MTZ Belarus

da je rezervoar pa bilo bi lokve pod njim valjda a da su kocnice pa pojele bi se posle 5 godina pa ne bi ni kocio,a ne znam sta bi trebalo menjac da ima veze sa potrosnjom,nisam primetio da se nesto pokvario,pomislio sam da nisu lezajevi na radilici posto radilica je vracena sa obrade neteknuta,kazu nije bilo potrebe skidati na prvu specjalu pa da nisu lose upareni lezajevi pa stezu kad se zagreje al posle sad vec 500 sati valda bi se i oni pojeli i legli na svoje mesto,nesto je tu cudno skroz,treba otici do neke baba vange da mu skine crnu magiju..
 
da je rezervoar pa bilo bi lokve pod njim valjda a da su kocnice pa pojele bi se posle 5 godina pa ne bi ni kocio,a ne znam sta bi trebalo menjac da ima veze sa potrosnjom,nisam primetio da se nesto pokvario,pomislio sam da nisu lezajevi na radilici posto radilica je vracena sa obrade neteknuta,kazu nije bilo potrebe skidati na prvu specjalu pa da nisu lose upareni lezajevi pa stezu kad se zagreje al posle sad vec 500 sati valda bi se i oni pojeli i legli na svoje mesto,nesto je tu cudno skroz,treba otici do neke baba vange da mu skine crnu magiju..

Nema tu kod dizela puno mudrolije,nije to benzinac pa da se spominju kapa kablovi svecice platine kondenzator razvodna ruka kamburator komutator amburator cincilator bajblinger.......nemoze da bude sve ispravno a da nece.......
 
Da li se nalazi termostat na slici gde je oznaceno,da li ga je komplikovano skinuti i da li treba obratiti paznju na nesto prilikom skidanja?

 
U branju mi se desavalo da radna temperatura bude visa nego inace,iako nije bilo napolju previse toplo niti je traktor opterecen(mtz 1025 i zmaj 223).Pretpostavio sam da je razlog u termostatu,jer nivo vode ne pada.Medjutim kada sam danas skinuo ovaj deo sa cetiri srafa,termostata nema!!! Sad mi tek nije nista jasno.Bio sam siguran da je termostat tu,jer se radna temperatura uvek podizala relativno brzo i nikad nije prelazila 82-3-4 stepena.Plasim se da ce,kad traktor bude vise opterecen(tanjiranje,oranje) temperatura otici previse gore.Zato sam hteo da skinem ovaj termostat(kog ustvari nema) i da kupim drugi.Zamolio bih da mi kazete u cemu moze biti problem i sta da radim?
Dva posta iznad sam postavio sliku i dobio odgovor da se termostat tu nalazi.

Jos da dodam,traktor sam kupio polovan,nesto vise od cetiri godine je kod mene i nisam do sad imao problema sa ovim.
 
pa tu bi trebao da je termostat ako ga nema onda ga nisi ni imao a sto se tice grijanja i kod mene ove godine u berbi se znatno vise grije traktor je 82.1 i dko 5501 isto nemam termostat
 
Ne znam,nije mi jasno...:sta: Valjda ce se javiti jos neko da pomogne...
Koliko dostigne temperaturu kod tebe tako bez termostata?
 
@sale ratar
Nisam proveravao,a mislim da je ispravan.Sad sam se cuo sa bivsim vlasnikom i on me isto to pita.Nije mi mnogo pomogao,cak me se slabo i seca.Pamti bas on mene i mog Ruju,pored svojih McCormika,Case-a,Maseya...:osmeh:

- - - - - - - - - -

Na mesto tog davača kritične temperature namontiraj onaj stari analogni termometar da ne kažem mehanički i ne uzdaj se previše u rusku elektroniku.
Provericu ipak i to,kazu da odgovara od IMT-a.To bih mozda mogao od drugara mehanicara da pozajmim.Znam da on ima takav sat,kompletan,kojim valjda ponekad proverava temperaturu

Sad mi rece i jedan prijatelj da proverim da li je zaprljan hladnjak ulja,da izduvam hladnjak vode i da proverim sito u onom seseiru ispred hladnjaka.Kaze da i ono moze da bude zaprljano,i da sporije cirkulise ulje :sta:
 
Imao sam na J.D-u i Bourgoinu problem i iste simptome sa radnom temperaturom godinama.Uvek sam sumnjao na hladnjak za vodu i ne znam koliko sam ga puta skidao,prao,čistio i ispravljao.Rezultat je uvek bio isti.Traktor radi sasvim normalno ali kada ga upregnem on polako diže temperaturu i ne spušta dok ne dođe do kritične tačke.Onda stanem pa čekam da se ohladi da bi mogao da nastavim dalje a uz to izbacivao je vodu napolje na čep hladnjaka.Proletos pred sezonu skinem kućište termostata da proverim u kakvom su stanju isti.Na moje iznenađenje nije imao ni jedan od 2 termostata.Kupim,ugradim nove traktor ne može da se prepozna.Nema šta mu nisam radio preko 78 temperatura ne ide a čak se lepo i vidi na satu kada se termostati otvaraju.Moj savet ti je da mu ugradiš termostat ali neki kvalitetniji da nemaš problema.
 
Brankovic zapravo nema problema ali ga traži... :osmeh:
Moj savet ti je da ne diraš ništa i da ne brineš previše ::namigivanje::, sačekaj da li će temperatura rasti u oranju. Ne mora da znači da hoće. Eventualno ako hoćeš poslušaj taj savet prijatelja za čišćenje.
 
Kao sto rekoh,mislio sam da je termostat na mestu,ali sam otvorio da vidim kakvo je stanje,stari izvadim i da stavim drugi.Malo me ipak brine sto je temperatura isla gore,a termostata nema.Moze se desiti da je i kod mene isti slucaj kao kod tebe.Sutra cu ocistiti hladnjake i videti jos sta mogu.
Gde bih mogao nabaviti taj kvalitetniji termostat,ako ustvari postoji kvalitetniji ili su svi isti?
Gledao sam na sajtu "Lazaro",ima dve vrste, a cene su oko 4,7-5,7 eura.Da li da porucim kod njih ili imate neki drugi predlog?

@ihbinmilanE :)
Tacno je,nije bas da imam problem,ali ni traktor jos nije dobro zapeo,to ga tek ceka,a vreme vidis kakvo je,datum takodje.Kad se krene,ne bi trebalo stajati,pa bih da na vreme da sprecim eventualni problem :ppozdrav:
 
Ne bih znao jer nemam Ruskih mašina u dvorištu.Gledaj što kvalitetniji i ne žali para.Možda odgovara i sa nekog kamiona i tome slično.
 
Ocisti hladnjake dobro,moj rus nema termostat odkad znam za njega i temperatura retko kad prelazi 60 stepeni.Slobodno mozes peromatom ali ga malo odalji od hladnjaka da ga ne probusis ili zatvoris sace hladnjaka.Proveri i unutra kakav protok ima da nisu celije zapusene pa da se zbog toga greje.
 
I moj 82.1 se grejao sa i bez termostata,do 95 je dolazio dok nisam skroz skinuo hladnjak kome je sace bilo puno blata.Odneo kod drugara i oprao ga onim velikim puromatom,od tada sa termostatom u teskim uslovima ne predje 80,a kada je lake drze 60-65.
 
@ddragan
Tako sam i mislio da ocistim hladnjake.Malo naftom,malo vazduhom i masinom za pranje.
Protok pretpostavljam da moze da se proveri tako sto cu sipati vodu i pratiti kako voda izlazi.Ako ide dobro,onda znaci da ni celije nisu zapusene? Je ' tako?
Hvala vam svima na savetima i na pomoci :ppozdrav:
Jeste da je sutra praznik,ali moracu sutra to da pokusam da sredim.U utorak planiram da spremam za setvu(ako bude vreme dozvolilo),pa cu videti kako sta se desava i izvesticu vas.
 
Nazad
Vrh