MTZ Belarus

Moj 1025 se isto tako ponašao,a problem je bio drukalica na AC pumpi.
 
Kod mene je sve čisto jer sam sve filtere očistio i zamijenio kad je to počelo.Crijeva sam ispuhao,rezervar oprao iznutra..tako da nije do sistema.Moram još napomenuti da pumpa ima preko 6900 rh i nije nikad skidana ni ona ni dizne.Znači original kako je došlo iz tvornice.Vidio sam u ovoj temi da su neki zbog lošeg goriva već na 2000rh nosili pumpu na servis pa onda ova moja nije za čuditi ako je loša.
 
Poceo MTZ 820 da mi trese kad krecem...mozda prvi metar kad krecem, bez obzira napred, ili nazad, i posle u voznji ide normalno? Je l to do kvacila, ili ima jos neka mogucnost??
 
filteri, creva sve promenjeno. Cak i dizne 2 nove stavljene i sve isto. Svi mi kazu pumpa pa pumpa. Jer zna neko okolina zrenjanina ili panceva dobar servis bos pumpi?
 
А где најскупљег али ни најбољег, одма да му предложиш. Предложи му неког јефтинијег и бољег. Пуно рекламација задњих пар година има на свој (сервисера) рад. Отишли добри мајстори од њега у бели свет, где боље цене њихову вештину.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
mislis novu kod rusa na najlonu ili novu u agro panonci il je sve to isto ,jel valjaju sta ove sa najlon pijace ?
 
Ako nekoga interesira koje motorno ulje preporuča tvornica za korištenje u mtz traktorima od 80 do 105 konja evo tablice.Znači tablica je stigla direktno od njihovog inženjera za proizvodnju tako da ne mislite da je to nešto od dilera.Jer dileri uglavnom imaju svoju priču oko svega i za svaki problem će reći da to "tako mora' biti.I prodavači kao preporuku ulja pišu ono ulje kojeg imaju najviše na lageru,tako da njima ne treba previše vjerovati.U AP preporučuju neko svoje ulje,kod nas svaki drugi diler preporučuje baš ono ulje koje ima u prodaji.Nama su preporučili Ina Super 5 i tako smo koristili na početku,i onda sam ja lijepo poslao e-mail njima u tvornicu i pitao za ulje i ostale stvari oko održavanja.Naravno ništa nije bilo onako kako su rekli trgovci.Znači tu u tablici piše i koje bi se ulje trebalo koristiti zimi,a trgovci nisu ništa rekli po tom pitanju.Ja koristim ovo Shell rimula R6LM i mjenjam ga na 300 sati i ulje je odlično,traktor bolje i tiše radi sa njim nego sa super 5.Za sva ova ulja u tablici tvornica navodi interval izmjene od 500 sati ili ukoliko se koristi gorivo koje u sebi sadrži više od 0.5% sumpora onda se mora mjenjati na 250-300 sati.Evo motor preko 6900 sati i niti troši ulje niti duva na iberlauf.Iberlauf je suh i pod punim gasom na zagrijan motor se može staviti ruka preko cijevi i treba dosta vremena da se skupi nekakav pritisak u cijevi.Poslali su mi i interval izmjene ulja u getribi i reduktorima ali nisu napisali nekog određenog proizvođača nego samo da ulje mora biti sae 80w90 i mijenja se na 1500 sati u nesinhroniziranim mjenjačima a na 3000 u sinhroniziranim mjenjačima.U reduktorima na 1500 sati.Štelanje ventila svakih 3000 sati,dotezanje glave svakih 1500 sati.Pumpa i dizne moraju ići na servis svakih 3500 sati bez obzira jel sa njom sve u redu ili ne.Za model 820 je napisao da se filter zraka čisti i mijenja ulje u njemu svakih 120 sati ako radi u prašnjavil uvjetima a inače na svakih 200 sati.Ulje u pvp se mijenja svakih 100 sati.Preliminarni filter ulja na cijevi se čisti svakih 1000 sati,to je onaj napred kod hladnjaka a izgleda kao gljiva.E sad,večina vlasnika mtz-a te stvari ne zna i ne radi jer dileri ništa ne govore.Nama su rekli samo mijenjajte ulje a ako se što pokvari zovite nas.Eto njihove filozofije..Kada bi se radilo tako kako proizvođač navodi bilo bi daleko manje problema,ima za primjer kod nas u šumarskom poduzeću gdje njihov serviser održava belaruse i ti traktori imaju od 14 000-16 000 sati rada sa šumskim tarupom bez otvaranja motora.Jedino lamele su mijenjali par puta.Originalnih dijelova za belarus traktore ima u Mađarskoj,kod nas čak i ovlašteni dileri prodaju kopije dijelova.Tko se hoće zezati sa tim može naručiti i direktno iz tvornice dijelove,koji su puno povoljniji nego kod dilera ali je trošak dostave povelik.Ali zato su original!Čitam ovu temu i stigao sam do 650. stranice pa tako vidim da se spominje svašta oko ulja i održavanja pa rekoh da napišem nešto "kratko" hehe.Kad pročitam do kraja budem malo poslikao svoj traktor da ga malo vidite.Živjeli
 
Nazad
Vrh