MTZ Belarus

Kad se nisam poplasio novog kardana, da ga 'bem ako ovaj bude ispadao. :osmeh:
13ykjyo.jpg
 
Ja imam dva sa krckalicom,i krckalica uvek ide do traktora,kad bi stavio kontra ne bi se priključna mašina vrtela

- - - - - - - - - -

Bem li ga ko i bicikl sa glavom sa krckalicom,kad vrtiš pedale u nazad ono se slobodno vrti
 
Naravno da bi. Moment se prenosi u jednom smjeru kako god da okreneš, samo što će se u jednom slučaju kad traktor zakoči pogon nastaviti okretati i cijev kao zamajac na strani priključka, a u drugom cijev se zakoči do traktora a samo krckalica se vrti pod inercijom.
 
Philby, ondak nam kardani nisu isti,kažem ja imam dva i na oba u jednu stranu je zakočen na drugu radi krckalica...
 
Tačno kako i treba da radi. Zakači kardan na neki lagani pruključak i okreći ga kao što vrti traktor.
Prebaciš na drugi kraj i kad vrtiš isto opet radi.

Ili nacrtaj strelicu kako djeluju sile od strane traktora i kontrasila koja je otpor priključka. Strelice idu jedna ka drugoj, kao da nastoje da se usuče cijev. Ako okreneš opet je isto kako je predviđeno da radi krckalica. Kad bi se kardansko vratilo na traktoru moglo okrenuti na drugu stranu da vrti onda bi bio problem.
 
Nema ,drugačiji je klip.U tom slučaju ne znam kako se reguliše visina dizanja.
 
pa zar nema finu hidrauliku ,onu rucku pored rucnog gasa ? deluje mi kao da je noviji traktor u pitanju.
 
pa zar nema finu hidrauliku ,onu rucku pored rucnog gasa ? deluje mi kao da je noviji traktor u pitanju.
Ima. 2011. godište je. Ali hidraulik kreće da diže tek kada se ta ručica digne skroz do kraja, znači predje se i ono N što su mi rekli da je neutralan polozaj i kad se ručica pusti dođe u to N pa zavisi od trenutka puštanja različita je visina dizanja. Zato kažem da bih morao da gledam dokle je digao pa da pustim ručicu.
 
Nazad
Vrh