MTZ Belarus

Imam 82.1 98godiste jel ima negde tema kako se montira hidro volan i gde ima delova da se kupi?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Evo ti jedan video koji ti moze pomoci
https://m.youtube.com/watch?v=xB3bQyHErjE

Delova imas u novom sadu kod rusa ,ima jeftinije a ima I skuplje varijante.

Da napomenem , na ovom snimku on pravi nosac za klip a na tvom rusu bi trebalo da ima rupe, ili mesta gde se buse rupe za nosac klipa,pricam o gredi prednjeg mosta.

Ja imam 97 god pa bi isto hteo da ugradim hidro pa sam se malo informisao.
 
Ja sam pitao kod Rusa na najlon pijaci
Klip 40e
Medjuploca sa osovinicom za orbitrol 25e
Orbitrol 90e
Spona za tockove oko 40e
Rame za levi tocak isto oko 40e
Creva nemaju al i ona bi izasla oko 50-60e zavisi do majstora

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Ja sam pitao kod Rusa na najlon pijaci
Klip 40e
Medjuploca sa osovinicom za orbitrol 25e
Orbitrol 90e
Spona za tockove oko 40e
Rame za levi tocak isto oko 40e
Creva nemaju al i ona bi izasla oko 50-60e zavisi do majstora

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
to je jeftinija varijanta a ako hoces jos jeftinije onda sponu mozes da napravis po meri od one dve sto ce ti ostati kao visak. Taj stub volana moze da se izbaci I napravi samo nosac za orbitrol I neki rezervuar za ulje. (Ima I to da se kupi samo sto rusi traze 160e za to )..

Postoji jos varijanta da se orbitrol ubaci odmah ispod maske,kontrolne table. Cak mislim da tamo ima I nosac za orbitrol. Samo sto onda idu duza creva.

Ko prvi bude ugradjivao nek obavezno podeli utiske I iskustva :osmeh:
 
Imam 82.1 98godiste jel ima negde tema kako se montira hidro volan i gde ima delova da se kupi?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Pogledaj kod onih ukrainaca na najlonu , mozda imaju ovo za kompletnu prepravku.
https://allegro.pl/wspomaganie-na-orbitrol-do-mtz-82-belarus-oryginal-i4912499534.html

A montira se orbitrol na postojeci servo preko medju ploce i osovine
https://static.agrofoto.pl/monthly_01_2015/post-147232-0-82048400-1422550899.jpg

Inace ti treba za 82-jku orbitrol oznake kapaciteta 100 , a na 1025 ide 160 jer ima veci klip.
 
to je jeftinija varijanta a ako hoces jos jeftinije onda sponu mozes da napravis po meri od one dve sto ce ti ostati kao visak. Taj stub volana moze da se izbaci I napravi samo nosac za orbitrol I neki rezervuar za ulje. (Ima I to da se kupi samo sto rusi traze 160e za to )..

Postoji jos varijanta da se orbitrol ubaci odmah ispod maske,kontrolne table. Cak mislim da tamo ima I nosac za orbitrol. Samo sto onda idu duza creva.

Ko prvi bude ugradjivao nek obavezno podeli utiske I iskustva :osmeh:
Sto bi izbacivao stub,bolje da ostane.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Odakle je najbolje da izvučem napajanje za muziku? Jel može sa napajanja za radna svetla (što bi bilo najlakše ) ili moram da vučem sa kontakt brave?
Pozdav


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stub ostaje kao teg napred i kao rezervar za ulje za volan,tako smo bar mi uradili.Kompletnu prepravku imate kod ljudi koji prodaju delove za rusa.
Gore u krovu imas struje koliko hoces,nemoj je bezveze vući sa brave.
 
remont bosh pumpe I zamena jednog uloska za 1221.3 ce me izaci oko 54000din.Nisam ocekivao da je za rusa to tako skupo.
 
To je cena kod žeravice..kod drugih je mnoogo jeftinije...
Kvalitet ni jednih ni drugih ne bih da komentaeišem
 
Znam da to jeftinije posle bude skuuuupoooo. Imali smo par tih slucajeva.
Zeravica je jos uvek ozbiljna firma.
 
Ruke im nisu skupe a sa tim jeftinima sam se opekao dva puta zestoko. Jednom me je kostalo nove pumpe i cirka 700eura.Drugi put kod jednog u Crepaji me kostalo nove pumpe i cirka 24000din.
Jedan element za PAL je oko 6000din+nepovratni.Sve to x 6 cilindara. Licno sam proverio cene mimo Zeravice. Ruke za sve su oko 7000 din sto je po meni uz dobijenu garanciju pristupacna cena jer kvazi majstori naplacuju zamenu uloska dizne 300din po komadu
 
Jel radi jos Krivokuca bosista iz NS? Znam da je drugar nosio kod njega bosh pumpe od ruseva...
 
Nazad
Vrh