MTZ Belarus

Kod nas je zadruga S.Kovacevic par sezona terala sve starije traktore na biodizel,a sa njima i pola poljoprivrednika u selu evo svi ti traktori i dan danas idu bez ikakvih problema.Ja sam moj IMT 5106 celu jednu sezonu vozio na pola-pola evro dizel i jestivo ulje te godine sam preko 1000-1500l takve mesavine potrosio jedino sta sam primetio da mi se motorno ulje tako bilo iscistilo da je izgledalo kao novo kad sipas onako prelepo zuto sto bi rekli kao med.Inace celu zimu je traktor palio bez problema jedina muka je bila kad mi se prosulo jestivo ulje po rezervoaru posle nije moglo da se opere,a u marketima nisu mogli da veruju kad vide mene i suprugu sa dvoje kolica puna ulja jos im ja pustio buvu kako volimo puno palacinke da jedemo pa nam za to treba ulja toliko.
 
Dodjite kod mene da vam izvadim merac za gorivo iz rusa da vidite kako je ofarban od tog biodizela, kao da sam sadolin sipao... Od onda je potrošio bar 2000l i dalje je merac i rezervoar ofarban do nivoa od 20l koliko sam sipao u njega, i jos uvek smrdi na sadolin.
Na malom vladimircu mi kaplje nafta godinama, i uspem 10l tog biodizela, ofarba mi rezervoar i na mestu gde je kapljala nafta skine farbu do golog metala, kao da sam sipao onu kiselinu za skidanje farbe.
Verujem da sam naleteo na neku skart turu, ali od onda necu da rizikujem sa gorivom.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Danas sam prvi put zakljucavao hidrauliku kada sam nosio plug i po dolasku na njivu nikako nisam mogao da odljucam na rucicom iz kabine. Morao sam pajserom da dizem onu kandzu.
Da li tu postoji neka urodjena mana, da li treba nesto u tom sistemu da se ispodmazuje? Traktor je nov.
 
Ima caka i procedura je sledeća kad se zaključa prvo gurneš ručku od hidraulike skroz gore čim čuješ ventil i kad cimne u istom trenutku gurneš i ručku od blokade za otključavanje:ppozdrav:
 
Na mom rusu ta zakačka nije ni postojala kad sam ga kupio, prethodni gazda prilikom nekog remonta je nije ni vratio jer mu se valda isto dešavalo. Ja sam nabavio onaj deo koji bravi, ali šipku za uključenje nisam našao pa je pravljena od ruske armature.

Ponekad mi se desi isto tako da neće da podigne tu zakačku iako je zakačka oslobođena od one kandže na vratilu hidraulika, pa moram da malo cimam ručicu i malo na silu dok ne podigne zakačku. To se dešava samo ponekad a uglavnom nema problema.

Danas sam izbacio sedište i otvorio onaj poklopac na patosu kabine da promenim plovak u rezervoaru, pa baš gledam tu armaturu i čini mi se da se malo iskrivila. Ali ona svakako ima neke krivine pa moram naći fabričku šipku da po njoj ponovo modelujem tu armaturu, ili još bolje da je zamenim fabričkom šipkom. Je l' ima to uopšte da se prodaje kao rezervni deo ili samo kod rasturača rusa?
 
Na mom rusu ta zakačka nije ni postojala kad sam ga kupio, prethodni gazda prilikom nekog remonta je nije ni vratio jer mu se valda isto dešavalo. Ja sam nabavio onaj deo koji bravi, ali šipku za uključenje nisam našao pa je pravljena od ruske armature.

Ponekad mi se desi isto tako da neće da podigne tu zakačku iako je zakačka oslobođena od one kandže na vratilu hidraulika, pa moram da malo cimam ručicu i malo na silu dok ne podigne zakačku. To se dešava samo ponekad a uglavnom nema problema.

Danas sam izbacio sedište i otvorio onaj poklopac na patosu kabine da promenim plovak u rezervoaru, pa baš gledam tu armaturu i čini mi se da se malo iskrivila. Ali ona svakako ima neke krivine pa moram naći fabričku šipku da po njoj ponovo modelujem tu armaturu, ili još bolje da je zamenim fabričkom šipkom. Je l' ima to uopšte da se prodaje kao rezervni deo ili samo kod rasturača rusa?
Treba da vidis kod Enderica u NS on mouda ima.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Ima caka i procedura je sledeća kad se zaključa prvo gurneš ručku od hidraulike skroz gore čim čuješ ventil i kad cimne u istom trenutku gurneš i ručku od blokade za otključavanje:ppozdrav:
Pa to se podrazumeva i nije bas caka,tako se otkljucava i zakljucava,podigne se hidraulik na maximum i zakljucas-otkljucas,dovoljno je samo cimnuti rucku hidraulike da podigne na max,nema potrebe drzati da dize non stop dok se ne otkljuca.Nije valjda da je ocekivao napetu kuku pod tezinom pluga da otkljuca tako sto ce da vuce silom onu rucku u kabini.NI ne ocekujem da je ovo zaboravio,on ima drugi problem,nesto se iskirivilo,zaglavilo.
 
