Poljoprivredna enciklopedija KWS pšenica 2018
Strana 1313 od 1313 PrvaPrva ... 313813121312631303131113121313
Rezultati 26,241 do 26,249 od 26249

Tema: MTZ Belarus

Član Spajki avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruka
    3,810
    Zahvalio se
    937
    Zahvaljeno 1,890 puta na 775 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    E sad cu da zagrejem temu:Majstore Nebojsa,da li ste kod nekoga usporavali tog 892 menjanjem tog dela zupcanika zbog koga je tako brz?To kada se odradi na 892 dobija se ogromna razlika u snazi i nesto manja maksimalna brzina ali u svakom slucaju vise nego dovoljna za pune prikolice u transportu.
    Prva,druga,kuplung treca-ruski ti je menjac sila...

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Poruka
    85
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 31 puta na 24 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: mica967 Pogledaj Poruke
    Jednom prilikom dok sam vadio repu putem iz Pravca Popinaca prvo je išao Mtz 820 zanjim 892 i kao treći 1025. Svi su vukli dvoprege(2 zmajevke) repe je bilo oko 16 t i vidlo se da je najlakše išao 1025 pa 892 a 820 se mučio da održi pun gas. Štose tiče odabira traktora treba imati u vidu činjenicu da ako 892 može u oranju vući 3 brazda ja bi se odlučio za njega. Što se tiče transporta dosta je brz pa još jedna prednost u njegovu korist.
    Pa tako bi nekako i logicno bilo,1025 je jaci od 892 od prilike kao i ona od 820 e sad ima ljudi koji imaju i drugacija iskustva.

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: jjova Pogledaj Poruke
    Oranje, spremanje, tanjiranje oko 30 jutara.
    Za 30 jutara uzmete bez razmisljanja 820 ili 82.1,moze da obradi sve to bez da se umorite ni vi ni traktor a najjeftiniji je za kupovinu i za odrzavanje a bukvalno moze sve d radi,od oranja i tanjiranja pa i prskanja i bacanja djubreta.
    Po meni bez razmisljanja jedan od ta dva.

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: Spajki Pogledaj Poruke
    E sad cu da zagrejem temu:Majstore Nebojsa,da li ste kod nekoga usporavali tog 892 menjanjem tog dela zupcanika zbog koga je tako brz?To kada se odradi na 892 dobija se ogromna razlika u snazi i nesto manja maksimalna brzina ali u svakom slucaju vise nego dovoljna za pune prikolice u transportu.
    Ne nikada,jednostavno nikada nisam naisao da je neko imao zamerku na njegovu brzinu,cak sta vise su ljudi bili odusevljeni a jedina zamerka vezana za brzinu je bila poskakivanje rm na punom gasu,verovatno su ljudi se navikli da lupam ako ne moze 9 terace ga 8 dok ne izvuce a tu 9 imaju bar kad idu prazni,samo predpostavljam da je tako.

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Poruka
    573
    Zahvalio se
    149
    Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Majstore šta je problem u menjačima kod 920 i 952 odlaze sinhroni ili nešto drugo? Mislim da su ti traktori sa tim menjačima brži i bolji za transport dok 820 i 892 sa običnim su uskladjenijii za rad sa priključcima u polju.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Poruka
    85
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: ratatatui Pogledaj Poruke
    Majstore šta je problem u menjačima kod 920 i 952 odlaze sinhroni ili nešto drugo? Mislim da su ti traktori sa tim menjačima brži i bolji za transport dok 820 i 892 sa običnim su uskladjenijii za rad sa priključcima u polju.
    Hoce sinhron da napravi problema ali ni to nije tako strasno,vise ljudi kukaju da ne mogu da nadju odgovarajucu brzinu za odredjeni posao jedna je spora druga prebrza i tako e sad dal je to bas tako ili ima i do ljudi i navika i zemljista pitanje je,i po meni je ta 900 serija vise transportna bas zbog menjaca i saltanja kao u autu ali opet neka iskustva i npr krajnja brzima tog 952 govore drugacije,u principu sve mozda zavisi i od coveka do coveka,svako ce reci drugacije.

5. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku nebojsa100 na ovoj poruci:

ratatatui (Danas)

Član Bećarr94 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Poruka
    320
    Zahvalio se
    117
    Zahvaljeno 132 puta na 63 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Da li neko od kolega ima Belarus 552 ali da ima reduktor zec/kornjaca,ja imam 552 ali nema reduktor pa me zanima da li ima neke razlike recimo u oranju,branju kukuruza i transportu...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Poruka
    85
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Bećarr94 Pogledaj Poruke
    Da li neko od kolega ima Belarus 552 ali da ima reduktor zec/kornjaca,ja imam 552 ali nema reduktor pa me zanima da li ima neke razlike recimo u oranju,branju kukuruza i transportu...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
    552 fabricki nema reduktor i nema 1000 obrtaja kardana i naravno ima 52 konja,e sad za razlike u poslovima morali sigurno ima naspram 820.

Član Ristaa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Poruka
    496
    Zahvalio se
    274
    Zahvaljeno 208 puta na 106 poruka
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: nebojsa100 Pogledaj Poruke
    552 fabricki nema reduktor i nema 1000 obrtaja kardana i naravno ima 52 konja,e sad za razlike u poslovima morali sigurno ima naspram 820.
    kolega malo si promasio poentu, pita one koji imaju reduktor na 552 da li ima razlike u poslovima naspram njega koji nema reduktor
    Dođi sebi dok još imaš kome

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Poruka
    85
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Ristaa Pogledaj Poruke
    kolega malo si promasio poentu, pita one koji imaju reduktor na 552 da li ima razlike u poslovima naspram njega koji nema reduktor
    Razumeo sam ja sta je covek pitao samo se mozda nisam dobro izrazio,hteo sam da kazem da nekom logikom da kada bi imao kornjacu i zeca kao 820 imao bi i veci izbor brzina za rad,mogao bi da prilagodi brzinu odredjenom poslu pa bi se tu mozda javila neka usteda u gorivu ili brze obavljenom poslu.

Član olalija avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    443
    Zahvalio se
    368
    Zahvaljeno 386 puta na 130 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: mica967 Pogledaj Poruke
    Jednom prilikom dok sam vadio repu putem iz Pravca Popinaca prvo je išao Mtz 820 zanjim 892 i kao treći 1025. Svi su vukli dvoprege(2 zmajevke) repe je bilo oko 16 t i vidlo se da je najlakše išao 1025 pa 892 a 820 se mučio da održi pun gas. Štose tiče odabira traktora treba imati u vidu činjenicu da ako 892 može u oranju vući 3 brazda ja bi se odlučio za njega. Što se tiče transporta dosta je brz pa još jedna prednost u njegovu korist.
    To nista ne znaci,znacilo bi da najbolji vozac od njih proba sva tri traktora i kaze koji je bolji.Imam negde snimak iz 2011 gde u Pazovi ja sa 820 rm izvucem na put 2 zmajevke pune repe bez problema po blatu a Mitrovicev radnik sa Samom supertitan od 190 ks sa istim teretom se svaki put zaglavi na uvratinama.Jel po tebi 820 jaci od Same ili ovaj nema pojma da vozi.Imam oba traktora i to je realno poredjenje a ne da je neka baba ostala zaglavljena sa kiperkom a majstor izvukao kamionku od 20 t kukuruza po blatu...

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: Spajki Pogledaj Poruke
    E tu bi mozda vec bilo neke razlike ili kad bi se na 820 uradila turbina,pumpa,ojacani klipovi,tegovi bez konusno-tanjirastog.1025 je jaci zato sto je duzi i tezi a ne zbog motora...

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: ratatatui Pogledaj Poruke
    Ljudi,820 ima savrsen raspored brzina, kao i 821,82.1 dok ovi ostali imaju ili los raspored ili malo brzina ili je tesko isaltati zbog 4 ranga.
    Kada su nacisti došli po komuniste,
    ja sam ćutao;
    jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
    ja sam ćutao;
    jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
    ja se nisam pobunio;
    jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
    nije preostao niko da se pobuni.

Strana 1313 od 1313 PrvaPrva ... 313813121312631303131113121313