MTZ Belarus

A koji holenderi idu fi i navoj dole u rezervaru pitam za one koji su radili ova crijeva kao mjerilo za razina goriva,hvala
 
Stariji ruski traktori su imali povrat iz pumpe vracen kao kod kolege Dukej,znaci nazad na ac pumpu a ne u levi rezervoar,u rezervoar je isao samo preliv sa dizni i nisu imali problema sa neravnomernom potrosnjom goriva iz rezervoara.
Ili mozete da crevo iz povrata pumpe produzite i vratite u desni rezervoar i ne bi trebalo vise da bude problema,jeste komplikovanije ali rade ljudi i to.
 
Pa po rusima nekih 30mm praznog hoda na pedali al u praksi bitno je da druk lezaj ne lezi na pipcima da se ne vrti stalno jer u zavisnosti pd stanja korpe hoce da krce vise ako se malo druk lezaj ne priblizi pipcima.
 
Решење за ова црева је то да се направи такво црево да прво вуче гориво из левог па из десног,то би по мери могли да уреде ови ликови што праве црева хидраулике,цеви горива,итд...
 
pa zar ne vuce iz oba rezervoara u isto vreme? aj razumem da malo vise vuce iz prvog ali toliko da isprazni skroz desni dok u levom jos ima mi cudno, meni je radio i po 15 sati bez gasenja i nikad problema s tim, cak mi se cini da ih koliko toliko ravnomerno prazni
 
Nije problem sto vise vuce iz desnog nego sto sav povrat vraca u levi i onda nema vremena da prelije kroz ono tanko crevo nazad u desni i povuce vazduh.
 
Šta taj traktor radi kada uspe to da mu se desi?Nivo goriva se izjednačava preko donjih creva a ne gornjeg.Ako se desi ovo o čemu se piše onda je jako smanjen protok kroz slavinu i crevo levog rezervoara.Pregledajte napajanje gorivom pre nego što počnete da prepravljate nešto što dobro radi.
 
Svakakvih problema sam imao ali taj nikad
Dešavalo se da oba osuši ko Saharu i tek onda stane

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Do ovakvih gluposti hoce da dodje kod novijih koji imaju povrat iz pumpe direktno u levi rezervoar,kod starijih tih problema nije bilo.
 
Šta taj traktor radi kada uspe to da mu se desi?Nivo goriva se izjednačava preko donjih creva a ne gornjeg.Ako se desi ovo o čemu se piše onda je jako smanjen protok kroz slavinu i crevo levog rezervoara.Pregledajte napajanje gorivom pre nego što počnete da prepravljate nešto što dobro radi.

Izgleda bas nisi shvatio problem i pricu i resenje.....
samo treba uraditi ono sto je napisao clan Batad i sve reseno,najbrze i naj lakse i najjeftinije resenje
 
Shvatio sam ja problem,imao sam takav traktor pa opet nisam imao takvih problema.Neka svako radi kako želi.
 
A sto malo ne zavrnu na 20_30% desnu slavinu i mirna backa vuce vise iz levog i kraj

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Главни проблем овог проблема су сељаци који гориво сипају из канте и ови који сипају из цистерни....ово са цистернама немају тих проблема.
 
Ne razumem?
Ja obicno naspem pun kad idem u polje
Nikad mi se nije desilo da ostanem suv a da je do mene!
Par puta jeste kad naspem pun uvece pa noću bude lopuza po dvorištu, njih sam iskorenio i nema ih više

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh