MTZ Belarus

Kolege jel neko menjao ili popravljao na 1221.3 Belarusu regler onaj ispred hladnjaka. Meni se izgleda pokvario, u kratkom spoju je čim stavim osigurač odmah izgori, jedan akomulator puni normalno a drugi nepuni, dešavalo mi se da izgori osigurač i ranije ali uvek kad sam zamenio radio je neko vreme normalno. A u prodavnici i kod drugara koji imaju slične traktore je taj regler drugačiji. Gde mogu da kupim ovakav (Kramp piše na njemu) ?



Nema veze sta pise , treba da pretvara 14V na 28V . Ako budes sam radio moras da pazis kako spajas zice , oni mali pretvaraci su drugacije vezani , trebaju naizmenicni napon direktno sa alternatora , onaj poseban izvod sa 2 zice , ovi veci trebaju ispravljen napon sa alternatora i signal da alternator radi , koliko me sjecanje sluzi. Imas na netu sve kako se spaja u slikama.

Ovi na slici su ti indenticni samo pazi da spojis isto , gledaj na oznakama , K i D i 14V i 28V.

- - - - - - - - - -

A senzor brzine kod 1221 jel isto kod diferencijala ili...?
Meni ne radi od kad sam uzeo traktor
Da isto imas 2 , uzrok moze biti zica ili los kontakt na onoj spojnici ispod table.
 
Da suvi je ,doduše ja ga nisam nikada menjao a već ne može da se iščisti lepo pa bi ga zameni sa nekim kvalitetnijim.
Al si spekulant gori od Rumuna Lokvanjaca :haha:
Ma sta ima da ga menjas teraj jos 2000rh

- - - - - - - - - -

Kolege jel neko menjao ili popravljao na 1221.3 Belarusu regler onaj ispred hladnjaka. Meni se izgleda pokvario, u kratkom spoju je čim stavim osigurač odmah izgori, jedan akomulator puni normalno a drugi nepuni, dešavalo mi se da izgori osigurač i ranije ali uvek kad sam zamenio radio je neko vreme normalno. A u prodavnici i kod drugara koji imaju slične traktore je taj regler drugačiji. Gde mogu da kupim ovakav (Kramp piše na njemu) ?



Moj se istopio za malo da mi se upali traktor od tog govneta! U AP. ces sigurno naci original I kosta oko 7000rsd. Kaze mi drugar elektricar da su naj bolji metalni sa perajima-hladnjacima to bi trebao da vidis kod Rusa sto prodaju delove. Dok ne kupis normalno funkcionises sa traktorom, samo na 50-100 paljenja dopunis levi akumulator I teras.
 
Kod LCD sata (stariji) , kad traktror ide pokazuje 0,9 km/h i pokazuje na kojoj strani ne radi , sve se moze procitati u uputstvu , ima na agropanonci. Kod mene je jedna zica u prekidu ,ili na spojnici pa signali samo sa lijeve strane dolaze do sata , desni davac mi je ispravan ali instalacija do sata nije pa pokazuje 0,9km/h.
 
Da li je neko pravio za belarusa sanduk koji bi se kacio napred, za nosenje semena prilikom setve? mogli bi da se skinu tegovi i da se tu zasrafi.
Ako je neko pravio, da li moze da uslika ili kaze dimenzije?
 
Drugar me zamolio da pitam da li neko zna sta su razlike izmedju mtz 1025 i 1025.3 i ako bi ste birali izmedju ta dva modela za koji bi se pre opredelili,traktor bi sluzio najvise za oranje,tanjiranje i spreanje.
 
Da li je neko pravio za belarusa sanduk koji bi se kacio napred, za nosenje semena prilikom setve? mogli bi da se skinu tegovi i da se tu zasrafi.
Ako je neko pravio, da li moze da uslika ili kaze dimenzije?

Slikacu ja sutra,ja nisim i seme i naftu,a posto nisi daleko,dodji i precrtaj ili cu da te odvedem kod bravara koji je meni pravio
 
@Farmer II, stane ja mislim 27 vreca kukuruza od 25.000
2727002b8c1c9272892501496cc89d09.jpg
6f783314b107e9fb43990d810d696e1e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozes li da obrazlozis zasto? Predpostavljam da je pisano,ali slabo pratim ovu temu.

Kao prvo svidja mi se filter vazduha je podignut ,drugo ima sinhronizovan menjac koji ima dobar raspored brzina i povlaci veci teret bez broblema {1025 ima broblema stim jer vecinu vozaca mrzi da salta 2 rucice},ima dif od 1221 a mislim da i hidrauliku i to mislim da je bolje .E sad nekazem ja da 1025 nevalja nego da bi ja da uzimam pre uzeo 1021
 
Kao prvo svidja mi se filter vazduha je podignut ,drugo ima sinhronizovan menjac koji ima dobar raspored brzina i povlaci veci teret bez broblema {1025 ima broblema stim jer vecinu vozaca mrzi da salta 2 rucice},ima dif od 1221 a mislim da i hidrauliku i to mislim da je bolje .E sad nekazem ja da 1025 nevalja nego da bi ja da uzimam pre uzeo 1021

1025 ima mnogo bolje brzine sto se tice tezih radnji zato sto za oranje tanjiranje i spremanje bukvalno na pola kilometra se brzine dizu i spustaju, dok kod 1021 to nije slucaj. Za transport meni licno nije neki problem 1025. Hidraulik imaju potpuno isti jer mislim da sad svi modeli od 105ks pa na vise izlaze sa monoblok hidraulikom. U pravu ste. 1021 ima menjac kao 952/920, diferencijal od 1221, i ima jednu lamelu. Dok 1025 ima sasiju od 1221 ( meni tako rekli u AP) dve lamele, menjac kao 1221, i diferencijal kao 820 odnosno manji modeli.
 
Drugar me zamolio da pitam da li neko zna sta su razlike izmedju mtz 1025 i 1025.3 i ako bi ste birali izmedju ta dva modela za koji bi se pre opredelili,traktor bi sluzio najvise za oranje,tanjiranje i spreanje.

Kolega ako se bira izmedju 1021 i 1025 moj savet je 1025 jer je u bolji od 1021 za navedene poslove.
Ako se bira izmedju 1025 i 1025.3 onda 1025.3 jer je opet bolji .3 od obicnog.
 
Samo što je (po mom mišljenju) na 1025 velika mana taj prelaz izmedju trećeg i četvrtog ranga. A i u radu,stalno pri okretanju moraju da se koriste obe ručice(i menjač i reduktor). Ako bi se koristila samo ručica reduktora pri okretanju (jer je na njoj napred-nazad,dakle mora da se koristi) onda je rikverc ili previše brz ili previše spor.
Taj menjač ima dobar izbor brzina,ali je komplikovan za
šaltanje. Sve ostalo,s obzirom da je MTZ,je u redu na tom traktoru.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh