MTZ Belarus

Curi bas iz kucista napolje tj. na nekoj rupici curi na dole.Curi sa obe strane.Mada sa jedne je to zanemraljivo ,a na drugoj bas fest.Kad god pomerim traktor nova fleka.

Licno misljenje da je taj traktor upalio kocnice,sto se njima cesto desava,pa su izgoreli semerinzi...a nije ni iskljuceno da su i tu lezajevi dobili.semering je standardan(52x75x10),a i ceo sistem nije narocito komplikovan,tako da mozes sam raditi.
 
Ako je sa te strane gdje je blokada , nije komplikovano za rastavljanje ali taj dio ima 20-tak kg pa je malo nezgodno vracanje nazad, ne treba skidati tockove , jedino skines stepenice da ti ne smetaju , kad je skines vidjeces da li je ona uzrok ili je problem u semeringu.
 
Kad prodju praznici i to resavam.Lepo on koci.Danas sam jos resio ono mali crevce iznad stakla meraca ulja u menjacu.Tu je suzilo pa ruzno za videti.
Sredicu ja njega kao sto sam i 82.1.Gde god stanem svi se cude kako je suv i cist.
 
Curi bas iz kucista napolje tj. na nekoj rupici curi na dole.Curi sa obe strane.Mada sa jedne je to zanemraljivo ,a na drugoj bas fest.Kad god pomerim traktor nova fleka.

najbrze i najjednostavnije ti je da skines tocak,isto ti treba vremena i za tocak i za merdevine s tim sto ce ti tocak smetati da izvuces osovinu blokade a i pri zameni semeringa nemozes se namestiti od tocka da radis kako treba,pogotovo ako vise nevidis drsku od stomaka dok mokris......:osmeh:,tu ces najverovatnije morati menjati i obloge od kocnica a ide ih tri po tocku,inace pre rastavljanja obavezno prvo nabavi ove delove bez kojih nemoj ni zapocinjati raditi a to su....
035-040-30-1-4 to su gumice u supljoj osovini i treba ti 4 ukupno
020-025-30-2-2 gumica u tuljku blokade 1kom.
70-2409033 bakelitna platna(gledaj da ti neuvale plasticnu) 1kom.
70-2409027A manzetna blokade 1kom.
semering 52x75 2kom.
ovo ces potrositi sigurno a obavezno pregledaj opruge od mehanizma kocenja dal su rastegnute i same obloge
 
http://fotkica.com/slike.php?slika=1_296657684_01012017 030.jpg
Evo slike kako sam resio problem sa curenjem goriva iz rezervoara. U sezoni sam imao problem da traktor ide ide i od jednom stane dobija vazduh. Promenio sva creva, promenio sve platne filtere gumice i na kraju uz pomoc vaseg saveta ovde rezervoar je bio problem. Radi se o belarus 82 prvi model sa novom kabinom. Ocistio rezervoar i sada nema nikavih problema a u njemu sam naso pajser, srafciger, dasku tako da nema vise problema. Jedino sto sam napravio drugacije je da sam stavio visak iz pumpe da ubacuje u rezervoar da ne bi ponovo vracao u pumpu.
Sretni svima predstojeci praznici i nova god.2017 i veliko hvala za sve dobre ljude...
 
Imam isti problem ko diklofen, javi kako si prošao.Moje su gočnice gorele treći sat od kupovine,sada jako slabo rade moram i njih rešiti.Danger u mom slučaju jel treba još nešto?
 
Ma ovaj koci ko lud.Kako pipnem kocnicu on staje.
Ma cini mi se da cu na kraju ja njega oterati kod majstora u susedno selo.
 
Kad se vec pise o kocnicama na rusu da pitam i ja. Pre godinu dana sam menjao diskove i od tad mi ne koci fino nego pritiskam pedale i on nista i odjednom kad uhvati ima da letis kroz vetrobran. Ako moze pomoc. :sta:
 
Kad se vec pise o kocnicama na rusu da pitam i ja. Pre godinu dana sam menjao diskove i od tad mi ne koci fino nego pritiskam pedale i on nista i odjednom kad uhvati ima da letis kroz vetrobran. Ako moze pomoc. :sta:

Kad si otvorio da li si pogledao kanale onih velikih kuglica ,one sto razdvaju ana dva metalna diska , vecinom to bude pojedeno, ne razdvaja fino diskove nego najednom , ne pomaze ni mjenjanje opruga a ni nove kuglice treba zamjeniti sve.

Skines sve dolje sa traktora , skines one opruge i ako rukom povlacis polugu mora lagano da se razdvavaju a isto tako i vracaju nazad ona dva metalna diska , ako zapinje zbog uzroka koje sam naveo gore mozes imati takvo kocenje a moguce stelovao kako treba kocnicu.
 
Poenta svega je da ne sme da bude mnogo lufta izmedju obloga i ploca...tek toliko razmaka da se ne greje u radu pri kretanju...i nece da kida....
 
Moram da rasklopim i vidim u cemu je problem, a jel bi mogao da je problem ako sam diskove stavio naopacke jer kad kocim kad traktor ide unazad onda nema tog cimanja vec koci kao sto treba-mekano. :sta:
 
Kad god vidim da mi iz nekog kućišta curi ulje, prvo što proverim jeste odišak. Naročito kada je blatnjava sezona. Jednom sam razdvajao traktor sumnjajući na semering spojničke, a bilo je blato na iber laufu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh