MTZ Belarus

Al sa ruskom je ostriji motor i puno lepse radi, moj utisak.
A to je istina da samaraju na delovima kad cuju da je 1221, uzeo sam AC pumpu da imam u rezervi, kad sam rekao za koji model, aaaauuu pa za njega je skupa, ima 2 modela jedna je 100e a druga 50e zavisi koju pumpu imas ja mu kazem koju e kaze imas srece ta je 50.

- - - - - - - - - -

Raspitivao sam se za adaptere za udvajanje tockova zadnjih, za 1221 nema ispod 300e a za 82 100e a koliko sam ja ukapirao razlika je samo u duzini adaptera jer su sire gume kod 1221. Onda se osplati da se prepravi od 82 kod nekog strugara a ne da dam 600e za 2 adaptera!

300e 1 ili 2 adaptera?
 
Al sa ruskom je ostriji motor i puno lepse radi, moj utisak.
A to je istina da samaraju na delovima kad cuju da je 1221, uzeo sam AC pumpu da imam u rezervi, kad sam rekao za koji model, aaaauuu pa za njega je skupa, ima 2 modela jedna je 100e a druga 50e zavisi koju pumpu imas ja mu kazem koju e kaze imas srece ta je 50.

- - - - - - - - - -

Raspitivao sam se za adaptere za udvajanje tockova zadnjih, za 1221 nema ispod 300e a za 82 100e a koliko sam ja ukapirao razlika je samo u duzini adaptera jer su sire gume kod 1221. Onda se osplati da se prepravi od 82 kod nekog strugara a ne da dam 600e za 2 adaptera!
Dragane svi delovi od Motorpala su duplo skuplji od ruskih delova...a sto se tice duplanja tockova,na 1025 imam adaptere od 1221,oni su duzi od onih za 82,ali takodje imaju umesto dugackih brezona koji se stavljaju u glavcine mesto kratkih fabrickih-samo zatvorenu maticu sa navojem koja se uvrne na postojeci kratki brezon,a na koju se navrce maticakoja drzi dupli tocak...deluje malo nejasno,ali ako nije jasno slikacu da pojasnim...inace ako nekom treba imam dve gume 18,4-38 u odlicnom stanju,zdrave,sara na pola za prodaju.
 
Tamo ima svasta da se nadje.Priča se i da Đorđe Čvarkov tamo ima sina koga mozda i nema :haha:

Ima tamo stvarno svasta, jeftini djelov za MTZ, za tog Švarglu ne znam , ali znam koji su isli tamo 90-2000 zbog sex-a , pa em ostali suhog em ostali bez novca em dobili i batina em ih osisali u zatvoru djaba. A znam i 2000-tih kad se islo tamo bilo sve jeftinije a romi iz Rumunije mjenjaju marke /eure na crno na ulici , kurs odlican , dobijes papirne forinte na krajevima a u sredini novinski papir, uredno isjecen i sve ti pred nosom izbroji forinte:haha:, koliko ih ja samo znam da su kupili novinski papir:sjasi:. Ja sam bio upozoren da samo mjenjam na ulici kod "nasih" bosanaca , 1-2% nepovoljniji kurs ali si dobio forinte.

- - - - - - - - - -

U čemu je fora da se sine ruska a stavi češka pumpa?

Onda ti ne treba ni cip , odma uzmes onu stelovanu za 1523.3:ppozdrav:.

Salim se otisla mi pumpa , pa uzeo cesku , takvih je samo bilo kad sam uzimao.

Neki kazu trosi manje, sto bi bilo jako cudno jer ruska ima (treba da ima) mehanicku regulaciju predubrizgavanja a ceska nema , pa bi trebala ruska da trosi manje. Moguce da ja nemam sluha a i mnogi oko mene koji kazu da rus sa ruskom PVP radi kao rus, a 1025.3 i 1221 sa ceskom PVP ne radi kao rus vec kao traktor:cool:.
 
Za MTZ-a 1025 koje preporučujete motorno ulje dali nešto od Nisa ili Modriče. Stare zalihe nestale pa mora nešto drugo.
 
Poslednja izmena:
Модрича максима турбо али само проверена роба нај боље неко да ти донесе из Босне овим увозницима ништа не верујем.Мотоил од РТИ је исто добар спрам цене користио сам га,сад тренутно користим Могул уље дтд 15в40 јер сам добио у неку компензацију....
 
Gledas API da ne bude ispod CH-4, ako uzmes CI-4 jos bolje i menjas ga na 250-300rh. A proizvodjac ti nije toliko bitan bitnije ti da je originalno pakovanje. Kod mene se vec duze vreme u 1221 vrti Manol bio je CI-4, a sada zbog kupovine celog bureta CH-4 koji leti napolje na 200-250rh.
 
Много битнија ствар у тој причи од тих силних АПИ ознака је порекло самог уља и нека гаранција да то што пише и јесте у тој канти.
 
Koja je cena adaptera za duple tockove za MTZ 820? Nasao sam neke cene pise u oglasima 150 eur samo ne znam da li je to za 1 komad ili za par?Zna li neko?
 
Komad ispod 100e teško da može da se nađe sada. Ako su polovni pa da traži 150e za dva odmah bi kupio da ne moram više da prebacujem adaptere.
 
Много битнија ствар у тој причи од тих силних АПИ ознака је порекло самог уља и нека гаранција да то што пише и јесте у тој канти.

Varas se ako mislis da su API slucajno tu. Agro panonka je u traktor sipavala Mabanol sa oznakom Argon Fleet 15w40 e7 ci-4/sl koje je bilo extra ulje i nakon 250-300rh izlazilo je zuto iz traktora, mojom greskom i ne znanjem u sledecu zamenu sipao sam Mabanol Terra Globe 15w40 sa API CF/SD koje je na 200rh pocrnelo karter! Jos jedna stvar, dzaba si ti sipao "zvucno" ime ulja u traktor ako si uzeo sa naj nizim performansama (jer si gleda malo u cene al si ipak hteo da kupis Bizon) bolje je ici na srednje zvucna imena proizvodjaca a gadjati visoke performance, po tebe jeftinije a po traktor bolje :ppozdrav:
 
Ne razumem se puno u ulja,ali ne verujem da ima veze kvalitet ulja sa tim sto zadrzi ''zutu'' boju do zamene.Pre ce tu biti u igri stanje motora,gorivo koje se koristi,moje misljenje naravno,mozda gresim.
 
Prije 40-50 godina vecina ovdje su mjenjali ulje ne po radnim satima vec kad je potrosio odredjenu kolicinu goriv traktor, jedan traktor u domacinstvu. Ode da kupi gorivo u zadrugu (tocilo se u burad) i dosta njih kupovalo i ulje , kad potrose kolicinu goriva koja im je recena , zamjene i ulje, nisu pisali radne sate.
 
Sta znam...ono nikad pred ispustanje nebi trebalo da izgleda kao novo jer ulje u sebi treba da zadrzi necistoce da nebi motoru skodile,moze da se desi da odmah posle zamene dosta ili skroz pocrni iako se redovno menja ali kod dizela pre svega auta to cak smatraju sasvim normalno a sigurno i neki mali deo od starog ulja tome doprinosi...
 
Uvijek u nekim džepovima i kanalima ostane malo ulja. Znam da kod mene u autu do vrha stane 4.3 l, a kapacitet 4.5 l (uvijek se ispusti nakon vožnje dok je motor zagrijan i ostavi da se okapa koliko može).
U startu to je nekih 4-5%, da ga lagano oboji, a onda dalje redovno potamni u skladu sa korištenjem.
 
Nazad
Vrh