MTZ Belarus

Ali će šaraf pa čak i ekser uvek više izdržati nego čelična čivija.
 
Opet jedno pitanje za sve forumase koji muce muku sa majstorima i delovima,sto vam majstori koji vam rade ne nabave i delove jer ako rade te masine moraju imati i delove gde da nabave pa onda lepo kada dodje situacija slicna ovoj nema vadjenja nego lepo majstore jesi ti radio,jesi ti kupio delove pa izvoli a ne ova posteno platite delove i neko vam sve to posteno naplati i i na kraju nagrabusite a gde god bi se obratili dal majstoru dal prodavnici za garanciju oni bi krivili onog drugog.

- - - - - - - - - -

Ali će šaraf pa čak i ekser uvek više izdržati nego čelična čivija.

Sto se tice srafa verujem da moze da izdrzi dosta naravno ako je u kvalitetu a sto se tice eksera mogu vam reci da sam par puta naisao da je neko ko je radio pre mene ubacio ekser i prijatno sam bio iznenadjen koliko je muke izdrzao.
 
Skoro sam ubeđen da ovaj put će ići lepak za šrafove i zardjali ekser....samo još ta kombinacija nije bila..

- - - - - - - - - -

Baš mislim da sam sa superbaćom pričao o tome..
 
Zar misliš da majstori imaju neku privilegiju ili specijalne prodavnice gde se snabdevaju sa samo njima namenjenim delovima? Ispod tezge za jedne a sa police za druge kupce. Neee prijatelju.... Svi kupujemo na istom mestu,iste delove pa kako se kome zalomi. E jedino majstori dobiju rabat a kupac ne.
Nemoj da tražiš garanciju od majstora jer nije on taj deo napravio. Zna se šta je greška majstora,šta je greška nekog dela ili greška vlasnika.
 
kako da ne,ko je blesav od majstora da stoji iza delova koje nije napravio,za koje se nezna poreklo i da ako rikne on iz svog dzepa plati,nije problem nesto jeftino i sto se brzo popravi,al uzmi za primer radilicu,ti je kupis kod macara ili jos bolje kod nekog od ukrainaca,ugradis i ona zvekne za dva tri meseca,hoces je ti platiti iz svog dzepa a znas da nije do tebe,a onaj kod kog si kupio vec ima zvaku da je do tebe neki problem a njegov deo je savrsen.....
evo friski primeri,korpa kvacila od t40 kad se sklopi traktor zapinje o zvono menjaca,hoces ti stajati iza toga.....(kineska) zatim zamajac kupljen u okolini najlona bez fiskalnog racuna sklopis sve i nemozes da okrenes motor,zamajac usao u bendiks na iskljuceno,preostaje ti ili rastavljanje ili kao sto je kolega uradio pravio medju plocu izmedju anlasera i menjaca da ga udalji,jel to posao.....ja sam zbog takvih originalnih delova 2008 godine batalio automehaniku koju sam radio 15 godina jer vise nisam mogao izdrzati te reklamacije za koje znam da nisu do mene,sad radim zemlju i nemam reklamacije,odem na njivu pustim plug i puca mi briga,cekam da iz neke rupe iskoci zeka i da ga vitlam i da mu sviram......svaki ce danas pametan majstor reci gazdi da kupi delove sam,on ce posteno(ako je dobar majstor) uraditi posao a koliko ce trajati to je stvar kvaliteta.....podji od sebe.....e sad nadje se i majstora koji nestrucnom ugradnjom izazovu kvarove pa se prave blesavi,samo je pitanje koliko se gazda razume u mehaniku i dal moze da provali ko je kriv,deo ili majstor

- - - - - - - - - -

@Sinisa bio si brzi u kracoj verziji

- - - - - - - - - -

Skoro sam ubeđen da ovaj put će ići lepak za šrafove i zardjali ekser....samo još ta kombinacija nije bila..

- - - - - - - - - -

Baš mislim da sam sa superbaćom pričao o tome..

najbolje ti i cekicem izudaraj po navoju pre nego zavrnes maticu,pa jos kad i namazes i to sve jedva osteceno stegnes ej......ta idi begaj
 
Zar misliš da majstori imaju neku privilegiju ili specijalne prodavnice gde se snabdevaju sa samo njima namenjenim delovima? Ispod tezge za jedne a sa police za druge kupce. Neee prijatelju.... Svi kupujemo na istom mestu,iste delove pa kako se kome zalomi. E jedino majstori dobiju rabat a kupac ne.
Nemoj da tražiš garanciju od majstora jer nije on taj deo napravio. Zna se šta je greška majstora,šta je greška nekog dela ili greška vlasnika.

Da imaju specijalne prodavnice nemaju ali da imaju ispod tezge verujte da imaju,ako ni zbog ceg drugog onda zbog cinjenice da vi kupujete 200 eura delova godjsnje pa i ako vam podvale i ne vratite se nije strasno ali ako prevari majstora koji mu odvlaci dosta delova na nedeljnom nivou da izgubi takvu musteriju ne verujem da mu se isplati a sto se garancije na delove tice itekako treba da je ima i da je da majstor koji je delove prodao i ugradio,ne znam kako drugi majstori rade i ne zalazim u to ali evo dacu vam primer kako ja radim jer se time bavim,znaci ako radim evo recimo konkretno menjac i gazda kupi delove ja cu mu garantovati da cu ja taj menjac pravilno i bez greske sklopiti ali ne mogu garantovati dal ce taj menjac tj delovi izdrzati ovoliko ili onoliko a ako ja sklapam menjac i ako ja nabavljam delove gazda ima garanciju i na rad i na delove iz prostog razloga sto i meni garantuju za te delove tamo gde sam ih kupio,znaci ako se nesto dogodi menjacu u tom nekom periodu garancije i utvrdimo da je greska do mene ili do dela gazda nema apsolutno nista sa time sav trosak popravke snosim ja.

- - - - - - - - - -

Da kolega Danger stajacu iza motora koji sam ja sklopio bez ikakvih problema a sad dal vi mene zbog toga smatrali budalom losim majstorom to je vase pravo a sto se tice korpe kvacila za t40 nikad je nece ni namestiti jer prava korpa kosta kao polovina tog traktora i niko nece da je plati zato kupis kinesku za upola para pa ti presedne traktor.
 
Kod tebe je tako a kod mene je drugačije.... više je nalik na situaciju kao kod Dangera. Krenem da montiram korpu na zamajac,i jedna rupa ne štima da kako okrenem. Zovem prodavca,kaže nemoguće. Skinem sve,odnesem mu na noge a on: pa što nisi razbušio malo tu rupu? Reko: druže a da li je to jedina falinga na korpi? Ako probušim korpu,ugradim pa ne bude dobro? Da je reklamiram neću moći a da je ugradim ne vredi...
Evo jedan primer sa Vectrom A. Čovek otišao u prodavnicu i kupio dva homozgloba (Meteli,kao die beste) nije prošlo nedelju dana jedan se rascvetao ko ruža. Otišao u prodavnicu,nije ni pomišljao da reklamira,kupio opet isti zglob i vozio tako ihaj. Znači tri jednaka zgloba jedan se raspao a dva nisu. I kako tu reklamirati deo a da svima bude dobro?
Batalio i ja mehaniku (skoro skroz) i što kaže danger pustim mozak na pašu i hebe mi se više za budženje,balkanisanje i ostala dovijanja kako osposobiti novi deo da bude funkcionalan.
 
Da druze kod mene je tako i ja ne mogu da verujem da cu ja ovde na kraju ispasti i lazov jer meni ocigledno niko ne veruje da ja stojim iza svog posla sto bi trebalo da je najnormanija stvar.
Ako sam dobro razumeo kako to kod vas vecine funkcionise vi kupite delove,majstor dodje i sto bi rekao jedan moj prijatelj nabaca te delove kao na mrtvo magare,naplati i ode a vama neka je bog u pomoci.
Ako je tako onda ja negde ozbiljno gresim.
 
