MTZ Belarus

Добио си за нијансу тиши и удобнији трактор а ко је бољи потез направио показаће време.Твој рус из 2016 ако посматрамо техничке иновације сем неких електро давача и пар сензора је исти као и онај из 1996 , тако да та прича о годишту је прилично релативна ствар ,твој јесте 20год млађи али је скоро па дупло скупљи.По снази је ту негде са 577(не бих дискутовао о томе) + 8000еур у његовом џепу што за данашње време није мало,све опет зависи колико се трактор користи и како те околности и срећа буду пратиле.

Imao sam 577, dok duše neduplaka, ali je teran kao duplak...
757.3, 2 zmaj prikolice, spremač 2,9m...
To kad je zakačeno za rusa, nismo mogli da verujemo kako to rus vuče...

Baš zato i poredim ta 2 i traktora, tehnički su isti od dana nastajanja do danas... Ali rusn e ipak jači 10 ks na papiru, ali u radu i malko više...

A i još jedna činjenica je bitka, ali on je još skoro 2000 evradi pored redovne zamene ulja uložio, a ja u mog nista osim reredovnog servisa...

Da se razumemo, nije rus savršenstvo, ali za te pare univerzalsn traktor od 80 ks, je teško naći, ali je novo ipak novo...
 
Јел 82.1 најефтинији трактор од свих осталих у том рангу од 80кс мислим на нове
 
Која годишта су вам ти тракори, има тих примера. Код мене је на 2500рч квачило отказало а пре тога је већ мењана ламела много значи ко тера и како се тера.

Moj je 2008god,teramo brat i ja. Samo svremena na vreme prestelujemo polugu od kvacila,da ima na pedali praznog hoda oko 5cm i da ne krci menjac i kvacilo traje bas dosta. Na 1221 smo skidali onaj poklopac od ispod da razradimo malo one 3 zabice na korpi,posto je poceo da izbacuje nogu sa pedale i nikako ne moze lepo da se krene. Tad smo videli lamelu i izgleda kao nova.
 
A kako su se pokazali Rusi 1021.3 i 1025.3 ? Mislim na kupovinu novog. Imam neki kredit da otplatim jos godinu dana, pa ako bude isplativo kasnije povecavati povrsinu pod zakupom, uzeo bih nesto novo sa slicnom snagom kao trenutni DF. Cenovno bi mi odgovarli Rusi ili neki turski. Par njih mi kazu neces imati tu tisinu u kabini i udpbnost kao u DFu i ako je on 2000god. Sad jbm li ga cenim da je novo novo, jos ako ima doplata za vazdusno sediste. Drugar kupio posle sajma 1221.2 sa mehanickim sedistem. Deluje ok i kabina i sve (doduse malo ruzniji napred od 1221.3). Videcemo taman kako ce da mu se pokaze u radu dok isplatim kredit. Mada meni ne odgovara toliko jaci.
 
Rus ima samo falingu trosi gorivo,al ipak duplo manje od jona,pricam za modele oko 100 ks,da nije bila opkada nebi verovo kolko jon dir potrosi u transportu,litru po kilometru na betonu,,sa dve zmajevke.
 
Au stevo, malo falilo da zamenim rusa za jelenka, pa to bi bilo isto, a ja hteo manju potrošnju. Zna i dalje da nista ne diram. Moracu nesto nezeleno.
 
Clas arion 430 sa djon dir motorom.Nov traktor 2 godine star ,gazda od klasa je reko ako ne potrosi tolko dace mu traktor,ako potrosi da ovaj njemu da svoj.E sad sta je tu greska neznam dal pumpa treba da se steluje il ,,nesto drugo .
 
Ja znam samo da su mi komsije pricale da im manje trosi massey ferguson od 300konja u transportu nego class od 100ks sa dzondirovim motorom.Oba kupljena nova.Koliko tacno litara nisam pitao ali 3x jaci massey trosi manje...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ali neopterecen. Da vuce bruto 30t ne moze se u tu potrosnju uklopiti. Drugar kada je razradjivao 1025 vozali smo se i tu smo bili na 20-22l/100km
Arma na sat neopterecen 4.75l a ful opterecen 7l/rh
 
Ali neopterecen. Da vuce bruto 30t ne moze se u tu potrosnju uklopiti. Drugar kada je razradjivao 1025 vozali smo se i tu smo bili na 20-22l/100km
Arma na sat neopterecen 4.75l a ful opterecen 7l/rh

Da neopterecen, 2 sata i 50 minuta mi trebalo tamo i isto toliko i nazad. Isao tamo sam, a nazad je vukao praznu zmajevku tacnije nista.
 
Nazad
Vrh