MTZ Belarus

Desilo mi se da je u levom rezervoaru ostalo oko 40-50l a on povukao vazduh. Radio je 7-8 sati pre toga...
Prvo sam mislio da je zapušeno crevo sto spaja rezervoara, proverio očistio ali nije. Posle sam zamenio slavine, opet isto... I onda sam shvatio da su to čari rusa kad su mi ljudi pričali ja nisam verovao.
Inače traktor je MTZ 1025
Ovo sa vraćanjem povrata na na ac pumpu sigurno rešava problem. Tako ću napraviti pre prolećnih radova.
Hvala na pomoći.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Лепо си написао ако је чист....ретко кад се зачепи од једном него полако се таложи прљавштина и смањјуе проток...Код мене је све чисто од црева резервоара до филтера и опет више троши из десног....ако се резервоари пуне сваки дан до чепа то се и не примети а ако га дотераш пред крај почне да трокира а у левом горива 10-15л лично сам имао ту ситуацију на оба трактора,пре пар дана у орању.
 
Svi "normalni" traktori imaju povrat iz PVP u rezervoar , cak i neki rusi , a ovo prepravljanje povrat iz PVP-a nazad u AC pumpu pravi problem kod odzracivanja sistema, vecina koji su radili sa "normalnim" traktorima koji vracaju nazad u rezervoar imaju problem kad treba da odzrace ovaj sa povratom u AC pumpu jer im zrak cirkulise u krug, odnosno deo ide nazad u AC pumpu , i ne znaju zasto imaju stalno zraka u sistemu.

Nepovratni ventil na PVP odrzava pritisak goriva u PVP na 1-2 bara , odnosno ako je ispravan odredjeni pritisak savladava oprugu i gurne kuglicu i "visak" odlazi nazad u rezervoar. Kod traktora koji imaju rezervoar ispod nivoa PVP ako kuglica u nepovratnom ventilu propusta gorivo kad je traktor ugasen , imaju problema kod starta motora , bjeli dim , ugasi se motor nekoliko puta ,itd. dok AC ne napumpa dovoljan pritisak u PVP. Ako je ventil neispravan potrebno je prije starta motora malo rucno dopumpati dok se ne cuje da nepovratni ventil propusti gorivo iz PVP.
 
Sto se tice prepravke i nije neka prepravka jer su svi stariji modeli imali takav sistem u kom je povrat isao nazad na ac pumpu.
A sto se ozracivanja tice ne bi smelo da bude nikakvih problema iz razloga sto prilikom ozracivanja odvije se cep na pumpi i vazduh izlazi tuda bez ikakvog otpora tako da nema sta da trazi iza nepovratnog ventila.
 
Na 130l rezervoar i to u 2 komada,znaci povrsina dna je dosta velika,tu 20l bi trebalo biti minimum pre nego sto se rizikuje da povuce vazduh,tj 10l po rezervoaru,to nije nista,par cm od dna.Sa 10-15 litara po meni veliki je rizik kad se traktor zaljulja da povuce vazduh.
 
jrqs5l.jpg

2z7lmpl.jpg

Ja sam ovako resio problem. Izbacio sam oba fabricka filtera ubacio sam od kamiona i okrenuo dovod goriva. Prvo ide od desnog rezervoara pa na levi rezervoar pa na ac pumpu. Nadam se da se vidi na slici...
 
Sto se tice prepravke i nije neka prepravka jer su svi stariji modeli imali takav sistem u kom je povrat isao nazad na ac pumpu.
A sto se ozracivanja tice ne bi smelo da bude nikakvih problema iz razloga sto prilikom ozracivanja odvije se cep na pumpi i vazduh izlazi tuda bez ikakvog otpora tako da nema sta da trazi iza nepovratnog ventila.

Pa sta su onda presli da povrat ide u rezervoar ako je stari isao nazad u AC pumpu?
 
Neko okacio na fb :haha:,tuning styling lol.

[video]https://www.facebook.com/Mangomusicromania/videos/1940701689343217/UzpfSTEwMDAwMzY0NzY0MjE2ODoxMTgwNjYwNjMyMTE0OTUz/[/video]
 
Дали могу карике да повећају век компресора?Стублина је добра без рисева ајнзеца...Јако слабо дува једноставно јако слабо ваздух иде до боце колико видим вентили функционишу.Кад ставим карику у стублину има луфта око 3мм.
 
Дали могу карике да повећају век компресора?Стублина је добра без рисева ајнзеца...Јако слабо дува једноставно јако слабо ваздух иде до боце колико видим вентили функционишу.Кад ставим карику у стублину има луфта око 3мм.
Može da dobije nešto karičenjem, al i glavu proveri!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
јел ознака hbr на карикама иде горе чиними се?Карике добре она печурка од уља нажуљала цев и ту је фалширао....:sjasi:
 
Poslednja izmena:
јел ознака hbr на карикама иде горе чиними се?Карике добре она печурка од уља нажуљала цев и ту је фалширао....:sjasi:
Grunte,na cevi odmah iznad kompresora ispusta vazduh,ostecen je onaj sesir i ne moze dobro da se dotegne,kakve karike i stubline...
 
Не шешир шешир је мали филтер уља...О њега се очешала цев која иде од компресора до боце данас сам је заварио буквално се тај шешир урезао у њу карике нисам дирао....
rezervoar.jpg
Ево и резервоара,,,,
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh