilo volana i gde je ventil za blokadu...sta moze biti uzrok tome,ako neko zna?

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi jel se desavalo nekom da eksplodira stub volana na mtz 82.1? Danas dok je traktor bio u radu,odjednom se culo samo kao petarda i volan je izgubio funkciju,ne moze se motati... razbilo u 5-6 komada gornji deo stuba,gde ulazi vratilo volana i gde je ventil za blokadu...sta moze biti uzrok tome,ako neko zna?

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
Pukao SPOMENIK STALJINU?
Cist VANDALIZAM sto bi komsija rekao!!!
Nisi prvi kojem se desilo
Zaglavi ventil zaustavi protok ulja i nabija pritisak koliko god može pumpa da nagura, il' pukne pumpa ili spomenik

Sad imas razlog za ugradnju hidro volana
Blokadu prebaci na vazduh turis nagazni ventil od MB1213 celih 15e nov, jos malo holendera i gas!
Dok drzis nogom radi kad pustis ugasi




Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Hahaha pukao,pukao,i to bas posredini slike...
To sam i razmisljao za blokadu da stavim na vazduh,samo nisam znao kakav ventil ali sada znam...
Nego ajd malo me uputi oko hidro volana,koliko izlazi ta investicija,i kako se pokazalo ono cudo sto prodaju po vaserima,orbitrol nakacen na plavi rezervoar koji lici na pokojni stub,ima i filter na sebi?

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Hahaha pukao,pukao,i to bas posredini slike...
To sam i razmisljao za blokadu da stavim na vazduh,samo nisam znao kakav ventil ali sada znam...
Nego ajd malo me uputi oko hidro volana,koliko izlazi ta investicija,i kako se pokazalo ono cudo sto prodaju po vaserima,orbitrol nakacen na plavi rezervoar koji lici na pokojni stub,ima i filter na sebi?

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
Moj savet je da koristiš rezervoar hidraulike orbitrol ,oko 130e nov strpas kao na eurolux skroz do kabine tako izbegnes luftove na osovini preko motora,
klip 50-60e ruski nabudzis nosac na most a na levu ruku navaris isovinu, spone sastavis da bude iz 1 komada na sredini gde je sapa od spomenika odradis cev u cev samo pazi da jedna bude Levi a druga desni navoj do tocka zbog optike
A tebi zbog utovarivača uzmi jacu pumpu i orbitrol većeg protoka i stavi 2 klipa kao 1221 da bide ko SAMA


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Hahaha e dobro ti je ovo "da bude kao SAMA"... :)
Znaci napajanje pumpe volana da uzmem iz velikog rezervoara koji je trenutno za poluge i utovarivac?
Gde da trazim orbitrol i koju oznaku,jacinu?

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
To mi SAMA ostalo od jednog ČENEJCA koji je imao a mislim da jos uvek ima neki stari SAME sa V motorom nekih 75-80,KS
Riknuo mu motor ali neće da se rastane od "SAME"
Uzmes orbitrol i klipove od 1221 a nisam siguran dali pase pumpa volana, ima ona pojacana od 1025 sa protokom 16l
Stavi 2 klipa zbog utovarivača nek bude RUŠČINA HOROŠO!!
A za blokadu nagazni ventil od MB 1213 ima 3izlaza odnosno
Ulaz
Izlaz
Rasterećenje
Kosta celih 2000din ja juce kupio nov
Pa kad ga TJUNIRAS nek crknu dušmani!!!!

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh