MTZ Belarus

Sad cu pitat brata on je skoro uzimao da kaci na kardan da tera viljuskar

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Da li je neko imao iskustva sa promenom termometra na MTZ 892.

Koji uzeti? Kažu ljudi mehanički je bolji. Da li neko zna promer navoja i radnju gde mi je najbolje da naručim?

Ovaj elektronski sam već menjao i očigledno ne radi dobro jer kad uključim sve potrošače temperatur skoci za 20 C°.

Takodje žalio sam se ovede da mi se pregrejao i izbacio vodu na čep. Kada sam promenio termostat radi OK, i ako mi je rečeno da je sigurno brobio dihtung glave ako ne i gore. E pa nije jbg. ;)
 
Nakon uradjene generalne na Rusu pritisak na 2.5-3 bara sipano novo ulje, nakon 1-2 radna sata kad se zagrejao(ima termostat) pritisak na leru pada na 1 bar. Sta bi mogao da bude "problem" ? Nije samo do podesavanja, jer kasnije kad se upali ujutru dok je hlada pritisak je oko 1.5 bar. Mislim da nista ne bi resili dotezanjem na onom sarafu de se steluje pritisak, radi se o tome da sad i hladan ima mali pritisak. I radilica i lezajevi novi.
 
I ona je nova.
E sad moooozda da je probila na dihtung od cevi pritiska, jer novi delovi ne pasuju bas u milimetar morali smo malo da korigujemo te rupe...da li je moguce da je tu malo probila ?
Centrifuga skidana i ociscena.
 
Bilo je slucajeva da masinske radionice prestruzu radilicu i tu onda nastaje problem sa niskim pritiskom.To su kod nas znali da rade u jednoj masinskoj radionici kao navodno sebe da osiguraju od loseg razradjivanja motora dok ih nisu provalili pa je bilo cupavo.Proveri ti radilicu do nje je sigurno!
 
Radilica nova odnesena na proveru i rekli da je sve u redu, premerena jer i nova zna da baca, lezajevi kupljeni u kvalitetu ako sam dobro obavesten oko 40e placeni.
 
Ti samo skini karter i vidi onu metalnu cev koji ide do pumpe. Jer smo i mi imali sličan problem odjednom izgubio pritisak i dok je hladan bilo malo preko 1,5 a kad se zagreje i ispod 1 i tako je vožen jedno 100rč i ništa mu nije bilo jer smo mislili da je do sata ali posle kad smo izmerili nije bilo do sata nego je napuko onaj metalni cev i pumpa nije svu količinu ulja gurao gore u glavu nego puštao i tu na pukotini ali motoru je bilo dosta i to što je dobijao. Kad kupiš nov cev treba probati rukom da nalegne lepo na oba mesta a ne štafovima da se privuče jer će onda ubrzo opet da pukne. To je bilo pre više od 1000mč a motoru nije škodio ništa.
 
A veceras mom rusu otisla soferka, da ne gresim dusu ali bas kad je parkiran do komsija koji su trimerom kosili vocnjak dole... Ne znam da li da cekam 15-ti da uzmem na vasaru pa oni montiraju ili ja da se jeb** sa kederom... Kad krene onda bas ide. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Koliko ona dodje od prilike ?
 
Ja se nadam da je cev u pitanju,ali ako nije,proveri i uljnu pumpu.Mi smo ove godine nakon druge generalne na Ursusu zbog pucanja radilice imali nakon prvog startovanja pritisak od 17 bari,i to kazaljka zakucala u granicnik,ko zna koliko je bio stvarni pritisak.Nova uljna pumpa je u pitanju,a kod tebe je mozda obrnut slucaj.
 
Nerviranje u tim situcijama ne može ništa dobro da donese, ništa se ne može promeniti. Ipak, ne može ni da bude svejedno.
 
Ja se nadam da je cev u pitanju,ali ako nije,proveri i uljnu pumpu.Mi smo ove godine nakon druge generalne na Ursusu zbog pucanja radilice imali nakon prvog startovanja pritisak od 17 bari,i to kazaljka zakucala u granicnik,ko zna koliko je bio stvarni pritisak.Nova uljna pumpa je u pitanju,a kod tebe je mozda obrnut slucaj.
Ovde je problem sto je radio i pritisak lagano poceo da pada po malo. Znaci ili se lezaj rasklimao za 2rc ili je cev pukla...
 
Nazad
Vrh