MTZ Belarus

Sta je po vama naj slabija tacka na belorusu i sta se najcesce kvari?

Imam 2 imt-a u dvoristu i sem ac pumpe ne znam za kvar a naradili su se posteno.
Zato sad kad citam temu sam u tripu.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Kolega taj 820 ili 82.1 nemaju nekih probelmaticnih stvari na sebi.
Sto se tice kvarova sve ce da se pokvari na njemu i motor,menjac,diferencijal,prednja vuca itd itd samo ne bas kao sto se prica da im se sve zivo raspada svako malo.
Sve zavisi kakav traktor kupite,ako se uzme dobra masina navozacete se bez preteranih problema a opet ako se uzme krs imacete cime da se zabavljate,ni krs nije problem ako se kao takav i plati pa ga uradite bukavalno od pocetka do kraja i budete mirni dosta vremena.
Kod tih rusa obratite paznju na par stvari i necete imati nekih problema,noga na kvacilu ne sme da stoji,ne voli da se pregreje,prednja vuca i asfalt devetom brzinom nikako,kad se jos malo povede racuna po pitanju servisa moze jako lepo da sluzi.


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
82.1 vs IMT577
Potpuno prežvakana tema, sve se zna.
Ako je udobnost primarna, valda 82.1 ima bolju udobnost. Ni nov(uz subvenciju) nije nedostižan, i to je onda zadugo bez problema.
Popularnost je na strani 577, ali teško je naći dobar primerak, tako da nema smisla kupovati 'dreševe'.. Mada, ko hoće da ga obnovi, može proći dosta dobro..

Primera radi, moj komšija je 2016 uzeo 577 dw 1096 godište, za 11500 evradi, a ja sam 2016 uzeo 82.1 2016 godište za 19500 evradi...

Mislim da je vrlo jasno ko je napravio bolji potez! Ako ništa drugo ja sam bar dobio 20 godina mlađi traktor.
 
Primera radi, moj komšija je 2016 uzeo 577 dw 1096 godište, za 11500 evradi, a ja sam 2016 uzeo 82.1 2016 godište za 19500 evradi...

Mislim da je vrlo jasno ko je napravio bolji potez! Ako ništa drugo ja sam bar dobio 20 godina mlađi traktor.

Добио си за нијансу тиши и удобнији трактор а ко је бољи потез направио показаће време.Твој рус из 2016 ако посматрамо техничке иновације сем неких електро давача и пар сензора је исти као и онај из 1996 , тако да та прича о годишту је прилично релативна ствар ,твој јесте 20год млађи али је скоро па дупло скупљи.По снази је ту негде са 577(не бих дискутовао о томе) + 8000еур у његовом џепу што за данашње време није мало,све опет зависи колико се трактор користи и како те околности и срећа буду пратиле.
 
Iako ne volim rusica (sem 1221.3) nije tacno da je po snazi tu negde. 82.1 je mnogo kadriji traktor.
 
Jel bi mogao s44 da se ubaci na rusa? s46 sam vidjao ali od motora ne moze prednja vuca da se poveze, bar na primercima sto sam video.

Kontam da bi sa s44 to bio drugi traktor.

Ili sa torpeda 75 ks mozda i sestak ubaciti.

Nisam ga jos ni kupio sevaju mi vec fix ideje, ali necu ja moci dugo trpeti taj njegov ne izbalansiran motor.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Prije kupnje zadnjeg traktora, isto sam razmišljao, al tada su bili baš skupi, sada je prodana odlična 82 za 2500€, i ima jedna 52ka za 2000€,možda i manje, limarija savršena, nigdje udarena, mislim da vrijedi pogledati, ako je motor loš, poigrati se s njim, i ubaciti s46 koji se prodaje kompletan, bez zamajca, sve ostalo je tu, za 800€.....
 
Која годишта су вам ти тракори, има тих примера. Код мене је на 2500рч квачило отказало а пре тога је већ мењана ламела много значи ко тера и како се тера.
 
820 2007год. купљен полован са 2500рч терали радници код газде није орано сњим али је вукао вадилицу за репу и одма сам мењао ламелу, сад има око 3500рч вуче плуг ИМТ756.3 Купљен релативно млад трактор(узет 2014год.) али прилично запуштен и не одржаван.
 
Pa dobro odma si menjao kada je dosao kod tebe. I ja sam dosta sitnica a i krupnih stvari imao kada je došao od Žare. Ne moze se meriti sa prvim vlasnicima.
 
Не кажем ништа али боље да је оро него што је вукао ту вадилицу она је смрт...
 
Nazad
Vrh