MTZ Belarus

Naj manji problem mi je da skinem rezervoare i ploklopac diferencijala i onako sam hteo da suzim zadnje tockove to mi je pola posla.Taj zvuk mi bas tako odatle dolazi....a recite mi dali moze konusti i tanjirasti da se menjaju kad se skine poklopac difa?

- - - - - - - - - -

Sta niko ne zna dali moze da se menja konosno-tanjirasti kao sto sam naveo gore,gde su majstori?
Mora poklopac diferencijala da se skida a moraju i poluosovine da se skidaju.
 
Danas radio sa rusom posle 3 meseca pauze,kada mi je trebala prednja vuča trt ne radi.Jednom sam imao problem pre neku godinu ali sam ga otklonio kada sam očistio buksne mislio sam da je sada isto ali ne radi .Ima li neko savet odakle da krenem.One žute lampice ne rade (za uklj prednje i blokade).
 
Danas radio sa rusom posle 3 meseca pauze,kada mi je trebala prednja vuča trt ne radi.Jednom sam imao problem pre neku godinu ali sam ga otklonio kada sam očistio buksne mislio sam da je sada isto ali ne radi .Ima li neko savet odakle da krenem.One žute lampice ne rade (za uklj prednje i blokade).

Ako imas instrument za mjerenje napona onda je lako provjeriti da li ima napona na elektro ventilu. Ako nemas nadji neku zarulju od 12V i nekoliko vati recimo 5W , nadji grlo za nju i zice, spoji umjesto elektro ventila , ako svjetli onda postoji mogucnost kvara na elektro ventilu (kontakti itd.) ako ne svjetli , kreni od osiguraca ,prekidaca ,zica itd.

- - - - - - - - - -

Urađen generalni remont glave motora, zamenjen filter hidraulike i sve četiri dizne na MTZ 1025.

Sta si radio. Ravnanje glava na 1221 , zamjena izduvnih ventila i obrada sjedista ventila , zamjena vodjica na izduvnim , ravnanje obje ,usisne je samo brusio, pranje glava , izaslo me oko 65E.
 
Sad nesto gledam ja da bi proverio onu maticu u diferencijalu ne moram ispustati ulje ona je vislje od nivoa ulja ...ili nije?

Zavisi kolko imas ulja u diferencijalu i menjacu...(sala malo)tu je negde nivo,ali najbolje ispusti,odmah ocistis kuciste,pokupis talog,opiljke itd...a sto se tice tog zujanja kada pustis gas iz devete,mi smo sve ispregledali kod nas-od diferencijala do predkucista motora...lezajeve,zupcanike,osovine,krst diferencijala...sve je ok,al taj zvuk je prisutan,i to samo u devetoj.tako je vec par godina.
 
I kod mene na 82.1 zvizdi u 9oj,sve pregledano i sve je ok,ali i dalje peva (zvizdi) u 9oj... A traktor ima sad oko 1100 radnih casova,a pitao sam predhodnog vlasnika u vezi tog zvuka,on kaze da se tako cuje od kada ga je on kupio novog...
 
I kod mene na 82.1 zvizdi u 9oj,sve pregledano i sve je ok,ali i dalje peva (zvizdi) u 9oj... A traktor ima sad oko 1100 radnih casova,a pitao sam predhodnog vlasnika u vezi tog zvuka,on kaze da se tako cuje od kada ga je on kupio novog...
Ma Ruska je to tehnologija. Prica jedan kod nas sto radi u Rusiji kad god prodje pored njega neki Kamaz cuje se da nesto melje i uji u diferencijalu:haha:.
Ako se cuje od prvog dana, moguce da nije dobra zavrsna obrada zupcanika, ali ako se od jednom pojavilo, znaci da nesto nije u redu:ppozdrav:
 
Da ali taj zvuk se javlja samo kad pustim naglo gas a kad ponovo stisnem nestaje taj zvuk.....ranije se to nije culo imao je isti zvuk pod turazom i bez nje.

Elektroventil glavi...garant...cvt menjac...a mozda i ...
https://www.youtube.com/watch?v=U5sJE7LJuLQ
nek svira on svoje,to je samo kada se pusti gas,nista narocito-nije to Fendt,sto kaze Toma-tehnologija.Kada smo betonirali,dosao ruski mikser,sve cvili,melje,kruni iz njega,nigde mazalice na njemu,a radnik rece da je kamaz najbolji od 3 miksera koja imaju.I naravno motor d-243.
 
Danas radio sa rusom posle 3 meseca pauze,kada mi je trebala prednja vuča trt ne radi.Jednom sam imao problem pre neku godinu ali sam ga otklonio kada sam očistio buksne mislio sam da je sada isto ali ne radi .Ima li neko savet odakle da krenem.One žute lampice ne rade (za uklj prednje i blokade).

Prvo kreni od alternatora,izmeri dal pravi 14v a isto tako izmeri dal pretvarac salje 28v(izmeri na anlaseru),cim punjenje nije kako treba blokada i prednja vuca nerade,ako puni dobro vidi osigurace.....
 
Prvo kreni od alternatora,izmeri dal pravi 14v a isto tako izmeri dal pretvarac salje 28v(izmeri na anlaseru),cim punjenje nije kako treba blokada i prednja vuca nerade,ako puni dobro vidi osigurace.....

Dali si siguran za punjenje?kod mene je sve radilo,i zuta lampica i prednja,doduse na 1025(ali isto je),a punjenja jednom nisam imao.Radilo je dook akumulator nije pao ispod 10v.
 
Nema veze sa punjenjem na 28 volti jer je sve skopcano na jedan aku i radi na 12V , drugi sluzi samo za startanje motora, odnosno automat i alnaser.

Pogledaj masu koja je skopcana sa masom stop svjetla tako kaze za 1221, ako svjetle stop svjetla trebalo bi da ima masu i kontrola prednje vuce i blokade, odnosno da li i blokada radi.
 
Nazad
Vrh