MTZ Belarus

I'ma kod mene u selu jedan 952 grbavi most.Spolja je ok,kao nov.druge masine odrzava dobro verovatno je I rusvaja.Mislim da je trazio 12000e za njega
 
I'ma kod mene u selu jedan 952 grbavi most.Spolja je ok,kao nov.druge masine odrzava dobro verovatno je I rusvaja.Mislim da je trazio 12000e za njega

Hvala na preporuci :ppozdrav: ali mi to prekoracuje limit na zalost, mozda ako dobijem kredit na toliko u sta cisto sumnjam...verujem da su u tom cenovnom rangu i u dosta boljem stanju, ali dzaba, to mi je puno :sjasi:
 
Bice kod mene u komsiluku jedan 820 na prodaju,za koji mesec.Traktor je sejao,špartao,prskao i mozda jedne godine uzorao i pripremio 100kj.
 
Milos88 nismo daleko ako hoces posalji mi broj mob na pp i kad budem isao da radim sa 952 javim ti ,ti dodjes probas i tako ces najbolje oceniti dal je za tebe:ppozdrav:Ja kontam nekupuje se traktor svaki dan pa nemoj zuriti nego probaj vise kojeg pa kad se odlucis naci ces i tvog ruju:ppozdrav:Tako sam se i ja odlucio za moj {952}.
 
Poslednja izmena:
Možda bi bilo najbolje da pitaš lokalne majstore sa kojima si dobar da li oni znaju da je neki dobar na prodaju.

Evo kako sam ja mog rusa kupio. Zbog količine zemlje mi nije trebao, ali zbog zdravlja sam morao da nađem traktor sa krštenom kabinom. Tako da mi je sad traktor neiskorišten, al jbg kad se dođe do toga da mora onda te to više ne sekira (tj sekiraju te druge stvari)...
Elem, iz pomenutog razloga u obzir su došli samo Zetor i Rus, dok su mi oni bolji i skuplji bili nedostižni. Zetori su držali jaku cenu i bili skuplji od Rusa kakve sam ja u prvi mah tražio, a to su bili oni narandžasti iz devedesetih koji su držali cene od 4000 do 6000 evra. Ovi za 6000 su bili u vrh stanju, ali ih je tad bilo slabo u oglasima. Jednog sam propustio mojom greškom a posle nisam nailazio na takvo stanje... Bilo je slučajeva da na slikama izgleda pristojno (552) a kad odeš ono groblje (a i onaj propušteni mi je povećao kriterijume). Uglavnom posle dvoimesečne potrage mene malo izda entuzijazam da svakodnevno pregledam oglase...

Posle nekog vremena jedan moj poznanik takođe krene u potragu za rusom. On i moj komšija su prekrstarili celu Vojvodinu, pogledali puno traktora, il' preskupo ili krš. I tako u povratku sa jednog takvog puta stanu na kafu u motel i tamo sretnu našeg lokalnog majstora. Požale se majstoru kako ne može naći kršten traktor za realnu cenu, i on im kaže da će možda biti jedan solidan rus na prodaju u susednom mestu. Gazda je kupio nov zapadni traktor i majstor pretpostavlja da će prodavati rusa, a zna ga jer ga je održavao. Nazovu oni odmah tog čoveka, i kaže im da je rus na prodaju. Taj moj poznanik je pogledao traktor, video da je malo zapušten ali da je kompletan, nigde nije ni čuknut ni ogreban ni poderan, tapacirung u kabini nigde ni zagreban... Cena 8000e. Međutim posle dan dva on reši da ipak uzme novog i tako ja dobijem priliku da kupim ovog rusa. E sad 8000 je bilo više od onih 6000 koliko sam ja bio namenuo za traktor, ali ovo je traktor bio iz 2004. (tj. kupljen je pred Novu Godinu 2005. pa mu je 2005. bila prva sezona) tj. 15tak godina mlađi od onih narandžasttih, ti noviji traktori su u to vreme po oglasima bili oko 10000e... Tu ja prelomim uzeću ga, međutim nije bio 8000 već 8500 (poznanik je cenio da bi ga gazda dao za te pare, al ovaj ni da čuje). Tu ja skoro odustanem, ali me majstor ubedi da vredi te novce. I tako ja uzmem traktor za 8500 a posle sam još dao preko 2000e da se sve dovede u picikato stanje. Tu sam bio prvo jako ljut što je sve skupa izašlo toliko, međutim posle godinu dve korišćenja me ta ljutnja prošla jer sam uvideo da za toliko novaca idu po oglasima a ovde sam znao da je sve (osim motora i menajča koji nisu dirani) u stanju novo...
 
