MTZ Belarus

bubiša

Član
Učlanjen(a)
11 Sep 2007
Poruka
470
Lokacija
Srbobran
Evo i teme o Belorusima. Traktori koji su možda najzastupljeniji kod nas. Poznati su kao traktori za savaku namenu,od oranja,predsetvene pripreme,setve,prskanja,špartanja do berbe.Pouzdani su i laki za održavanje. Delovi nisu tako skupi i mogu se naći na svakom vašaru, na Novosadskom najlonu i naravno kod uvoznika.
Da vidimo kakva su Vaša iskustva sa "baćuškama"?
 
Moj komsija je ove godine kupio nov 892.
Izgleda mi da stvarno ima snage dosta. Gledao sam ga kad silira ore itd ali cini mi se da mu je menjac iako sinhroniziran bas nezgodan za upotrebu ili se jos nije naucio.
Pa nije avion pa da treba da uci brzine ali on i danas kaze da nezna brzine i da napamet ubacuje :sta: :sta:
 
Nikad ih nisam vozio, ali sam čuo od dosta ljudi da treba dosta parkse da bi ušao u štos Rusovom menjaču.

Bubiša, jel' vi to imate svoje naftne bušotine na njivama? :osmeh:
 
bojance je napisao(la):
Moj komsija je ove godine kupio nov 892 ... ali cini mi se da mu je menjac iako sinhroniziran bas nezgodan za upotrebu ili se jos nije naucio ...

Nisam neki strucnjak za Beloruse ali mislim da 892 nema sinhronizovan menjac vec onaj stari mehanicki 18/4.
 
Da u pravu si.
Samo ja bih voleo da nikada nisu našli naftu u našem ataru,a evo i zbog čega.
Oko bušotine imam 10kj.zemlje.Kada su izbušili bušotinu 1kj.zemlje je postalo neupotrebljivo.Jama za isplaku i posle 15-estak godina još stoji kako su je ostavili posle bušenja.Posle većih kiša voda iz jame i oko bušotine iscuri napolje i sliva se u njivu. :nono: :zli:
Plaćaju zakup za to zemljište od 12000 dinara za godinu.
Sada ti je jasno zašto bih voleo da nisu našli naftu.
 
Pozdrav svima. MTZ-892 ima menjac: mehanicki, stepenasti , sa povisujucim rekuktorom sa 18 napred brzina i 4 nazad. MTZ-952 ima menjac mehanicki,stepenasti sinhronizovana sa 6 dijapazona brzine 14napred i 4 nazad. :ppozdrav:
 
bojance je napisao(la):
Moj komsija je ove godine kupio nov 892.
Izgleda mi da stvarno ima snage dosta. Gledao sam ga kad silira ore itd ali cini mi se da mu je menjac iako sinhroniziran bas nezgodan za upotrebu ili se jos nije naucio.
Pa nije avion pa da treba da uci brzine ali on i danas kaze da nezna brzine i da napamet ubacuje :sta: :sta:
Izvinjavam se stvarno. Nije 892 nego je rec o 952. Pogresio sam jos jednom izvinjenje :sta:
 
Kristi je napisao(la):
Pozdrav svima. MTZ-892 ima menjac: mehanicki, stepenasti , sa povisujucim rekuktorom sa 8 napred brzina i 4 nazad. MTZ-952 ima menjac mehanicki,stepenasti sinhronizovana sa 6 dijapazona brzine 14napred i 4 nazad. :ppozdrav:
Veci deo ovoga nije tacno!
552 Y, 82, 82.1 , 820, 892 imaju mehanicki menjac 18/4 nije sinhronizovan sa povisujucim reduktorom
920 i 952 imaju mehanicki sinhronizovani menjac 14/4 sa povisujucim reduktorom koji nije sinhronizovan
1025 i 1221 imaju sinhronizovan menjac 16/8 sa 6 dijapazona brzina bez povisujuceg reduktora.
Toliko od mene. Ovo mnogo vise znam iz iskustva nego iz prospekta..
 
Pozdrav. Jel ima tko slike od MTZ-a u koje je ugrađen 6-ak iz kombajna 105 konja. Vidio sam 52-ku i 82-ku sa tim motorima, al nisam niti jednog slikao. Inače rusevi sa tim motorima idu samo tako. Sa jednim sam čak malo i radio.
 
Kod mene u selu ima dva rusa sa kombajskim motorima.Jednog vlasnika poznajem pa ću ga pitati da fotografišem i postavim na sajt.
:ppozdrav:
 
Neka kaše i koje su prednosti a koje mane, jer sigurno ima i mana. A to se najbolje vidi u praktičnom delu rada, teorija je nešto drugo. :D
 
pozdrav ljubiteljima rusa,da li neko zna kako se pokazao ravan most,sta je bolje euro lux ili ravan most trenutno pucam na 892
 
Drži se ravnog mosta. Sa njim je traktor stabilniji i mirniji na cesti jer su točkovi veći. Ravni most se manje kida od grbavog koji usput i skoro stalno curi na gumicama di su amortizeri. MTZ-892 ima jako velik okretni moment (386 Nm) za svojih 90 konja tako da dobro vuče.
 
i ja ciljem na belarus 90ks[952] ali na neki forumi sve lose o njima veliki potrosaci veoma se kvare .
 
Za mojih do sada 1000 sati nisam imao nikakvih problema a ni kod mene u selu nisam cuo da se nekom veca kvario, a sto se tice potrosnje do sada nisam primetio neku veliku potrosnju
 
banePA jesi procitao.Nameravao sam kupiti kineza [dongfeng],gledao sam belarusa ali kad sam proctao postove na HR. forum sada vise neznam sta,ovih zapadni su veoma skupi.Kod nas ima 5-6 komada dongfeng ,jedan ima oko 3500rh, niko nije imao neki problem.Sada poima nemam sta,mozda JD one iz indie.
 
Nazad
Vrh