MTZ Belarus

Suzdržavam se komentara do daljnjeg.Samo čitam postove i rezimiram.A najbolje od svega je što zima tek dolazi.
 
Verovali ili ne a ovde ima clanova iz Perleza,pa mogu da potvrde, covek radi oko 600 kj sve sa jednim 1221 ,mislim na oranje i setvospremiranje .Samo se menjaju vozaci,i meni bilo malo cudno al mi je to potvrdio drug sto ga odrzava.E to je iskoriscen traktor.
 
Које вредности притиска уља треба да има солидна 82-ка тј мотор макс-мин?И до које вредности не треба ништа дирати?
 
Pitacu ovde iako je offtopic, jer vidim da je ova tema najposecenija:gde pravimo decembarsko okupljanje clanova pa da uzivo razmenimo stavove o Belarusima?
 
82 drzim zato sto mi treba i zato sto ima sta da radi,kao i 1221....
sto se tice potrosnje slobodno dodji,nikaki problem,moze i pozamasna oklada ako si spreman da izgubis

- - - - - - - - - -



najvise volim kad post pocinje ovako..."kod mene je komsija......"
brate ako nemas takav traktor u dvoristu i nisi radio sa njim nemoj bezveze da tupis komsija ovo komsija ono,ja sam lepo napisao koliko kod mene trosi s kojim agregatimA i to je tako,ko nece nemora da veruje.
Ma ja ti verujem,ovaj moj komsija lazovcina hoce da ocrni svoj traktor,rekao mi popodne da ce otvoriti nalog na poljoinfo forumu da se izvini svima koji su povredjeni zbog njegove tvrdnje koju sam ja preneo.
 
Ljudi moji taj 1221 kod nas u selu ima jedno 10 komada. I svi redom vlasnici kazu da je potrosac.

Drugo je pitanje da li se isplati kupiti ga? Moje misljenje je da se isplati! Jer je cinjenica da taj 1221.3 ima snage kao 160ks zapadni traktor i da u nasoj zemlji uvek ce vuci 140cm zahvata a kada su pogodni uslovi i 160cm dobrom brzinom. Cena koliko on kosta nov je tacno upola od zapadnog te snage (Puma 155-160, JD 6150) a ako je jos neko mehanicar kao @danger naravno da je to izuzetno rentabilna masina. I da nisi mehanicar osnovne stvari se nauce sam da radis, za ozbiljnije kvarove platis pa teras dalje.
 
Rusa sam imao, imta, i torpeda..... Uvjerio se u potrosnju svih njih..... Ali, ako kroz 1-2 godine budem trebao veci traktor, od te tri marke, rus ispada najbolji izbor...... Po djelove u mađu, za nas nema carine itd..... Torpedo skupi djelovi a mjenjac problem, kao i hidraulika na tim starim traktorima, ako u obzir uzmem 9006,imt valja do 577,drugo se neisplati uzimati..... A rus opet, ružan je i sve je bezveze rjeseno na njemu..... Djelovi upitne kvalitete cega se i najvise brinem..... Kod nas nisu na cjeni..... Ima npr jedna 52ka od prvog vlasnika za 2500€,svaki saraf je na svom mjestu...... Itd, kod nas nevrijede nista...... Svi noviji traktori dosta trose, oko 15l na jutro u oranju pa na dalje......
 
Nazad
Vrh