MTZ Belarus

Kolega ako su u planu neka teska nosena orudja onda razmislite o 1021.
Problem sa poluosovinama ne postoji i mnogo jaca hidraulika.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
@Nebojsa100
1021 nema problema sa poluosovinama ili 1025 ?.Koji od njih ima deblje poluosovine ?.
Hidraulika nije problem,ispravna 82-ka dize bezmalo 2 tone,1800kg sa ugrejanim uljem.Pucaju ramena poluga,pucaju poluge,sve se resi jeftino,ali se ne resi problem pucanja poluosovina.Zato su one po meni najbitnije kod 1025 ili 1021 ,koji od njih ima deblje ....
 
@Nebojsa100
1021 nema problema sa poluosovinama ili 1025 ?.Koji od njih ima deblje poluosovine ?.
Hidraulika nije problem,ispravna 82-ka dize bezmalo 2 tone,1800kg sa ugrejanim uljem.Pucaju ramena poluga,pucaju poluge,sve se resi jeftino,ali se ne resi problem pucanja poluosovina.Zato su one po meni najbitnije kod 1025 ili 1021 ,koji od njih ima deblje ....
1021 ima kompletan zadnji kraj od 1221 tako da tu pucanja nema.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Vise pitanja posto imate vise iskustava :osmeh: planiram da uzmem Rusonju nekog, da li 82.1 ili 892, posto navodno oni ostali imaju lose sinhrone menjace pa su mi svi preporucili da ih izbegavam. E sad, ja imam 560 koji ima blizu 40 god :osmeh: pa sam mislio da uzmem nekog do tako 8, 9 hiljada evrica, vise od toga ne bih mogao, iovako bih nesto uzeo kredit uz nesto ucesca u banci....Gledao sam i Torpeda, ali ima komsija i kaze da su preskupi delovi pa sam onda i zbog grejanja kabine naravno odustao i odlucio se za Rusonje posto su najrentabilniji....navodno. Interesuje me, posto nemam pojma o tim traktorima nista, kako da znam iz oglasa, ajde prosto receno koji 'valja' ako i jedan valja za te novce? Posto vidim da ima razlicitig raspona, nema veze ni god sa cenom, ni sati...ne mogu bas da uhvatim kraj sa krajem kako se gleda uopste? Inace radim 20tak jutara, ali mi se bubrezi od malena izlupali pa 560, pa reko da uzmem nesto, ako me zelenasi prihvate :osmeh: Mozda sam malo smorio sa tekstom, ali sustina je po kom kriterijumu se gledaju traktori na oglasima? Sem toga da je skuplje bolje to znam :haha:
 
Vise pitanja posto imate vise iskustava :osmeh: planiram da uzmem Rusonju nekog, da li 82.1 ili 892, posto navodno oni ostali imaju lose sinhrone menjace pa su mi svi preporucili da ih izbegavam. E sad, ja imam 560 koji ima blizu 40 god :osmeh: pa sam mislio da uzmem nekog do tako 8, 9 hiljada evrica, vise od toga ne bih mogao, iovako bih nesto uzeo kredit uz nesto ucesca u banci....Gledao sam i Torpeda, ali ima komsija i kaze da su preskupi delovi pa sam onda i zbog grejanja kabine naravno odustao i odlucio se za Rusonje posto su najrentabilniji....navodno. Interesuje me, posto nemam pojma o tim traktorima nista, kako da znam iz oglasa, ajde prosto receno koji 'valja' ako i jedan valja za te novce? Posto vidim da ima razlicitig raspona, nema veze ni god sa cenom, ni sati...ne mogu bas da uhvatim kraj sa krajem kako se gleda uopste? Inace radim 20tak jutara, ali mi se bubrezi od malena izlupali pa 560, pa reko da uzmem nesto, ako me zelenasi prihvate :osmeh: Mozda sam malo smorio sa tekstom, ali sustina je po kom kriterijumu se gledaju traktori na oglasima? Sem toga da je skuplje bolje to znam :haha:
Prvo bih se raspitao o vlasniku i sta je sa tim traktorom radjeno.Nije isto 1000rh oranja i prskanja,onda bih se raspitao kako je odrzavan.
Ukoliko bas ne mozes naci nikog iz tog mesta onda gledaj dvoriste i ostale masine.Ukoliko je sve uredno takav je i taj traktor.Pogledaj odma sa cim je radio i jeli mozda bio preforsiran prikljuccima.Onda obavezno gledaj gde je mastan,gume u kakvom su stanju.Pogledaj viri li silikon po spojevima negde,probaj kvacilo gde hvata....svaka polovna kupovina je lutrija.
 
Суштина Руса је само да су гуме добре ово остало се све реши са 500-800е па и нај гори квар...Наравно води рачуна о свему.... по мени су гуме нај скупље код Руса.
 
Zna li neko koja je namena ovih rusa
67709153_1318666078289969_3409913302392766464_n.jpg
 
taj se bukvalno u mestu moze okrenuti pa je verovatno za neki posao s takvom potrebom

Суштина Руса је само да су гуме добре ово остало се све реши са 500-800е па и нај гори квар...Наравно води рачуна о свему.... по мени су гуме нај скупље код Руса.

ni menjac i diferencijal nisu bas jeftin sport
 
Kolega sto se tice sinhronih menjaca neko vas je lose informisao,menjaci su sasvim korektni.
Probleme znaju da prave sinhroni kada originalni nastradaju posle xxxxx radnih sati pa se na njihovo mesto ubace originaljni od Vase,Mise,Judmile od 50 evrica.
Ako sam dobro razumeo traktor bi trebalo da radi teske poslove (oranje,tanjiranje) uzmite slobodno u obzir i 952 jer je dobar traktor,920 vam ne bih preporucio.
Kod kupovine kao i kod svake druge tog tipa obratiti paznju na stanje motora (dal duva na iber,dal ima dima koje kakvih boja na auspuhu),ne bi bilo lose mozda povesti nekoga ko je radio sa njima ako vi niste cisto da proba menjac malo da nema nekih cudnih zvukova itd itd.
Kao sto je neko vec gore napisao obratiti paznju na stanje guma jer nisi nista manja stavka od recimo motora i menjaca.


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Zna li neko koja je namena ovih rusa

Имају суфикс Х, од руске речи "хлопководческий", што би значило за гајење памука. Овај са фотке је стари модел који се на агрегатној основи "Беларуса" производио у Ташкентском тракторском заводу. Поента код тих трактора је висок клиренс, што су ови остваривали уградњом бочних редуктора типа оних на "Владимирцу" или Т-40.
 
Pitanje za kolegu Nebojšu,hidraulik mi dosta brzo upušta kad ga podignem sa nekom mašinom , moram da pazim i da ga često podižem ponaročito kad prskam i nema mi moć dizanja to jest neke malo teže priključke (a nisu predimenzionisani) nemože da digne da zaključam hidraulik ponaročito kad ugreje ulje, pritisak sam merio na izlazu kipe 180bara ima, klip hidraulika je danfosov i kućište regulatora silom je menjano pre 1000mč, necuri ulje na tim mestima niti masti.?
 
Pitanje za kolegu Nebojšu,hidraulik mi dosta brzo upušta kad ga podignem sa nekom mašinom , moram da pazim i da ga često podižem ponaročito kad prskam i nema mi moć dizanja to jest neke malo teže priključke (a nisu predimenzionisani) nemože da digne da zaključam hidraulik ponaročito kad ugreje ulje, pritisak sam merio na izlazu kipe 180bara ima, klip hidraulika je danfosov i kućište regulatora silom je menjano pre 1000mč, necuri ulje na tim mestima niti masti.?
Kolega premeriti pritisak na klipu tj na crevu od klipa,ulje na izvodima za kipu salje razvodnik ispod volana a ulje za klip pozicioni regulator ispod sedista koji ume da pravi problem.
Znaci utvrditi koliko pritiska dolazi do klipa,ako je pritisak mali onda traziti krivca za nizak pritisak.
Ako je pritisak dobar onda proveriti klip jer ume da propusta izmedju dva segmenta u sebi i da pusta orudja i da tesko dize a da spolja bude suv tj da ne procuri.


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Vise pitanja posto imate vise iskustava :osmeh: planiram da uzmem Rusonju nekog, da li 82.1 ili 892, posto navodno oni ostali imaju lose sinhrone menjace pa su mi svi preporucili da ih izbegavam. E sad, ja imam 560 koji ima blizu 40 god :osmeh: pa sam mislio da uzmem nekog do tako 8, 9 hiljada evrica, vise od toga ne bih mogao, iovako bih nesto uzeo kredit uz nesto ucesca u banci....Gledao sam i Torpeda, ali ima komsija i kaze da su preskupi delovi pa sam onda i zbog grejanja kabine naravno odustao i odlucio se za Rusonje posto su najrentabilniji....navodno. Interesuje me, posto nemam pojma o tim traktorima nista, kako da znam iz oglasa, ajde prosto receno koji 'valja' ako i jedan valja za te novce? Posto vidim da ima razlicitig raspona, nema veze ni god sa cenom, ni sati...ne mogu bas da uhvatim kraj sa krajem kako se gleda uopste? Inace radim 20tak jutara, ali mi se bubrezi od malena izlupali pa 560, pa reko da uzmem nesto, ako me zelenasi prihvate :osmeh: Mozda sam malo smorio sa tekstom, ali sustina je po kom kriterijumu se gledaju traktori na oglasima? Sem toga da je skuplje bolje to znam :haha:

Pozdrav druze ,ja sam skoro kupio rusvaja 82 (97god) pa ti mogu reci moje iskustvo. Prvo moj naj iskreniji savet ako hoces da odmoris bubrege onda batali rusa ,i uzmi sebi nekog dobrog zetora 7011 ili 7211. Na tih 20ak a i ako budes radio vise zetor ti je sasvim dovoljan ,plus vozices ga svaki dan ,okretniji ,manji potrosac ,zgodniji za rukovanje ,o kabini da ne pricam ...
Dok rus jbg ,nije ni on los ,al ruska masina ,kruto ,veliko ,robusno ,ne okretno, ne kazem ima grejanje i solidnu kabinu. al ipak ...

recimo vidi moj slucaj ,ja imam rusa, ursusa360 i starog vladimirca (radim oko 30 jutara) ... i i dalje najvise vozim ursusa i vladimirca .rus mi uglavnom samo ore i sprema ,i onda zali boze sto mi stoji celu godinu (padalo mi na pamet da ga menjam za nekoga zetora , samo zato sto mi stoji celu godinu).

E sad kad ti vec hoces rusa onda ipak gledaj da bude noviji tip 97-98god ,ne kazem da ovi stariji nisu dobri al uglavnom su ocerupani...pa onda gledaj da bude od dugogodisnjeg vlasnika ...gume, pogotov zanje ...za motor i menjac najbolje da povedes sa sobom nekog majstora ili nekog ko vozi ruse duze vreme...u sustini gledaj da traktor bude od nekog domacin... i da gledaj sediste ,sace neko reci da to nema veze al veruj mi u rusu je jako vazno dobro sediste :D

ps to sto sam coveku preporucio zetora ne znaci da hejtujem belaruse ,al ipak je zetor zetor :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh