MTZ Belarus

Ja sam to nedavno radio ali sam stavio jači sklop i razlika je neuporediva ,kad si već remontovo mogo si preradit na jači i miram za duže vrijeme
 
Sigurnije je da presecem zicu trajnije:haha:.Salim se naravno ide to tako od proletes kad gledam u uputstvu za upotrebu pise da je to lampica od filtera vazduha,ali nisu isti simboli to me buni traktor je 99god.
 
Hvala kolega jos jednom izvinjenje!!!

Kao u prici Djoke Balasevica "kako mi je objasnio tako sam ga i nasao",tako i ti,kako si objasnio takav si i odgovor dobio:haha:,medjutim sta reci za traktoriste kojima treba ruska elektronika i kompjuteristika da signalizira da traktor ima fabricki ugradjen filter vazduha te da je "izgleda" zaprljan pa se pali tamo neka zuta lampica(cudo i da se upalila uopste)........:osmeh:
 
Koliko je opasno duže držanje namotanog volana do kraja na rusu?

Kad sam orao, prilikom ulaska u brazdu, držao sam volan namotan do kraja jer se zbog manjeg anšlaga redovno zeznem i zakasnim sa motanjem, te onda to korigujem oštrijim motanjem u zadnjem momentu. Pri tome zadržim sekund-(možda nekad i dva) volan namotan do kraja, iako mi je majstor rekao da to max izbegavam. Slična stvar mi se desi i prilikom manevrisanja u uzanom dvorištu.

Kao posledicu sam primetio da mi creva koja idu iz orbitrola propuštaju ulje, kao i da je sama pumpa poprilično masna (do oranja to nije bio slučaj).


free upload image


online photo sharing


20mb image hosting

Da li je to zaista posledica tog sekund-dva držanja volana max zaokrenutog, ili je zakazao neki ventil koji služi da u tom slučaju propusti ulje?
 
JA redovno drzim namotan volan do MAX i to ponekad mnogo mnogo duze od tih tvojih 2-3sec!!!! I ja kad zakasnim sa motanjem tad namotam i ponekad zadrzim malkice vise smotan do kraja... :osmeh: Nikad problema i nikad nista nije curelo..

Isto tako radim i na kombajnima kad namotam do kraja isto tako zadrzim i nista...
 
Pa zato i pitam! Nadam se da neki od majstora sa foruma ima odgovor.

Mnogo mi to deluje osetljivo da zbog max namotanog volana odmah stradaju pumpa i creva. Nekad sam prisiljen da tako motam jer nemam drugog izbora, i ako se odmah desi ovakav kuršlus onda j***š i rusa i njegovu tehniku. Sve se nadam da je ovo zbog nekog ventila koji nije propustio ulje u takvoj situaciji, ili ću se u protivnom namenjati creva i creva...
 
Tebi je prelivni ventil nesto zatajio pa prilikom motanja volana do kraja ne ispusta ulje na vreme nego pravi mnogo veci pritisak pa creva nemogu da izdrze...

Nemoguce je paziti da bas NIKAD ne smotas volan do kraja i da bar malo ne zadrzis,a ako onda odmah stradaju creva sto kazes onda j...s taj posao!!!!
 
Pa zato i pitam! Nadam se da neki od majstora sa foruma ima odgovor.

Mnogo mi to deluje osetljivo da zbog max namotanog volana odmah stradaju pumpa i creva. Nekad sam prisiljen da tako motam jer nemam drugog izbora, i ako se odmah desi ovakav kuršlus onda j***š i rusa i njegovu tehniku. Sve se nadam da je ovo zbog nekog ventila koji nije propustio ulje u takvoj situaciji, ili ću se u protivnom namenjati creva i creva...


Meni je bas isto crevo kao i kod tebe tako masno bilo dugo, dugo! Zamenio sam ga sad pre dva meseca!
 
Nazad
Vrh