MTZ Belarus

Od pre četiri godine kada smo kupili zapadnjaka brat i ja mnoogo vise vremena provodimo sa porodicom umesto u radionici.Meni to mnogo znači,a i porodici.Da dodam i dalje imam i Rusa doduse relativno novog
 
...Jednostavno ja sam se za sada preporodio sa MTZ82.1 u odnosu na Brenu nju dok sam imao kao fakir sam sedeo na sedistu jeli nesto zaskripalo ja iskaci gledaj sta je odakle se cuje u glavi mi odma idu cifre i hiljadu muka koliko ce kostati ako je nesto veliko crklo,a ruja samo gas ne prelazim 1800 obrtaja sa njime i ne razmisljam jeli nesto zuji,cijuce,skripi.Znamo mi svi da je novo i zapadno vrh ali jbg za taj vrh treba biti i jak seo u Kubotu drugovi sto su kupili da nisu sva trojica bili pored nje pajserom bi me odvaljivali iz sedista koliko sam se zalepio ali i 45000evra je lepa cifra i svako bi od nas bio pametan i znao sta da kupi da nam je godisnji prihod bar 50000evra.I da imao minimum 100ha 1/1!Do tada MTZ i gas::traktor1::

Hehe, inace ne komentiram u MTZ temi al na ovo sam se od srca nasmijao... Ziva je istina sto pises ali eto od kako imam tu nesrecu u dvoristu nije jos nista veliko bas crklo da se ne moze kod kuce popraviti i nastaviti s radom. Za sad...

Trebao sam prije brene kupiti polovan al NOV rus 820.2RM ne znam jel imo 500radnih sati, oduzela banka i nekako dodjemo do njega da ga uzmemo za 3000€. Iako ne volim rusa za te novce bih ga uzeo odmah. No, zakasnili smo dva dana. Ne znam dal da placem za njim ili ne al opet Brena je jedna i jedina ;)
 
Ko je blesav da proda 820.2RM sa 500 sati za 3000e... Stvarno zelje cestitike i pozdravi.

Verovatno su isle jos i rate.
Kada sam planirao zamenu 558 sve je bilo u opticaju, 577 dv, 580.dv, belarus i polovnjaci strani. Samo zbog nepoznatog održavanja (i majstot i delovi) sam odustao od polovnog zapadnjaka a 577 zbog relativno osetljive dv. Nov svakako nisam kupio. Kada bi dali opciju otpisa 40 % rešio bi se mozda da uzmem i novog stranca. Ali, kada treba zameniti svo ulje koje moraš zameniti sa 3 ili 5 godina starosti i košta popriličnu svotu novca, e onda češe i gde ne svrbi. O kvarovima i da ne pričamo, kada se.dese.kostaju kod svetog petra kajgana. Rob banke ne bih da budem.
I na kraju, svako ko obradjuje dosta zemlje lakse kupuju novo i strano. Moj traktor nema puno radnih sati. A svakako ko je krenuo sa.ozbiljnom poljjoprivrednom 90 tih je imao ruseve. Mnogo njih danas ga ne poseduje.
 
Ko je blesav da proda 820.2RM sa 500 sati za 3000e... Stvarno zelje cestitike i pozdravi.

Rekao ti je licitacija (povedes i dvojicu naoruzanih za svaki slucaj :cool:), bilo je ovdje na kredit/lizing oduzetih prije dosta traktora i ako si imao malo hrabrosti da uzmes ne samo rusa vec i rabljenog zapadnjaka daleko ispod cijene ali ti niko nije garantovao da je sve ok sa njim, garancija je bila kupljeno /vidjeno a ni akumulator nisu imali kako da ga startas, advokatska kuca prodavala, prvo trazili neku cifru nije islo, pa manje pa sve manje dok ne ode , znam za rusa 952 koji je prodan za 2500E nije bio u bajnom estetskom stanju ali se poslije jedno 30 dana pojavio u oglasima ofarban i nasminkan za 10k E .

Nije to kao kod vas one licitacije gdje se to oglasava itd. pa se nabijaju cijene , ovdje ni oglas ne bude , za ovo znam jer sam slucajno naletio na dvoriste gdje su bili parkirani traktori, bageri , auta , strojevi pitao cuvara pa mi rekao samo ime advokatske firme pa zvao njih da se raspitam....
 
Kad traktor bude sam sebi nasuo gorivo, platio to gorivo, zakacio prikljucak i slicno pa sam poradi na njivi onda se moze reci da je traktor zaradio, ovako je covek No1 u svemu tome, pa posle par praznih mesta dolazi gvozdje.

