MTZ Belarus

Nemora tako i nije ni predvidjeno tako da radi,a to sto tako radi kako si stavio to je nesto drugo,da je predvidjeno samo tako da radi taj rasteretni ventil mu nebi ni trebao,al nema veze,i sa kljucem 18 moze da se odvrce saraf 17......:osmeh:
 
Ovaj elektroventil je predvidjen da stavis na pumpu i radi , imas rasteretni ventil , ovdje ne treba. Nisu imali samo ventil vec takozvani "monoblok" elektroventil koji nema veze sa onim sto se na 1221 zove monoblok i koji ima taj rasteretni ugradjen u kucistu sa elektroventilima.

Ne mozes ga kopcati direktno na pumpu u slucaju 1221 jer ti treba prioritetni ventil , zasto bi komplikovao zivot i sa tim.

Treba tip ventila koji u srednjem polozaju vraca ulje sa ulaza na rezervoar odnosno izlaz. Na plocici ventila mora u onom kvadraticu u srednjem polozaju da bude spojen linijom P sa T , a A i B da imaju naopako slovo T , znaci zatvoreni u srednjem ili neaktivnom polozaju.

Postoje i drugi tipovi ventila ali ne mozes ih tako onda upotrebiti.

Imas na linku kakav ti ventil treba , gledaj kako je nacrtan simbol , A i B su ti izlazi , P je spoj na pumpu a T na rezervoar.
https://paro-nl.com/library/components/eaton/dg4v-5-8c-c-v
 
Pogledao sam stotine klipova na youtubu gde ovi blesavi Rusi drndaju traktore i kao nesto rade ali nigde nisam naisao na traktor u supi,hali,hangaru vec sve stoji napolju,zatrpano snegom ali na srecu pokriven motor cebetom kao nekad konj,da ne ozebe...Citam komentare na ovaj klip sto je Savo ili Sava postavio,Rusi odusevljeni sa traktorom sto je stigao na farmu mladom ruskom farmeru i zeni da pripomogne.Kad bih ja ovako nesto kupio i provozao kroz Krcedin celo selo bi mi se rugalo i smejalo,mozda bi mesna zajednica umesto izmisljenog dana oslobodjenja sela uvela dan smejanja blesavom Olaliji.Definitivno smo bolesno drustvo...
 
Poslednja izmena:
Vidiš da njega nije briga ko šta kaže i komentariše,on je srećan zbog traktora i tu radost hoće da podeli. Trebalo bi i mi kao pojedinci a i kao celina društvo,da se manje obaziremo na zlurade komentare,i da se uzdržavamo od istih, svima bi bilo bolje.Meni je drago kad vidim da je čovek srećan i da zna da se raduje i obraduje ,makar i traktoru od pre 30god.njemu će biti dobar i on je zadovoljan i to je ono što je najbitnije.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
pogledah jedan od prvih snimaka sto su postavili. Brate oni bukvalno krenuli od nule ,prvo ziveli u kontejneru i imali 10 kokosaka ,drzali ih u satoru. nije ni cudo sto su srecni zbog belarusa :D
 
pogledah jedan od prvih snimaka sto su postavili. Brate oni bukvalno krenuli od nule ,prvo ziveli u kontejneru i imali 10 kokosaka ,drzali ih u satoru. nije ni cudo sto su srecni zbog belarusa :D
Video sam i prethodne klipove,nisam mislio nista lose,vise sam komentarisao nas mentalitet,posebno u mom kraju.
 
pogledah jedan od prvih snimaka sto su postavili. Brate oni bukvalno krenuli od nule ,prvo ziveli u kontejneru i imali 10 kokosaka ,drzali ih u satoru. nije ni cudo sto su srecni zbog belarusa :D

Jer verujes da su oni srecniji od kostica ,miskovica i matijevica zajedno jer nema vece srece nego kad nesto stvoris svojim rukama i postenim radom
 
Ja takodje znam za ljude iz sela koji su sa 0ha zemlje i velikim odricanjem i radom napravili nesto. Njima je taj traktor osecaj kakav Miskovic i drustvo nikada nece osetiti.
 
Namesten snimak,dosli skuterom i kolima po traktor kojem se kao raduju.Traktor ofarban i nije mastan :ppozdrav:
 
Ja takodje znam za ljude iz sela koji su sa 0ha zemlje i velikim odricanjem i radom napravili nesto. Njima je taj traktor osecaj kakav Miskovic i drustvo nikada nece osetiti.
Miskovic,Kostic,Matijevic,Jerkovic,braca Vaginousti,kokain Rom i njegova zena su krenuli sa 0 ha i posle par godina naseg velikog rada i odricanja su zajedno stekli 300000 ha,mozda imaju i bolji osecaj.
 
Kokain Rom mi nepoznato. :riba: A pussy brothers su rekorderi za 2-3g sto kod nas nije celo selo za 250g postojanja.
 
Jeste bizniz ali kroz zdravu konkurenciju ne kroz ucenu i monopol ,i ko zna još kakve sve redom malverzacije...

U kapitalizmu nema zdrave konkurencije, sto ti da zaradi kad ja mogu i tvoj deo da uzmem tim recima je meni jedan "tajkun" rekao, ja imam pun dzep on pun dzak.

Drugar kad je posle 20 godina gasio firmu samo je rekao "ko me jebe kad sam posten".

Dok su mnogi od nas lezali u blatu oni su u cipelama cekali cisterne i tad je propustena prilika umesto sto smo postovali pionirsku zakletvu da smo lepo cevi okrenuli na pravu stranu gde bi nam kraj bio, ovako u govnima plivanje.
 
Zdravo je jer nema njih niti postoji ta mogućnost država im ne dozvoljava , meni je to dovoljno a verujem i drugima ...
 
Pitao bih vas zašto mi Mtz 952.2 počeo lupkati u svim prvim i drugim brzinama tokom oranja to jest kad sam ušao u brazdu,u ostalim brzinama nečujem ništa.U drugoj brzini kad ide brže češće lupka a u prvim rijeđe,to je vjerovatno zub zupčanika otišao,ali zanima me jer je taj neki zupčanik povezan sa prvom i drugom brzinom pošto lupka u samo dvije brzine a ne samo u jednoj ili je nešto drugo?Morat ću ga rastavljat ali me zanima unaprijed kako je to povezano ili je možda nešto drugo potrgano?Hvala
 
Nazad
Vrh