MTZ Belarus

Nebojsa mojem 820 je servisirana pumpa i dizne prosle godine. Od tada imam blagi utisak da puno trosi kada ide prazan po polju ili vuce prikolice. Iako je kasnije malo zavrnut na pumpi i dalje imam utisak da vise trosi. Snage ima bas dosta. Mozete li vi dolaskom kod mene u dvoriste servisirati traktor da manje trosi, i da dobije malo tiši zvuk? Traktor ne radi puno i prilično se čuva i održava.

Ono sto kod vas u dvoristu moze da se uradi dal ja dal neki drugi majstor ne bitno je to je da se provere dizne kakve su i na koliko su nastelovane i da se vidi paljenje kako je nastelovano,to je sto se tice na licu mesta ali ako majstor koji je radio pumpu nije odradio kako treba sve je uzalud dok se ne odese na sto i vidi se sta je i kako je.
 
Pumpa je radjena u servisu i po recima majstora parametri su postavljeni kako knjiga nalaze. Traktor dobro pali i dobro radi, ulošci stavljeni novi iz agropanonke, sam traktor stvarno dobro radi, no ja bi da on radi tiše. Možda po recima drugih malko čekića. Traktor je od tad odradio max 250 sati, verovatno manje, ali to mi je bila prva zamerka da vise troši u transportu. Sada su ulošci za 820, a skinuti ulošci su bili za starog belorusa, pa kazu da je mozda zbog toga manje trosio nego sada.
 
Pumpa je radjena u servisu i po recima majstora parametri su postavljeni kako knjiga nalaze. Traktor dobro pali i dobro radi, ulošci stavljeni novi iz agropanonke, sam traktor stvarno dobro radi, no ja bi da on radi tiše. Možda po recima drugih malko čekića. Traktor je od tad odradio max 250 sati, verovatno manje, ali to mi je bila prva zamerka da vise troši u transportu. Sada su ulošci za 820, a skinuti ulošci su bili za starog belorusa, pa kazu da je mozda zbog toga manje trosio nego sada.

Ako cekica trebalo bi proveriti paljenje a sto se dizni tice moraju biti odgovarajuce za taj model i nastelovane na propisan pritisak.
Jel ima crnog dima?
 
Nema crnog dima. A realno ja ga ni ne gazim. Sto bi rekli pedal too the metal ja ne sprovodim. Moze li se takvo servisiranje od strane vas zavrsiti za jedno subotnje prepodne? Posto ne bih zeleo da se.traktor raskupusa jer ga čeka oranje, a opet voleo bi da majstor za ruse ga podesi da bolje radi i manje trosi? Moze li dobiti manje potrosnja ili ne?
 
Moj ima skoro 6000 sati i jos uvek ima fabricki termostat.Kada je ladan tj.dok se ne zagreje cini mi se da slabije vuce

Ne cini vam se,hladan motor sigurno radi losije i sigurno nema snage kao motor na radnoj temperaturi.

- - - - - - - - - -

Nema crnog dima. A realno ja ga ni ne gazim. Sto bi rekli pedal too the metal ja ne sprovodim. Moze li se takvo servisiranje od strane vas zavrsiti za jedno subotnje prepodne? Posto ne bih zeleo da se.traktor raskupusa jer ga čeka oranje, a opet voleo bi da majstor za ruse ga podesi da bolje radi i manje trosi? Moze li dobiti manje potrosnja ili ne?

Sto se tice pregledanja dizni i stelovanja paljenja moze se bez problema uraditi za pre podne a sto se potrosnje to kao sto sam vec napisao moze da bude i do pumpe a to na lici mesta ne mozemo uraditi,ne znam ko vam je radio pumpu ali iz nekog iskusta znam da bosisti vole da malo kako ovde kod mene kazu odvrnu pumpu tako da moze biti i do nje.

- - - - - - - - - -

Nebojsa nisam dobro shvatio prethodni post... Mislio sam da tvrdiš suprotno,što je van svake pameti.

Ne ne moja preporuka svakom je da ima termostat ne bitno na kom motoru dal ruskom ili nekom petom e sad sta ce ljudi da rade sa svojom masinom i dal ce me poslusati ili nece ja tu ne mogu nista.
 
Pumpa je radjena kod bošiste u Pancevu. Tada je sve u kompletu radjeno i pumpa i dizne. On mi je rekao da je na stolu podešeno sve kako knjiga kaže. Na moju kasniju primedbu o povecanoj potrosnju u transportu i to praznom, dosao je i malo zavrnuo šraf na boš pumpi. Imam utisak da i dalje troškari previše kada nije uposlen. U oranju jeste ok mada je kod nas teška zemlja pa mi trosenje u oranju od 20 litara po kj ok. A voleo bi da je manje.
 
Termostat je izmišljen samo zbog toga da bi trgovci uzeli ljudima novce.Izvadite termostate i iz automobila za svaki slučaj da ne prokuvaju.
Ja sam u zetoru pre 5,6 godina stavio termosta-isto mi je otišao dihtung.Termostat je trajao jedno 20-30 sati rada i raspao se malte ne.Od onda ide bez njega.E sad,moj sin je u dilemi šta raditi.
 
Pumpa je radjena kod bošiste u Pancevu. Tada je sve u kompletu radjeno i pumpa i dizne. On mi je rekao da je na stolu podešeno sve kako knjiga kaže. Na moju kasniju primedbu o povecanoj potrosnju u transportu i to praznom, dosao je i malo zavrnuo šraf na boš pumpi. Imam utisak da i dalje troškari previše kada nije uposlen. U oranju jeste ok mada je kod nas teška zemlja pa mi trosenje u oranju od 20 litara po kj ok. A voleo bi da je manje.

Kazem vam ako je do dizni moze da se sredi tu kod vas i moze paljenje da se presteluje da se proba dobiti meksi rad tj bez cekicanja ali ako je do pumpe nista ne mozemo da mu uradimo tu na licu mesta a to sto je majstor zavrnuo je ono sto sam vam rekao da majstori bosisti vole da urade.
A potrosnja moze biti relativna stvar jer sto je za vas velika potrosnja za nekoga je normalna i obrnuto jer nigde nisu identicni uslovi u radu ma da opet vi ste vozili traktor i pre servisiranja tako da bi trebalo da mozete da primetite ako je velika razlika upitanju.
 
Мој 820 сиса у транспорту и возикању ко ненормалан у орању никад преко 12л по кј какви год услови били...Мора руја да се упрегне нема ту возикања и зајебанције иначе оде све на ауспух...
 
Ја осамдесет двојку користим нај више у трансоирту и није велики потрошач уопште док 1221 јесте.
 
Nazad
Vrh