MTZ Belarus

Može slika kako je kod tebe namontirano. I u principu mi je jasno, senzor nema kontakt sa vodom, već informaciju o temperaturi dobija posredno, preko metala. Samo, zbog inercije zagrevanja metala pitanje je koliko je sonda verodostojna kod naglih promena temperature vode. Mada, i tako je sigurno preciznija od fabričkog električnog termometra na instrument tabli...

Samo se zavrne pod neki saraf na glavi,ja sam zavrnuo na bloku posto na glavi nema gde......
23m3a10.jpg

fk5z6q.jpg
 
postavicu pitanje ovde...premestite ako ima neka tema za ovako nesto-ima covek na najlonu u Ns drzi sve tipove manometara...treba mi njegov broj ako neko zna.
 
Kolege moze li neko tj.zna li da mi napise ili u pp.ili ovako sta je sve potrebno za ugradnju hidraulicnog volana na MTZ 82 stari tip i da li se skida stub volana ili ne,neka slika ako ima bilo bi extra????Unapred zahvalan Sumadinac:osmeh:
 
Stub volana moze da ostane pa da ti taman bude rezervoar za ulje. Treba jedna spona duža umesto dosadašnje dve,. Poluge na glavčinama (rogovi) ti trebaju od novijeg tipa da bi mogao klip da se poveže. Međuploča koja ide između orbitrola i stuba volana. Orbitrol. Creva. Nosač za klip koji ćeš da zavariš za prednji most ili ćeš da skarabudžiš nešto na šrafljenje.
Postoji i varijanta sa potpunim izbacivanjem stuba volana ali to dosta komplikuje izvedbu. Ako misliš da stavljaš haubu novijeg tipa, moraćeš da radiš tu varijantu sa izbacivanjem stuba volana.
Nešto se kroz maglu sećam šta treba. Ko zna bolje neka napiše. Uglavnom, to je nešto okvirno...
 
Stub volana moze da ostane pa da ti taman bude rezervoar za ulje. Treba jedna spona duža umesto dosadašnje dve,. Poluge na glavčinama (rogovi) ti trebaju od novijeg tipa da bi mogao klip da se poveže. Međuploča koja ide između orbitrola i stuba volana. Orbitrol. Creva. Nosač za klip koji ćeš da zavariš za prednji most ili ćeš da skarabudžiš nešto na šrafljenje.
Postoji i varijanta sa potpunim izbacivanjem stuba volana ali to dosta komplikuje izvedbu. Ako misliš da stavljaš haubu novijeg tipa, moraćeš da radiš tu varijantu sa izbacivanjem stuba volana.
Nešto se kroz maglu sećam šta treba. Ko zna bolje neka napiše. Uglavnom, to je nešto okvirno...
Meni je vec maska i hauba kao na 82.1 i koliko otprilike kosta ta prepravka???moze li par slika
 
Kako su resene one spone sto su isle do stuba volana vidim da su savijene al se na slici ne vidi da li su spojene i kako?
 
jesi to skidao prednjicu i bušio rupe?

Busio na licinom mestu,ide lagano,skinuo sam kuciste gde se zavrce kardan i posle busenja i urezivanja navoja magnetom pokupio opiljke i oprao naftom spen kroz rupu,cevi su motane a u sredini ubacena navojna sipka koja spaja cevi,mora da se smota jer pri punom anslajgu dolazi do promene polozaja spona i udaraju u most,a novog tipa spona i rogovi na koje se spona steze su visoki i onda pri malom nagibu prednjeg mosta cev spone udari u traverznu ili sasiju,novi tip ima vislji most(stubline cizme su drugacije)
 
Nazad
Vrh