MTZ Belarus

Normalno da je bolji cizmas i da je bolje ako je stariji neki pa je samim tim i kvalitetniji i jos ako je zamenjeno ulje bice da moram doplatiti masno. :osmeh:
 
Nije za prodaju u kesu, samo zamena za manji ide.
Inace moze da se pogleda u radu dok zaliva i tera pumpu na kardanu, ako neko misli da je lako nije. Pokusali na 1000 obrtaja kardana i ne moze nikako da radi ni 1min, pa vratili na 540 i tu ima posla, a zalivanje traje po 10h minimum.
 
Normalno da je bolji cizmas i da je bolje ako je stariji neki pa je samim tim i kvalitetniji i jos ako je zamenjeno ulje bice da moram doplatiti masno. :osmeh:
E ako ti doplacujes onda necemo preterivati da bude posteno i dobro i meni i tebi sto bi rekao jedan nas stari trgovac:"Visem volim da ti zaradis nego ja"!:osmeh:
 
Isto i kod nas. 892 moze da ore sa 3 brazde lepo samo u idealnim uslovima. 1025 treba za 3 brazde.
 
A ne pada vam na pamet zakopcati tri manje glave ili dvije vece. Znam za dosta slucajeva gdje traktor 90-100 ks ore s 2x16" a gazde ni ne pomisljaju na veci plug.
 
Onda ti je moj idealan za tako nesto.

edit: Brljavi tapatalk, neka moderatori obrišu ovaj post jer je višak.
 
Poslednja izmena:
Odluka ide svodjenje na 1 traktor, sam 892 nije u tudjem dvoristu izgledao velik ali kad sam doterao kuci vidim da nemam sta pravo da mu zakacim + sto mu je 2 brazde malo, a 3 puno.

Znam ljude koji vuku 2.9 Kongskilde setvospremac i 2 brazde plug i nista im ne fali sto tako radi, svakako 892 trosi manje od 82-ke. Daj neku sliku da vidimo pa ako ima neko od mojih drugara da bi menjao, ja vas mogu spojiti.
 
Znam ljude koji vuku 2.9 Kongskilde setvospremac i 2 brazde plug i nista im ne fali sto tako radi, svakako 892 trosi manje od 82-ke. Daj neku sliku da vidimo pa ako ima neko od mojih drugara da bi menjao, ja vas mogu spojiti.

Taj sam. Doduše moj je 820 rm. Kod nas ne mere 892 sa tri glave da ore valjano, u stavri nikako. Par kilometara dalje lepo ore ta kombinacija.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma, nisam ni razmišljao o tome... Zavisi od stanja i doplate.

Kod mog 82.1 je bukvalno sve sređeno i dovedeno u stanje novog osim motora koji ima 3000rh i menjača. Nije da oni ne valjaju, već na njima nije ništa dirano.
 
Resen menjac na 82 ali sad curi ulje iz pumpe za gorivo na onu malu cevcicu, nivo u motoru pao na minimun, ima li neko iskustva sta moze biti?
 
Nazad
Vrh