MTZ Belarus

Зарибо ми друк лежај на 82-ки и саструго працнове,дјелове сан данас набавио.Дали ми неко може написати на коју мјеру да наштелујем працне?


Jel se čulo ko da zastruže nešto kad krećeš?
 
Skidam sve komplet jer smeta pedalima.Dobice jedan ventil koji ce u kabini biti,i na tom ventilu stelovacu brzinu pustanja poluge i u transportu sano zatvorim ventil.
 
slike.php
[/URL] [/IMG]
To im u genima,ih onaj ko ih napravi.
 
Stavio sam na temu o hidraulici a moze i ovdje. Radi vec mjesec dana. Elektrohidro ventil.

Ugradjen elektrohidro ventil na traktor za okretanje pluga i dizanje spustanje tanjuraca itd. radi sva svim dvoradnim cilindrima. Nije za kipovanje jer nema slobodni povrat odnosno 4 poziciju ventila , moze ali ako dignete nesto pa iskljucite pumpu i onda ponovno ukljucite ventil , sto nije bas prakticno.

Greska na pocetku vide , ne dolazi sa elektro ventila vec postojeceg traktorkog razvodnog ventila ispod kabine (one rucice desno za vanjske izvode hidraulike).

Kontrola je sa malim đojstikom , 2 polozajni za mini kranove ili tako nesto , ugradjen je na kraju poluge za kontrolu otpora ,kraj sjedista , radi preko 2 releja. Struju dobija od ventila za ukljucivanje prednje vuce i diferencijala , crna je 12 volti i plava masa. Privremeno je ovdje a onda ide ispod kabine ispred rezervoara.

 
Stavio sam na temu o hidraulici a moze i ovdje. Radi vec mjesec dana. Elektrohidro ventil.

Ugradjen elektrohidro ventil na traktor za okretanje pluga i dizanje spustanje tanjuraca itd. radi sva svim dvoradnim cilindrima. Nije za kipovanje jer nema slobodni povrat odnosno 4 poziciju ventila , moze ali ako dignete nesto pa iskljucite pumpu i onda ponovno ukljucite ventil , sto nije bas prakticno.

Greska na pocetku vide , ne dolazi sa elektro ventila vec postojeceg traktorkog razvodnog ventila ispod kabine (one rucice desno za vanjske izvode hidraulike).

Kontrola je sa malim đojstikom , 2 polozajni za mini kranove ili tako nesto , ugradjen je na kraju poluge za kontrolu otpora ,kraj sjedista , radi preko 2 releja. Struju dobija od ventila za ukljucivanje prednje vuce i diferencijala , crna je 12 volti i plava masa. Privremeno je ovdje a onda ide ispod kabine ispred rezervoara.

Koliko kosta takav razvodnik,imam u planu da napravim kod mene ovako nesto.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Meni sad nije jasno kod ovoga u kom položaju stoji ručica (jedna od one 3 za hidrauliku) ili je nezavisno od njih?
Mene ubija dok spuštam -dižem tanjiraču ili obrćem plug i držim ruku na ručicu ovo se čini odlično rešenje samo klikneš i on sam radi.
 
Meni sad nije jasno kod ovoga u kom položaju stoji ručica (jedna od one 3 za hidrauliku) ili je nezavisno od njih?
Mene ubija dok spuštam -dižem tanjiraču ili obrćem plug i držim ruku na ručicu ovo se čini odlično rešenje samo klikneš i on sam radi.

One 3 rucice ne diras ili ako hoces prikljucis na sve nesto i rade i one i ovaj elektroventil.

Nabavio sam i tlacni prekidac ali nisam imao reducir da i njega namjestim na elektroventil , onda mi treba osim đojstika i prekidac i jos jedan relej, onda imam auto okretanje , znaci samo pritisnem đojstik i pustim on okrene sam i stane kad tlacni prekidac iskljuci ili kao sad sto radim drzim đojstik dok ne okrene plug. Ili u tom modu sa tlacnom sklopkom , recimo samo pritisnem dugme i pustim ili kod mene đojstik i pustim on sam digne dok tlacna ne iskljuci ventil, ili spustanje.

One rucke me ubijale u pojam a najvise ledja.

Znaci hidraulika je povezana u originalnoj instalaciji:

1 Rezervoar hidr. ulja
2 Pumpa
3 razvodni ventil (one 3 rucice) , sa njima je i rasteretni ventil i povrat sa njega u rezervoar ulja hidraulike
4 mono blok ventil za zadnje poluge
5 nazad u rezervoar

Znaci izmedju razvodnika 3 rucice i mono bloka ubacujes taj elektro ventil.
 
Poslije narudzbe dobio sam paket sa GLS treci dan. Proizvodjac ventila je iz Bugarske , mozda imas negdje blize a moguce i jeftinije.
 
Napravicu snimak. Đojstik je kupljen nekoristen , nasao na oglasima, prodavac mi rekao da uzeo za platformu na kamionu ali onda bila neka promjena plana. Moze se to napraviti i sa industrijskim prekidacima ili slicno. Ako se direktno pogone elektrozavojnice nijedan prekidac nece dugo raditi, induktivno opterecenje a i treba oko 30-40W , Kad sam ukljucio blokadu i prednju vucu koje su isto na elektro ventile a koje su stalno ukljucene dok prednja i blokada rade i okretao plug izgorio osigurac na kojem su , osigurac je 7,5A , stavio 10A i za sada nije izgorio. Treba preko releja a moze i preko MOSFET tranzistora , ovo smo isprobali ne ovdje ali radi , tocnije logicki MOSFET tranzistori vece snage i radi perfektno ali kod pranja kabine voda usla unutra u kutiju i on sam ukljuci ventil jer treba za pogon jako malu struju reda mA.
 
Zasto nisi uzeo sa pumpe posebno dovod ulja za taj elektro ventil i povrat vratio gore na rezervar,sto si ukrao deo ulja koji je namenje za monoblok
 
Zato sto ovako mora , sve je serijski ili redno spojeno, mozes da stavis koliko hoces takvih ventila i da sve radi, jedino imas prioritet ventila , sto je ventil blize pumpi ima veci , odnosno kad bi ukljucio sve prvi bi bili oni kraj volana pa taj elektro pa tek onda monoblok za poluge.

Kod iskljucenih svih ventila ulje slobodno struji kroz sve , ako ukljucis recimo taj elektroventil on preusmjerava ulje na jedan vanjski ulaz i kad iskljucis , ulje ponovno bez otpora struji kroz sve ventile u rezervoar nazad.

Kako ovaj elektro ima svoj rasteretni ventil dosao je otpusten i jedva je plug htio da se rotira kad je bilo zemlje na njemu ili je samo malo zapeo kotac pluga odmah je mjenjao smjer regulator na plugu , rasteretni je vracao dio ulja nazad , onda sam okrenuo izmedju pola i citav krug vijak rasteretnog ventila i sad radi , ali opet je na traktoru namjesten na vecem tlaku, ovaj na elektro ventilu mogao bi i da skroz blokiram , radio bi traktorski rasteretni.
 
Nazad
Vrh