Nebojsa verujem da ti ne gresis. A mi nemamo kud. Majstori nisu sprecijlizovani za belarusa, nego rade sve i imt i clasa i traktore i balirke. Pa kao se kome zalomi. Nekad postena musterija ispasta zbog nekog neplatise. Tako da cutimo i radimo kako mozemo.
Nego pitanje za tebe pedala kvacila mi ostane na pola posle ikakvog stiskanja(recimo menjanje brzina)i vrati se skroz posle 4-10 sekundi. Nista ne krci i normalno se salta. Jel problem u lameli ili neka bezvezna stvar. Podmazivao sipku ali nisam dobio nista bolje. U pitanju je belarus 820 ravan most 2008.godiste sa 1300 sati, dosta ocuvan.
 
Vidite ovako ja nisam ovde da bi bilo koga ubedjivao u nesto ili da kudim bilo kog majstora samo mi je jako cudno bilo koliko prituzbi na te MTZ traktore ima pa me je jako zanimalo sta je tu toliki problem zbog cega se rade menjaci dva puta godisnje i tako neke stvari,kao sto sam vec par puta rekao to nisu ni blizu neki najbolji traktori ali nisi bas ni tolike serpe da im menjaci crkavaju na 200 sati.
Sto se vracanja pedale tice verovatno bi trebalo malo podici pedalu ako je ispod pola jer onda opruga koja je vraca u prvobitan polozaj ne moze da odradi svoj posao kako treba ili je mozda oslabila ta ista opruga pa ne moze da radi normalno,probati prvo prestelovati malo kvacilo tj podici pedalu ako ne onda probati doteci oprugu ali uglavnom ako kvacilo normalno funkcionise ne bi trebalo da je nesto ozbiljno,verovatno jedno od ova dva.
 
najbolje ti i cekicem izudaraj po navoju pre nego zavrnes maticu,pa jos kad i namazes i to sve jedva osteceno stegnes ej......ta idi begaj[/QUOTE]

Dodješ,namestiš,napraviš,popraviš,ja ispečem roštilj,oladim piće,platim šta god da košta i mirna bačka...može?
 
Vidite ovako ja nisam ovde da bi bilo koga ubedjivao u nesto ili da kudim bilo kog majstora samo mi je jako cudno bilo koliko prituzbi na te MTZ traktore ima pa me je jako zanimalo sta je tu toliki problem zbog cega se rade menjaci dva puta godisnje i tako neke stvari,kao sto sam vec par puta rekao to nisu ni blizu neki najbolji traktori ali nisi bas ni tolike serpe da im menjaci crkavaju na 200 sati.
Sto se vracanja pedale tice verovatno bi trebalo malo podici pedalu ako je ispod pola jer onda opruga koja je vraca u prvobitan polozaj ne moze da odradi svoj posao kako treba ili je mozda oslabila ta ista opruga pa ne moze da radi normalno,probati prvo prestelovati malo kvacilo tj podici pedalu ako ne onda probati doteci oprugu ali uglavnom ako kvacilo normalno funkcionise ne bi trebalo da je nesto ozbiljno,verovatno jedno od ova dva.

Probacu sve sto je u moci malo nervira, ali sve funkcionise. Za sada.
 
Kolega Nebojsa ovde Sam procitao da je sekundarno vratilo naj slabija tacka na menjacu od 82,92 belorusa, sta je sa menjacem od 1221 I 1025 sta je kod njih slaba tacka.
 
Pa menjac na tim modelima nema neku izrazito slabu tacku kao sto je ta matica na manjim modelima,uopsteno ti menjaci zahtevaju malo vise paznje tj servisa i ako se to ispostuje i normalno koristi traju zaista dugo bez ikakvih problema.
 
Nazad
Vrh