MTZ Belarus

Da li zna neko da li se podmaziva ROTACIONA pumpa na belarusu,na vecini rusa su linijske,a kod mene ROTACIONA? ima nekakav sraf gore na sredini i unutra vidim da je masno,pa me zanima da li se podmaziva i da li tu ide ulje,i ako ide koje ulje da sipam?...hvala unapred...
Ja kolko znam rotacione se podmazuju gorivom liniske uljem,e sad mozda postoje i drugi tipovi.
 
Da paor rotaciona, imao sam prilike da teram malo i traktor je bio na prodaju samo je cena bila jaka, inače traktor je u Srbobranu i tamo je ostao nadam se, da ima novih u Agropanonci uzeo bih ga bez razmišljanja.
 
Pumpa je ista kao na Vladimirca samo sa 4 izvoda ja mislim da ima takav traktor jedan nas clan sa foruma,postavljao je slike... Ako ne gresim... :sta:
 
Sa ovim sam se družio jedno vrijeme i na njemu je bila rotaciona pumpa.

2qc1elc.jpg


Radio je slatko, nekako malo neobično, al uredno. Kasnije je rotaciona zamjenjena sa linijskom.
 
I prve serije 1221 su dolazile sa rotacionim pumpama visokog pritiska, kod nas su došla 3 traktora i ni na jednom se nije proslavila. Sve su zamenjene linijskim.
 
Rotaciona pumpa zahteva ekstra čisto gorivo bez vode i trunja i onda traje, imao sam dva imt 560 sa rotacionim pumpama i kad se vodi računa o gorivu nema problema, potrošnju sve kaže a motor reže.
 
Nazad
Vrh