Uf,neeemoj da te sluuucajno zabolu ledja kad dignes kantu goriva da naspes i gurnes bolcni kroz toplinger da zakopcas,pazi dobro,od toga se umire......
 
Ruku na srce, održavanje traktora tipa zamene ulja u menjaču-diferencijalu-hidrauliku, koji procenat vlasnika to radi po fabričkoj preporuci na rusu, imt, rakovica, kinezu.....?Verujem da još ima traktora koji rade na fabričkom ulju (samo se doliva).Kod zapadnih ponaročito nove generacije on te opominje da treba nešto odraditi dok kod gore navedenih kad crkne nešto promeni se deo i opet se vrati staro ulje i gas.Samo da se malo više vodi računa oko održavanja može se sprečiti dosta neželjenih kvarova.
 
Ja sam na mom 82.1 od 2008 do sad napravio 5500 sati,od kvarova sam imao: zamenu alternatora i 3 puta menjani krstaci kardana prednje vuce. Za toliko rada,to je po meni nista.
 
@ cveja po
vidis ovog rusa s leve strane,kupljen nov 89-te,jos uvek je na njemu fabricka vodena pumpa(nikad otvorena),hidraulicna pumpa i pumpa volana,klip hidraulika nikad otvoren,razvodnik hidraulika fabricki,samo remontovane plasike i gumice par puta,sve zadnje poluge i spaneri fabricki,prednji most nikad otvaran,kao i zadnji,nikad menjani zadnji lezajevi,samo je jednom radjen menjac gde su lezaji dotrajali i zamenjeni a zupcanici ni taknuti,promenjene samo komplet viljuske i jednom uradjena generalna 1999 greskom mog oca dok sam bio u vojsci jer je pukla cev uljne pumpe u karteru a crvena lampica sto sija nema veze,tako terao pa zaribao,koliko taj sati rus ima samo dragi Bog zna....a ima zapadnih masina mladjih koji su imali vece kvarove i stosta promenjeno,sve je to stvar srece i kako se ophodi prema pomenutom od prvog dana....
34o8y2d.jpg
 
Ko je blesav da proda 820.2RM sa 500 sati za 3000e... Stvarno zelje cestitike i pozdravi.

Nemam razloga da lazem. Dobio sam slike traktora samo da ih pogledam od covjeka koji je imao neku vezu u firmi koja je prodavale te oduzete strojeve zbog neplacanja kredita. Kako kolega kaze, nigdje se to ne oglasava, to ide od usta do usta odabranim ljudima. Ono sta ostane ide reda radi na neku licitaciju... Ja sam tad dobio osip po cjelom tjelu i sve me zivo svrbjelo dva tjedna i nisam mogao ni sjediti kako treba a kamo li da idem gledati traktor 150km dalje. Kad mi se stanje poboljsalo osli smo i najavili se da nas nitko ne otjera s placa. Receno nam je da je traktor jos tamo no kad smo dosli na plac od traktora su bila dva rusa 892 i 952 u onako odrljanom al solidnom stanju. OBADVA za 2000€ i nisam htio ni gledati. Bilo jos kojekakvih strojeva koji meni nisu bili zanimljivi.

Ovaj 820.2 je bio kompletan osim zadnje sajbe al to je nista. Traktor doslovce kao nov. Nazovemo neke ljude i jave nam nakon pola sata da nisu ni oni znali, covjek kome je traktor oduzet isao u banku i molio ih da ne uzimaju traktor nego im je dao neku zemlju pod racun da mu traktor makar ostane i tako su se dogovorili.

Nije nitko blesav, nego je toliko bilo duga za traktor, boli banku kita koliko on realno vrijedi, njima treba 3000€ i prica zavrsena. Da nisam bio bolestan kao sto sam bio, najvjerovatnije bi kupio tog rusa pa bi bio aktivniji i u ovoj temi.
 
Curka u prednjem mostu odušak je u redu koji mu tu semering dođe?
 
Poslednja izmena:
I ja malo pre rastavio taj bocni reduktor,isto mi semening otisao,mislim mojom krivicom,greskom sam sipao hidraulicno ulje pa je valjda nagrizlo semeninge,i ko za onu stvar sipao u oba traktora..i sad doci do njega moram sve to raskupusati,a pomislio sam da samo naspem drugo ulje i krknem masti,al ajd probacemo ovako po propisu..
 