Hoće da se bolcna iskrivi koja drži kuku, i onda se praktično ne može odbraviti samo stalno, već dvojica, jedan u kabini, a jedan sa pajserom spolja. Imao takav slučaj.
Inače po pitanju plovka, kod mene se odlemila jedna žica na plovku i zato nije dobro radio. Ponovo zalemio, ali je nategnuta žica i plovak radi. Samo to je mali kvar, a veliki posao za zamenu.
 
Izvadio sam plovak ali nije do žice već se polomio klizač. A i u plovku ima tek malo tečnosti, okretao sam ga, brisao, i nigde ne vidim da masti, nije mi uopšte jasno kako je ušla nafta u njega (ako je nafta). Bio sam da kupim drugi plovak ali nema u prodavnici u selu. Rekli su mi da će ga naručiti za sutra...

Da li je dovoljno samo priteći gumu ispod flanšne plovka, ili treba mazati kakvim silikonom ili hermetikom?

p.s Malo je nezgodno steći ona dva šrafa koja su ka spoljnjoj strani, već sam mislio da presečem na kratko jedan šrafciger, pa da šipku šrafcigera provučem kroz neku maticu i da zavarim, da može da stane između rezervoara i patosa kabine tako da mogu prstima zavrnuti do kraja i posle ključem malo priteći. Ili da prosto stavim druge šrafiće sa mašinskom glavom pa da nekako ključićem pritegnem ta dva šrafa?
 
@ratatatui
Ispostovao sam ja tu proceduru ali je polugu za otkljucavanje zakljucavanje bilo nemoguce mrdnuti ni delic milimetra.
Mozzda je stvarno nesto ktivo na tom mehanizmu, pokusacu prostudirati kada prodje oranje.

Inace meni je pokazivac goriva od pre par dana potpuno mrtav kazaljka lezi dole i ne pomera se kada dam kontakt.
Da li da se igram sa time i da li vredi to reklamirati ekipi iz AP kada dodju na servis??
 
Slike:
8d887ac7a48ac470e6eeeb8e4c615397.jpg
cb49831771ceba4c053fba0916033ee8.jpg
f23f8f25e794b750030852b79688fc83.jpg
969eddbf8216affd68a8895ee8399a71.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Pa to se podrazumeva i nije bas caka,tako se otkljucava i zakljucava,podigne se hidraulik na maximum i zakljucas-otkljucas,dovoljno je samo cimnuti rucku hidraulike da podigne na max,nema potrebe drzati da dize non stop dok se ne otkljuca.Nije valjda da je ocekivao napetu kuku pod tezinom pluga da otkljuca tako sto ce da vuce silom onu rucku u kabini.NI ne ocekujem da je ovo zaboravio,on ima drugi problem,nesto se iskirivilo,zaglavilo.

Napisao je da je prvi put zabravio ,a vidjao sam mnoge da ne znaju da odbrave nego silom guraju i cimaju tu kandžu.Kod mene moraš da držiš ručku skroz do kraja da bi popustila kandža,nije dovoljno podići je do max i ostaviti ,to sam pokušao da objasnim.
Desilo mi se kad sam dao traktor na poslugu da je šef koji je terao traktor skroz podigao hidraulik ,sejalica uprla u blatobrane i nije se više imalo prostora za taj mali cim sa hidraulikom da bi je odblokirao nego je moralo sa pajserom da se radi.
 
Poslednja izmena:
@dukej
Neko je davno negde na pocetku ove teme pisao da je plovak zamenuo plovkom od stojadina i da od tada nije imao problema. Ne secam se ko je to bio.
Da li ti se cini da bi to moglo biti resenje? Pokusati negde na otpadu iskopati plovak od nekog starijeg keca iz ere kada su delovi bili kvalitetniji
 
910374dfa297ed095a6339d38d1ad75e.jpg
7e9422ceefb7087edaf86433aa8fb0e7.jpg
d45cf4a8ccabebc0e2fcc8ed28d6b6c6.jpg
96a322d90cf2bea98c61bad7d5c659c8.jpg

Ja sam pokazivač goriva rešio ovako. Radi još uvek ovaj elektronski, ali mu nešto ne verujem, čudno se ponaša...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Milan.87
To je ok i vec poznato resenje. Ali traktor ima 180rh. Pa jbt zar ni toliko taj merac nije mogao da izdrzi? Kompletno je mrtav
 
Ćuti i budi sretan da to ostane samo na meraču, njemu tek predstoji period dečijih bolesti sretno i da što bezbolnije prodješ:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh