MTZ Belarus

Nova lamela da zasmrdi posle 1 radnog sata može samo iz dva razloga.
Prvi i najčešći je loš vozač.
Drugi je loše štelovanje kvačila.
To da ona crkava jer je lakši ili mali zamajac, nema logike. Da je zamajac lakši, nebi imao ler gas. Odnos snage i površina potisne ploče + lamele odavno nije tajna formula, tako da tu nisu mogli da pogreše toliko da lamela traje samo 1rh.
Traktor jeste nezgrapan, neudoban i bučan, ali za te pare radi. Znam da je nekad T40 bio najbrojniji traktor u SAD.
Zupčanik koji staje u šaci, za Deutz Dx110 košta kao ceo menjač od rusa.
ce70286241a153c10e2b682667ffed8e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je t40 bio najbrojniji to ne znam, ali je svakako uvozen. Samo prava je šteta sto su stizali u ameriku bez kabina, pa ameri nisu mogli da steknu potpuni uzitak komfora.
 
Nove biksne u kucistu zvona,nova osovina druk lezaja Tara,novo kuciste druk lezaja,druk lezaj,i na kraju nastelovano po fabrickim merama.Takodje je pisano bezbroj puta da su ljudi imali iste probleme pa se stavljali keramicke lamele.Nisam usamljen slucaj..Toliko o tome.Ja nisam rekao da upali lamelu zbog lakog zamajca vec da brzo gubi zalet i brzo sr gusi pod vecim opterecenjem zbog lakog zamajca.

- - - - - - - - - -

A vi mi kazite gde da kupim Orginalne delove posto ja neznam.Delovi kupovanji u panonci,agromehanici u subotici i elcom u novom sadu.Sajla obrtomera crkla originalna,sajla gasenja pukla,membrana blokade 2 do sad pukle,osovina 20 mm sto drzi poteznicu pukla sve nabrojano kupljeno u agromehanici ili panonci.Na dekleraciji proizvedeno u Mtz Belarus.Navodno!
 
Zavisi kakvog ubodeš. Je l' tako iostra? Nemoj samo da lajkuješ nego se priključi divanu. Neeeće te niko linčovati.... Možda ti neće verovati,ali živ se čovek na sve navikne. :)
 
dangeru
svaka cast na rujkanu...domacinski se odrzava...

....prosto kad vidim ovak'e slike, dodje mi da zamenim kejsa za rujkana...ak' nista drugo onda zbog jeftinig odrzavanja...klima, kome to treba, buka ma ni ona ne smeta...dizaj on ne vrsi...eto jedina zamerka bi mozda bila prokleta duzina, jerbo nemam veliko dvoriste, a cini mi se da on nema ajnslag ko kejsonja....mada mozda i gresim...
 
dangeru
svaka cast na rujkanu...domacinski se odrzava...

....prosto kad vidim ovak'e slike, dodje mi da zamenim kejsa za rujkana...ak' nista drugo onda zbog jeftinig odrzavanja...klima, kome to treba, buka ma ni ona ne smeta...dizaj on ne vrsi...eto jedina zamerka bi mozda bila prokleta duzina, jerbo nemam veliko dvoriste, a cini mi se da on nema ajnslag ko kejsonja....mada mozda i gresim...

Gresis.:osmeh:
1221 ima dobar ajnsljag
 
dangeru
svaka cast na rujkanu...domacinski se odrzava...

....prosto kad vidim ovak'e slike, dodje mi da zamenim kejsa za rujkana...ak' nista drugo onda zbog jeftinig odrzavanja...klima, kome to treba, buka ma ni ona ne smeta...dizaj on ne vrsi...eto jedina zamerka bi mozda bila prokleta duzina, jerbo nemam veliko dvoriste, a cini mi se da on nema ajnslag ko kejsonja....mada mozda i gresim...

Zasto netreba klima,i te kako dobro dodje kad prigreje........necu da gutam prasinu dok radim,inace na tom traktoru nikad ni jedno staklo nije otvoreno dal bocno ili zadnje,u kabini jos mirise na novo,ili radi klima ili grejanje.....:osmeh:

- - - - - - - - - -

Ovdje crni sprej radi konstantno....pa ni na polugama nije skinuta farba....masina za 10...

neradi crni sprej uopste,samo se malo pazi kad se kaci,nelupa se cekicem itd....
 
Postoji i fabricka klima al ovi nasi nece da uvoze sa klimom nego ko hoce klimu AP pre isporuke otera traktor u Begec,oni je ugrade a AP tebi izda traktor sa klimom,znaci klima po zelji u bilo koji model mtz-a....
 
Dali novi Belarus onaj model od 150ks ima u ponudi elektro-reverzer za promjenu smjera kretanja??


Jedino ako imas srece da te tresne trofazna u levu nogu pa ti noga mahinalno stisne i pusti kvacilo......elektro mehanicki.......:osmeh:

- - - - - - - - - -

Postoji i fabricka klima al ovi nasi nece da uvoze sa klimom nego ko hoce klimu AP pre isporuke otera traktor u Begec,oni je ugrade a AP tebi izda traktor sa klimom,znaci klima po zelji u bilo koji model mtz-a....

isao sam cak da pitam koliko je ugradnja klime da ja doteram traktor misleci mozda je jeftinije nego mi AP trazi doplatu za klimu al cena je bila ista tako da sam onda ostavio AP da oni ugrade i preuzmem gotov traktor
 
Nazad
Vrh