MTZ Belarus

Nešto tu nije u redu,JD 6400 troši oko 18 l/sat a 549 i Dajc 75 oko 9,5 litara,nekako mi nije slično...
Što se tiče Perkinsa mora da se šalite,pre mesec dana sam išao u Agrovojvodinu po Lemkena sa Armom 1104 i na 85 km je potrosila 30 litara,kakva crna mala potrošnja,skoro ko JD...
 
Otkad to 549 trosi 9.5 l/h?

Sa 558 smo terali pumpu I tifon koju 549 Nije mogao Da mrdne.( Pun gas Nije mogao preci preko 1000 obrtaja) Prekacili na 558 .Traktor je radio na 1900 obrtaja konstantno I trosio 5 l/h . Ni malo naivno opterecenje.

Ispade da 549 duplo trosi od 558 sto nece biti.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sa 223 beracem bi se videla razlika u potrosnji, gde mtz ima prednost u izboru brzina a samim tim i manjom potrosnjom.
 
Ja dok sam brao sa 560 i dvorednim Sempeterom potrosnja po jutru mi je isla od 10-12l kada sam poceo da berem sa Belarusom 552 potrosnja mi je pala na 7l po jutru.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Nešto tu nije u redu,JD 6400 troši oko 18 l/sat a 549 i Dajc 75 oko 9,5 litara,nekako mi nije slično...
Što se tiče Perkinsa mora da se šalite,pre mesec dana sam išao u Agrovojvodinu po Lemkena sa Armom 1104 i na 85 km je potrosila 30 litara,kakva crna mala potrošnja,skoro ko JD...

Govorimo o ekvivalentnoj potrosnji srazmerno snazi. 542 nemoze da povuce 22,5 t tereta bruto 35 km/h. Bitan je ucinak gledano kroz radni sat.
Upaljac najmanje trosi, al on ne vuce teret.
Ja sam se naslusao tih prica o potrosnji JD traktora dok i sam nisam seo i proveo u njima podosta radnih sati, i uverio se u sasvim suprotno.
Bitno je pravilno agregatirati masinu.
Evo recimo primer.
Kod mene je godinama 542 vukao spartac, pa onda rakovica 60 i evo sad JD. Potrosnja po KJ je gotovo indenticna, ali je 542 morao da radi na 80 % gasa, radza na 60%, a JD na nekih 15 %. Govorim o rasponu gasa od lera (800-900 o/min) do punog.
Isto tako je i sa velikim traktorom po jedinici povrsine i istoj dubini obrade.
Dakle koliko ja mogu da zakljucim iz mog iskustva nema tu opipljive razlike.
Tako je isto i kod kombajna. Imao sam JD kombaj i sad NH sa Mercedesovim motorom OM352A. Trose indenticno.
 
Poslednja izmena:
Ne pričam ja o učinku po radnom satu niti o nekom 558 što na pola gasa vrti pumpu nego o maksimalnoj potrošnji na maksimalnom gasu pod max. opterećenjem za sat vremena.JD je tu neprevazidjen,a što se mene tiče jako sam se razočarao kad sam video da Arma 1104 troši više od 820 i 892 RM,da mi je neko rekao da Perkins troši više ot MTZ motora ne bih verovao.Ko hoće može i dalje sebe da laže pa tako dokazani potrošači mogu malo da troše,postoji KK CZ koji nije FMP,Srbi su najpametniji i najbolji u krevetu,Rakovica je najbolji traktor...
Potražio sam link za JD 6400 i pogrešio sam,troši 17,9 l/h http://www.tractordata.com/farm-tractors/000/1/6/168-john-deere-6400-engine.html
izvinjavam se,moja greška:sjasi:.IMT 549 može za sat vremena potrošiti 17,9 litara goriva jedino da mu probušimo rezervoar sa burgijom 6mm.
 
Poslednja izmena:
Ne pričam ja o učinku po radnom satu niti o nekom 558 što na pola gasa vrti pumpu nego o maksimalnoj potrošnji na maksimalnom gasu pod max. opterećenjem za sat vremena.JD je tu neprevazidjen,a što se mene tiče jako sam se razočarao kad sam video da Arma 1104 troši više od 820 i 892 RM,da mi je neko rekao da Perkins troši više ot MTZ motora ne bih verovao.Ko hoće može i dalje sebe da laže pa tako dokazani potrošači mogu malo da troše,postoji KK CZ koji nije FMP,Srbi su najpametniji i najbolji u krevetu,Rakovica je najbolji traktor...
Isti slucaj i sa novim Basakom perkins motor 110 konja trosi kao tenk...

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Перкинс никад није био мали потрошач ,његови поносни власници сами себе лажу ,част изузецима који кажу онако како јесте.
 
Nebi nikoga da ubedjujem ali meni na euro0 je normalna potrosnja. Matic je u pravu stari Fiat i Mwm su najmanji potrosaci.
 
Mtz 892 rm mi je u spremiranju trošio 2,7 l/kj a Arma sa istim spremačem (3,60 m) 3,5 l/kj.
Te eksperimente za sad ne bih izvodio,traktor imam 8 meseci i 90 rh.
 
Nazad
Vrh