Nemam razloga da lazem. Dobio sam slike traktora samo da ih pogledam od covjeka koji je imao neku vezu u firmi koja je prodavale te oduzete strojeve zbog neplacanja kredita. Kako kolega kaze, nigdje se to ne oglasava, to ide od usta do usta odabranim ljudima. Ono sta ostane ide reda radi na neku licitaciju... Ja sam tad dobio osip po cjelom tjelu i sve me zivo svrbjelo dva tjedna i nisam mogao ni sjediti kako treba a kamo li da idem gledati traktor 150km dalje. Kad mi se stanje poboljsalo osli smo i najavili se da nas nitko ne otjera s placa. Receno nam je da je traktor jos tamo no kad smo dosli na plac od traktora su bila dva rusa 892 i 952 u onako odrljanom al solidnom stanju. OBADVA za 2000€ i nisam htio ni gledati. Bilo jos kojekakvih strojeva koji meni nisu bili zanimljivi.

Ovaj 820.2 je bio kompletan osim zadnje sajbe al to je nista. Traktor doslovce kao nov. Nazovemo neke ljude i jave nam nakon pola sata da nisu ni oni znali, covjek kome je traktor oduzet isao u banku i molio ih da ne uzimaju traktor nego im je dao neku zemlju pod racun da mu traktor makar ostane i tako su se dogovorili.

Nije nitko blesav, nego je toliko bilo duga za traktor, boli banku kita koliko on realno vrijedi, njima treba 3000€ i prica zavrsena. Da nisam bio bolestan kao sto sam bio, najvjerovatnije bi kupio tog rusa pa bi bio aktivniji i u ovoj temi.
....oteto, prokleto.....
 
Mani me tih "postenjackih" prica... Da se ikome od vas pruzi prilika kupiti takav stroj ne bi ni okom trepnuli.

Ne bi ja nikome nista oteo... Nisam ja kriv sto netko nije placao rate kredita. Ja bi taj traktor kupio regularnim putem i na tu cjenu platio i pripadajuci porez i dobio bih papire od traktora, sve 100% zakonito i ja bih mirno spavao da nekad i kupim takav stroj...

Ni prvi ni zadnji slucaj da nekome banka oduzme traktor ili neki stroj zbog neplacanja rata. Znam za slucaj gdje je covjek uzeo nov mf 100ks i nije platio tri rate oni ga imobilizirali. Kad je uplatio pare traktor nekim cudom proradio. Opet upao u neke probleme, banka mu najavila da ce doci po traktor (traktor kod njega ne znam jel bio 3 godine) i on poskida s njega tegove, radio, poteznice, top link polugu, sve sto se dalo i po traktor su dosli ovrsitelji a traktor je drugi dan prodan dalje na drugi kraj drzave za cjenu manju nego sto je ostalo da se plati rata ali mislim da je tu uvjet bio da se pare izbroje na licu mjesta sve, nema nikakvih rata...
 
Nije mislio da ga je novi kupac oteo već banka od prvog kupca. Verujem da velik broj ljudi ne bi ni razmišljao da kupi tako nešto, da ga ne kune prvobitni kupac.
 
Nije ga banka otela, samo je uzela sto je njezino i gotova prica. Bio to rus il neki najmoderniji fendt tako je svejedno sve dok banka izvuce svoje pare.

Sta da je kojim slucajem kuma uzeo za jamca pa da nije placao rate sta onda da neko vraca tudji kredit a da ovome ostane traktor? MALO MORGEN. Ovako je naj postenije, zalozis stroj koji kupujes pa ako ne mozes placati uzimaju ga da se naplate i rijesena stvar. Ovaj se, eto, nagodio da pod racun da neku zemlju da mu ostane traktor i to je to. Vidis da se ima odakle platiti, samo kad se hoce.

Opet kazem da garantiram da bilo tko dodje u priliku kupiti makar i mtz 820.2RM o kojem se prica za 3000€ s 500 radnih sati da bi ga uzeli ODMAH I BEZ RAZMISLJANJA, samo ne bi pricali okolo odakle vam i koliko ste platili... GARANTIRAM.
 
[QUOTE=CVEJA Po Pa ti si taj traktor kupio u kinesku radnju izgleda.Ja svaki dan vucem drva sa njim pa nemam toliko kvarova,za dve godine po sumu zamenjeno zadnje staklo i nove kocnice.lamela nikad nije zasmrdela.
 
Nazad
Vrh