MTZ Belarus

Ma kod mene sve kaplje po vazdušnom filteru, a kad sam podigao haubu vidim da je i drugo crevo krenulo da masti, jedino je suvo ono u sredini.
 
Jedino ako su creva pri kraju ali da bas naglo pocnu sva da pustaju jos i pumpa da se zamasti tako...
 
ma problem ni motanje niti su crijeva pri kraju ta crijeva ne valjaju od početka ,i kod mene je bilo isto tako i odem i napravim nova i evo 4 godine suv ko barut
 
Motati se mora često i do kraja nije to do toga.Gurao sam sa čela punu petotonku zemlje u malom dvorištu gde nije mogao dajc da je izgura pa sam zakačio rusa.To je bilo motanje pun levi pa pun desni max. do kraja i tako sve dok je nisam izgurao napolje, ništa se nije desilo.Creva stradaju jel su tu veliki pritisci i ako su negde povijena i ožuljana kao kod mene što je bilo od volana vremenom propuste i procure.
 
Dukej uzmi papagajke ili patent klešta i stegni na crevu onu metalnu spojku što drži gumeno crevo na reduciru i probaj da ga zakrećeš u krug gore dole (garant da će da se pokreću) i videćeš dal se crevo okreće oko reducira, ako se okreće nevalja ako se ne okreće dobro je stegnuto i tu nebi smeo da curi, ja sam imao na starom taj problem sa jednim crevom i promenuo sam ga i sad nema problema, izgleda da je tu upala neka serija creva koja nisu dobro stegnuta oko reducira i brzo su procurila, moj je 2003g.
 
Ode mast u propast,sad mi je jedan kolega koji je inace glavni u ovoj temi ukratko objasnio kako stoje stvari i ko je vlasnik.
Inace sam nazvao zbog jedne stvari,ali spomenu taj traktor za od prilike da prodam 560 i uz minimalnu doplatu imam veci i mladji traktor.
 
Kod nas ima jedan u selu 820 2000god. poznajem gazdu i traktor je u dobrom stanju,traži 8500eur
 
Dukej uzmi papagajke ili patent klešta i stegni na crevu onu metalnu spojku što drži gumeno crevo na reduciru i probaj da ga zakrećeš u krug gore dole (garant da će da se pokreću) i videćeš dal se crevo okreće oko reducira, ako se okreće nevalja ako se ne okreće dobro je stegnuto i tu nebi smeo da curi, ja sam imao na starom taj problem sa jednim crevom i promenuo sam ga i sad nema problema, izgleda da je tu upala neka serija creva koja nisu dobro stegnuta oko reducira i brzo su procurila, moj je 2003g.

Da, moze i tako da pokusa, ja sam jedno crevo uradio novo a ostala mi je hidrulicar ''dopresovao'', jer se se olabavila malo u cauri!
 
To je do creva,fabricki nisu dobro spresovana,mnogi imaju probleme s tim,samo poskidaj sva creva i otidji kod nekog hidraulicara i zamoli ga da ti dotegne u presi i kao rukom odneseno,a moze biti i do creva,meni je na 200 sati se raspala creva koja idu od razvodnika pozadi za kipovanje,kad sam otisao da napravim nova creva kod hidraulicara i kad je skidao stara creva su toliko bila trula da je to uzas,verovatno su to creva koja stoje godinama,trunu,i sad dosla na red da se ugradjuju.....prvo dotegni pa ces videti.....
 
Ma ok je to da creva puštaju na mestu presovanja, nije problem ni da ih zanenim. Mene brine što se to odjednom desilo (mislim u toku oranja, svega 14.5 kj), i to odmah dva creva a i pumpa je odjednom skroz masna. A posle spremanja proletos toga nije bilo...
 
Na ovo pitanje kolega moze da ti odg samo jedan covek odnosno strucnjak na forumu.Filter ociscen ulje zamenjeno mada nije bilo potrebe nije bilo neke prljavstine a lampica i dalje sija,mislim da ce raditi izolir traka kao kod nekih traktorista:haha:
 
onda ti vjerovatno otišo indikator

- - - - - - - - - -

To je do creva,fabricki nisu dobro spresovana,mnogi imaju probleme s tim,samo poskidaj sva creva i otidji kod nekog hidraulicara i zamoli ga da ti dotegne u presi i kao rukom odneseno,a moze biti i do creva,meni je na 200 sati se raspala creva koja idu od razvodnika pozadi za kipovanje,kad sam otisao da napravim nova creva kod hidraulicara i kad je skidao stara creva su toliko bila trula da je to uzas,verovatno su to creva koja stoje godinama,trunu,i sad dosla na red da se ugradjuju.....prvo dotegni pa ces videti.....
Di imaju crijeva za kipanje zar nisu cijevi .jel moguće da su ih izbacili
 
To je do creva,fabricki nisu dobro spresovana,mnogi imaju probleme s tim,samo poskidaj sva creva i otidji kod nekog hidraulicara i zamoli ga da ti dotegne u presi i kao rukom odneseno,a moze biti i do creva,meni je na 200 sati se raspala creva koja idu od razvodnika pozadi za kipovanje,kad sam otisao da napravim nova creva kod hidraulicara i kad je skidao stara creva su toliko bila trula da je to uzas,verovatno su to creva koja stoje godinama,trunu,i sad dosla na red da se ugradjuju.....prvo dotegni pa ces videti.....
Isto kod mene samo sto je moj izdrzo 300 sati, znaci ubo sam bolju seriju.:osmeh:
 
onda ti vjerovatno otišo indikator

- - - - - - - - - -


Di imaju crijeva za kipanje zar nisu cijevi .jel moguće da su ih izbacili

Konacno se dosetili i izbacili cevi,sad sa razvodnika odmah krecu creva(u kvalitetu:haha:),bice da je bolje da su ostale cevi.......

- - - - - - - - - -

Na ovo pitanje kolega moze da ti odg samo jedan covek odnosno strucnjak na forumu.Filter ociscen ulje zamenjeno mada nije bilo potrebe nije bilo neke prljavstine a lampica i dalje sija,mislim da ce raditi izolir traka kao kod nekih traktorista:haha:

Onda je izgleda ipak radilica napukla,kako pukotina zine tako se lampica pali.........:haha:
 
Nazad
Vrh