@bojan hehe moze kolega, hvala, kad budes orao npr, da vidim bas da li mu je los menjac :osmeh:
@dukej nasmeja me sa pricom ali to jeste realnost koja se desava svima...:) a na sta si to ulozio 2000e, tj u sta ako nije motor i menjac? :sta:

kod mene je ista situacija, 8000e mi je plafon, mozda sl skupim jos + ako bude da se odma radi nesto, to je kao auto...dukej razumem te, moj cak ni nema kabinu :sjasi:....e sad ima neki lik dole iz Srbije sto pravi nove, sve to lepo izgleda ali je brate skupo, nova limarija sva od novijeg tipa plus kabina nova 1800e....e onda kontam, necu to ni raditi....a kad vec gledam bez prednje vuce isto ne bih uzimao, jer vec imam jedan takav....plus banima naravno, da ne kisnem :haha: Sve u svemu necu zuriti naravno sa kupovinom, ako ne naleti nista i sl god neka bude....u svakom slucaju HVALA svima na savetima iskrenim, super ste! :ppozdrav:
 
За 8000е можеш наћи солидан трактор немој журити кеш имаш а то је суштина тако да памет у главу....Мада немој ни бегати од Урсзса 904дв::namigivanje::
 
Kakvi su Ursusi sa cenama delova i dostupnosti? To je ono sto me najvise interesuje u glavnom :osmeh: njih se najvise plasim :( A i jeftiniji su od Rusa, ali i stariji..... Za Rusonju kazu da u trafici mozes deo naci :haha:
 
Мало скупљи од Руса али има на тржишту све нема да нема....Мислим да је то добра опција размисли...Али опет на шта налетиш јбг
 
Ja nisam kupio traktor od domaćina već Frankenštajna od nakupca,svesno zato što je bio jeftin... ispostavilo se da je bio više ružan nego neispravan,tako da je bez intervencije nakucao hiljadu sati,a i gume su izgurale 10 godina,..u tom momentu dobri i pristojni traktori su bili od nekih 9 do 12k,ja mog platio dal 5 ili 5ipo,za razliku sam imao i više nego dovoljno da ga dva puta remontujem...jedino što me je menjač patio,ja sve pošteno platim al ne izgura više od 500tinak sati... sad moram promeniti majstora pa ćemo videti...
Bilo kako bilo cenim da se nisam zeznuo... gore bi bilo da sam kupio lep i ušminkan traktor za duplo veće novce pa da opet radim remont,što i nije redak slučaj kod trgovine....
 
Belarus ti je isto što i Niva.Nekvalitetni i jeftini delovi na svakom ćošku,svi znaju da ih opravljaju,postaješ kućni prijatelj sa prodavcima i majstorima koji su ti dostupni 24h...Neću dalje da pišem,i dalje imam jednog rusa i radim sa njim i sam ga opravljam,uglavnom.
 
Kolege jedno pitanje u vezi tih jeftinih nekvalitetnih delova i tog svi znaju da ih popravljaju.
Jel probao neko da kupi bar ove malo skuplje delove i bar malo kvalitetnije i da nadje nekog majstora ko radi te traktore a da se zaobidju ovi sto "znaju" da ih popravljaju?
 
Nisam naisao na majstora tog kvaliteta. Razlog zasto nisam kupio rusa je sto nemam zivaca da svakih mesec dana je na klocnama. Kada se gleda direktan trosak rus je ubedljivo best buy medjutim to non stop sarafanje po njemu izludjuje.

Kada sam kupovao traktor od raznih poziva Mucobieno mi je rekao da ako ne znam da popravljam ili nemam zivaca za to onda rus nije za mene. Tako i kupih Armu.
 
Nisam naisao na majstora tog kvaliteta. Razlog zasto nisam kupio rusa je sto nemam zivaca da svakih mesec dana je na klocnama. Kada se gleda direktan trosak rus je ubedljivo best buy medjutim to non stop sarafanje po njemu izludjuje.

Kada sam kupovao traktor od raznih poziva Mucobieno mi je rekao da ako ne znam da popravljam ili nemam zivaca za to onda rus nije za mene. Tako i kupih Armu.
hej,ocinkariću te Vladi Magi :haha:
 
Mi dosta često imamo kvar ali sve vezano za elektroniku traktor je max održavan ali džabe, mehaničkih kvarova nije da nema ali nije tako često i većinom su sitnice. Ali ova struja nas izluđuje.
 
Nazad
Vrh