MTZ Belarus

Da li ima neko ovakvu poteznicu,da ne koristi a da bi je prodao,od novijeg tipa rusa ili nekog veceg traktora... ne bitno od kog je modela,samo da ima minimalno 65-66 od rupe koja ide pod traktor do pocetka račve,ili 70 cm ako nema rupu pa cu izbusiti,moze i duza od toga...hitno mi je potrebna...ako neko ima neka mi se javi na PP...hvala unapred
35dc13bd0ea4d3f809478f029f6d0d97.jpg


Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam dali je vec bilo ali imam strasan problem sa mojom makinom sat od pritiska ulja poceo da brljavi sad ne znam jeli je kvar neki u pitanju ili nista bezazleno?Znaci pocne da poskakuje u toku rada na primer na 1000/o stoji na 3bara i onda od jednom kao da izgubi pritisak padne na 2,5bara pa opet vrati,a nekad i predje preko 3bara to mi se pocelo desavati sad u transportu kad mu ustalim obrtaje ne bitno koliki su bili 1000,1500 ili 1800obrtaja zta bi to moglo biti u pitanju je 82.1?
 
Staviš običan sat ima tih ruskih dosta su dobri ,možeš da iskombinuješ da imaš i jedan i drugi.Ta ruska elektronika zna tako da brljavi bilo je reči o tome.
 
Dali je neko remontovao pumpu od volana i dali veredi to raditi ili kupiti novu,danas sam rastavio i unutra jedna gumica oko dekne jedna u obliku broja 3 i semering na osovini,i šta tamo rikne kad slab pritisak daje?
 
Ne znam da li se isplati remontovati,al znam da se isplati kupiti novu,nisu skupe...i to ako iimas 82ku uzmes od 105ice nš14l i ko bog...

- - - - - - - - - -

Samo nemoj na vasaru...uzmi kod ovih proverenih..
 
Dali je neko remontovao pumpu od volana i dali veredi to raditi ili kupiti novu,danas sam rastavio i unutra jedna gumica oko dekne jedna u obliku broja 3 i semering na osovini,i šta tamo rikne kad slab pritisak daje?
Remontuj je sutra na najlon kod Rusa i kupi set za reparaciju 300dindzi ja sam na mojoj radi i eno vrti za sve pare.Samo obavezno ponesi gumice iz svoje pumpe posto ima tri vrste pumpi i svaka ima drugaciji set gumica!
 
Ja imam problem sa tom pumpom, promenjeno je već tri i uvek procuri. Čak je majstor rasklapao novu pumpu da je prešmirgla i predihtuje, bolje stegne i ne vredi - opet procuri. Ona dobro radi, volan ne ide teško ali prosto procuri. Stavljena je veća pumpa, ne znam sad tačno koja, mislim da sam slikao kutiju gde je označen protok samo ko zna gde mi je to u kompu. Ne znam da li je problem u tome ili nečem drugom. Je l' postoji u celom tom sistemu (pumpa- orbitrol- klip) neki ventil koji reguliše ili ograniči pritisak, pa da on kod mene ne funkcioniše i da zbog toga pritisak bude veći nego što treba pa da zbog toga procuri pumpa? (Jesenas sam video da je i crevo na klipu masno, tj. da je i tu malo flisuje ulje - eto da i to navedem ako ima neke veze i može pomoći detekciji greške.)
 
Ne sme da procuri ni kod povecanog pritiska... koje ulje tocis? Treba da bude na kacenju pumpe lezaj, mozda je los pa je razloka...
 
U hidraulici mi je FAM-ovo ulje, HD68. (Mislim, možda je i 46, videću sutra na kanti.)
 
Zasto hidraulicno 46_68 kad u rujkana ide sae30?????


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ide hidraulično ,ali ako pumpa volana propusti tovariće ga u karter,zato mnogi stavljaju motorno sae 30 ili 15w-40
 
Ja sto imam uputstvo,koje je doslo sa traktorom,pise sae 30 da ide u volan..
E sad to je bilo davno,mozda su nesto promenili usput
 
Gde koje tačno oznake ulja idu kod rusa je ponajmanje bitno,bitnije da ima nekog ulja dok se ajči. Ko je savestan i odgovoran on pazi i kad se gazi.:bravo:
 
Poslednja izmena:
Treba mi pomoc... montiram hidraulicnu pumpu od belarusa da je pokrece izlazno vratilo kardana traktora,tj pogon ce biti na kardan,i kada sam zvao da porucim pumpu pitali su me jel mi treba pumpa leva ili desna... e sad koja treba da bude da bi bio pravi smer na kardan leva ili desna,ako zna neko?

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Kad gledas u nju u osovinu ona treba da se okrece kontra od kazaljke sata
Treba mi pomoc... montiram hidraulicnu pumpu od belarusa da je pokrece izlazno vratilo kardana traktora,tj pogon ce biti na kardan,i kada sam zvao da porucim pumpu pitali su me jel mi treba pumpa leva ili desna... e sad koja treba da bude da bi bio pravi smer na kardan leva ili desna,ako zna neko?

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
To ok,to sam skontao jer na tu stranu okrece kardan...e sad ta pumpa sto okrece tako jel se zove leva ili desna?
Jer liku koji prodaje treba da kazem leva ili desna,on drugacije ne zna sta da mi posalje...
Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh