MTZ Belarus

Na koju foru rade ovi digitalni pokazivači km odakle dobijaju impuls i koliko je to tačno kod njih , koliko lažu?
 
Na 1221 imam neki problem, radi se o sledecem, kad krecem sa nekom masinom u njivi (nebitno koja) ne mogu da krenem iz mesta, tj mogu al pod jako velikim gasom, a kad se krecem i spustam masinu onda to nekako i ide, primetio sam i sledece da u zadnje vreme kad kutiviram i vozim na nekih 1700-1800 obrataja, i dam gas traktor nece da povuce tj nece u obrtaje treba mu minut dok dodje na 2200, ranije je to bilo u par sekundi... Pre neki dan zavrsim jednu njivu i ostavim ga radi u leru, radio lepo i odjedno samo mu obrtaji padnu samo sto se ne ugasi, kao kad nestaje goriva, posle toga sednem isturiram u mestu sve ok... Imam osecaj kao da traktor ne dobija dovoljno goriva, kao da ga nesto gusi, menjan je filter goriva, talozna casa tj ono sito je cisto, ostalo je danas da se proveri u rezervaru ili na slavinama valjda ima neko sito ili sta vec, da nije tu zaprljano... I primetili smo da ono crevo sto ide od rezervara do talozne case, kad ga skinemo jako slabo curi gorivo a majstor kaze da treba tu bas da curi! Samo da napomenem da traktor lepo radi, na pola kljuca pali, ne trosi ulje, nema dima... Ako je neko imao neki slican problem ili sumnja na nesto nek napise... Ja javljam sta je bio problem! Hvala
 
Ja sam imao slican problem,isto smo posumnjali na creva od rezervoara,ispalo da je bilo slabog protoka na crevu na pvp..u svakom slucaju mislim i ja da je problem do dovoda nafte..sve isperi produvaj procisti i bice ok..
 
Mene je zezao dovod na samom rezervoaru. Skine se sediste i ispod imaju vratanca,skines ih i tu je cev i crevo od dovoda,meni je zacepilo koleno.

- - - - - - - - - -

A moze da se desi da treba paljenje da se okrene,ako je lenj!
 
A moze da se desi da je pumpa malo pojela elemente. Kod nas je tako bilo. Prvo katu filter, pa creva, pa ovo pa ono. Na kraju pumpa pojela elemente. A traktor super radio, samo nije vrijeme mogao da krene iz mesta sa spustenom masinom.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Na 1221 imam neki problem, radi se o sledecem, kad krecem sa nekom masinom u njivi (nebitno koja) ne mogu da krenem iz mesta, tj mogu al pod jako velikim gasom, a kad se krecem i spustam masinu onda to nekako i ide, primetio sam i sledece da u zadnje vreme kad kutiviram i vozim na nekih 1700-1800 obrataja, i dam gas traktor nece da povuce tj nece u obrtaje treba mu minut dok dodje na 2200, ranije je to bilo u par sekundi... Pre neki dan zavrsim jednu njivu i ostavim ga radi u leru, radio lepo i odjedno samo mu obrtaji padnu samo sto se ne ugasi, kao kad nestaje goriva, posle toga sednem isturiram u mestu sve ok... Imam osecaj kao da traktor ne dobija dovoljno goriva, kao da ga nesto gusi, menjan je filter goriva, talozna casa tj ono sito je cisto, ostalo je danas da se proveri u rezervaru ili na slavinama valjda ima neko sito ili sta vec, da nije tu zaprljano... I primetili smo da ono crevo sto ide od rezervara do talozne case, kad ga skinemo jako slabo curi gorivo a majstor kaze da treba tu bas da curi! Samo da napomenem da traktor lepo radi, na pola kljuca pali, ne trosi ulje, nema dima... Ako je neko imao neki slican problem ili sumnja na nesto nek napise... Ja javljam sta je bio problem! Hvala

Inace te ruske PVP su jako lose. Ako nije problem zbog dotoka manjka goriva, probaj odspojiti onu cijev od turba sa PVP , ali prvo probaj gasirati motor da vidis kako se ponasa , kad odspojis turbo kad dodas gas on nabije obrtaje i poslije 1-2 sekunde sam obara gas dolje , onda radi kako treba ako se nista ne desava moze biti i do PVP problem, a i turba. A mozes provjeriti na kapilaru da li je u redu kut predubrizgavanja goriva imas na prednjem zamasnjaku oznake , treba da je 22 stepena.
 
To je poznata boljka na Breznjevima taj dovod goriva. Ja dok nisam skinuo svu "gorivnu instalaciju" i detaljno je ocistio nisam resio problem. To mora da se sve poskida, opere raznim specijama i vrelom vodom i tek onda vrati nazad. Prvi put sam bio samo ocistio, onako ne detaljno, pa sam par puta u ataru proklinjao ceo SSSR. Tek kad sam to uradio kao sto sam opisao vise nisam imao problema. Predpostavljam da se to desavalo zbog prljavijeg goriva koje su predhodni vlasici sipali. Kod mene koliko je bio sipan je samo ED kojije drasticno cistiji.
 
Ukoliko je metalni rezervoar velike su sanse da se farba ljusti. Kod nas smo s tim imali problema na 2 rusa. Zastopa izlaz iz rezervoara ilo na onim okcima se popreci. Samo detaljno ciscenje pomaze kako je rekao paorpaor.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
I kod mene je bio problem sa farbom , zaštopa dovod i on se ugasi . Na srd puta sam skidao slavinu i izletelo je parče od farbe uz nju i koji litar nafte ali nema veze bitno je da sada radi .
 
Ja sam imao isti problem na 820 jer cep od rezervoara nije imao dovoljno veliku rupu pa je pravio vakum...
 
Moguce je. Rucicu za kardan koja je ispred sedista prebacis u neutral (srednji polozaj), a rucicu pored sedista kojom se ukljucuje kardan prebacis na ukljuceno (rucica prema nazad). Tad se izvod kardana okrece kao biciklo sa dva prsta i moze se lako zakaciti kardan od neke masine.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Na 1221 imam neki problem, radi se o sledecem, kad krecem sa nekom masinom u njivi (nebitno koja) ne mogu da krenem iz mesta, tj mogu al pod jako velikim gasom, a kad se krecem i spustam masinu onda to nekako i ide, primetio sam i sledece da u zadnje vreme kad kutiviram i vozim na nekih 1700-1800 obrataja, i dam gas traktor nece da povuce tj nece u obrtaje treba mu minut dok dodje na 2200, ranije je to bilo u par sekundi... Pre neki dan zavrsim jednu njivu i ostavim ga radi u leru, radio lepo i odjedno samo mu obrtaji padnu samo sto se ne ugasi, kao kad nestaje goriva, posle toga sednem isturiram u mestu sve ok... Imam osecaj kao da traktor ne dobija dovoljno goriva, kao da ga nesto gusi, menjan je filter goriva, talozna casa tj ono sito je cisto, ostalo je danas da se proveri u rezervaru ili na slavinama valjda ima neko sito ili sta vec, da nije tu zaprljano... I primetili smo da ono crevo sto ide od rezervara do talozne case, kad ga skinemo jako slabo curi gorivo a majstor kaze da treba tu bas da curi! Samo da napomenem da traktor lepo radi, na pola kljuca pali, ne trosi ulje, nema dima... Ako je neko imao neki slican problem ili sumnja na nesto nek napise... Ja javljam sta je bio problem! Hvala
Ja prošle godine muku mučio u njivi, ide, ide pa stane ,baš na kraju ulice jedan dan stne na sred raskrsnice I komšija uskoči u pomoć baš iz tog creva smo izvadili kao neku sluz,od tada ide bez problema.
 
Nazad
Vrh