MTZ Belarus

Meni tu oko rusa i hidraulike ništa nije jasno. Navikao sam na Imt hidrauliku pa mi je ovo špansko selo. Jel ima negde na internetu detaljno objašnjeno?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Kolega da se malo podsetim, rikverc je uvek desno dole bez obzira dali si u sporom ili brzom hodu. 9-ta brzina je uvek brza nevezano u kom si hodu, a spori ili brzi hod biraš tako što sa ručicom ideš skroz ulevo i u zavisnosti od izbora hoda ideš gore ili dole a posle toga u izbor brzina kao što je prikazano na šemi. Nadam se da sam uspeo da pojasnim.
 
A jos kad bi neko objasnio. Kako ovo oko prve i druge, i gde je rikverc ?

Kolega nista strasno,nije taj menjac toliko komplikovan,rikverc je skroz desno i u nazad,kad recimo na jugicu,npr ono gde pise 4,7 ili 5,8 zavisi dal je menjac u sporim ili brzim brzinama,deveta je uvek direktna tj nema veze dal je menjac u brzim ili sporim.

- - - - - - - - - -

Ruski menjac je malo vise izvikan da je komplikovan nego sto jeste.
U principu imate 4 brzine koje mozete da redukujete tj da birate brze i spore,9 direktnu brzinu gde nemozete da birate brza spora i rikverc u brzom ili sporom hodu.
Sve ukupno devet brzina i kad se napred doda kornjaca zec reduktor dobijete menjac 18/4 i to je sva matematika.
 
To da kolega Paorpaor mtz ne moze da vidi ocima to znam tako da postoji mogucnost da je neka zajebancija u pitanju ali mozda nije ipak lose napisati ako nekom drugom clanu nekad zatreba.
 
Ako nisam nešto permutovao @paorpaor se pohvalio nekim rusom (552 ili 820) koji je kod njega, tako da ne verujem da je zezanje u pitanju...
 
Daj kakvi su vam to fazoni, hejter. To sto ja imam moje musljenje o Breznjevu ne znaci da ga mrzim.
Rekao sam vam vec da se jedan Breznjev pojavio kod mene u dvoristu i sad ga moram vozati :ppozdrav:
 
MTZ 920
05179f217f58d514721940127120ca63.jpg
 
Kod njega 4-a ima samo brza nema spora .Dobar raspored za svaku ostalu ima brze i spore +još i redukcija zec kornjača,sasvim je ok raspored.
 
Nazad
Vrh