MTZ Belarus

Na orbitrolu imas jedan cep sa imbus glavom,odvijes ga i ispod imas za srafciger saraf gde podesavas po zelji.....cep se nalazi odmah pored izlaza gde idu creva na njega,evo slika kako sam uradio holender gde uvrcem manometar, kad se manometar stavi pri upaljenom traktoru pritisak je 0 bara ako tockovi miruju,tek kad se mota volan onda pritisak skace,das malo gasa i motas levo desno a na manometru vidis stanje.....
xvjp5.jpg
 
дали могу насути ређе уље у волан у 1221.3 да би још лакше мотао тј да буде лакши још волан ?
као што је лак у имт 560 ако га је ко возио
Nece ti biti laksi volan dok god ne stavis pumpu veceg kapaciteta, belorusova na leru bukvalno nema dovoljno da savlada klip, znam po kumovom 892. U lero pola kruga ide lako i onda stane pa se polako mora koretati da bi to radilo. Cim se da gas ti problemi nestaju i lako ide volan, ali on ima i dalje problem sa kapacitetom, i pod vecim gasom kad uterujem prikolicu pa hocu jako brzo da okrecem volan jedan krug ide lako i onda oteza volan . kad laganije motam ide normalno. Mora jaca pumpa. 560 napred nije tezak ni 900 kg, rus ima bar 1700-1800 kg ( sa ravnim mostom i 500 kg tegova). I + prednja guma mu je siroka ko na 560 maltene zadnja. Ima tu tereta dosta, samo jaca pumpa bi resila problem

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Zaglavio mi je ventil od hidraulike i to ponovo za kratko vreme, onaj put nije hteo da mi spusti iskipovanu prikolicu. Šta da mu radim? Prošli put smo sve rasklopili očistili i vratili i radilo je, sad je opet zaglavio.
 
Nece ti biti laksi volan dok god ne stavis pumpu veceg kapaciteta, belorusova na leru bukvalno nema dovoljno da savlada klip, znam po kumovom 892. U lero pola kruga ide lako i onda stane pa se polako mora koretati da bi to radilo. Cim se da gas ti problemi nestaju i lako ide volan, ali on ima i dalje problem sa kapacitetom, i pod vecim gasom kad uterujem prikolicu pa hocu jako brzo da okrecem volan jedan krug ide lako i onda oteza volan . kad laganije motam ide normalno. Mora jaca pumpa. 560 napred nije tezak ni 900 kg, rus ima bar 1700-1800 kg ( sa ravnim mostom i 500 kg tegova). I + prednja guma mu je siroka ko na 560 maltene zadnja. Ima tu tereta dosta, samo jaca pumpa bi resila problem




Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Sve sam primjetio da ovi tu na farmi kad tovare po 2-3 bale sa 200ks traktorima, kako imaju barem 4 tone na prednjem trapu upiru nogama u sofersajbu :osmeh::haha: da okrenu volan traktora, a prednje gume su im maltene siroke kao na tom rusu zadnja.
 
Od kad su cene novi rusa toliko skocile,nisam gledo bas davno bile su da nazovem stare,sad je 892 ,27000:sta:
 
kako su sjebali imt, sada će dići cjene......

ja sam još uvijek u potrazi za traktorom, puno gledam, manje znam, izbor sam suzio na belarusa i imt, oba imaju svojih prednosti i mana, kod nas 577 DV iz 80 i neke košta skoro ko belarus 1025.2 sa prednjim utovarivačem, iz 2005.g. i neznam zašto su ti imtovi toliko skupi, nper gledam i 5106, ili 820.2 koji mi se i najviše sviđa sa ravnim mostom, za belarus djelova koliko hočeš, za imtove ove malo jače više da i nema kod nas, jedino što je velika stvar, što sam navikao na imt, a i bojim se nekakvih kvarova na rusu, jer ovdje se stalno piše da ode ovo-ode ono, na imtu do sada nisam imao nekakvih problema, a radi za svoju snagu dosta......

pa kakvi su se pokazali ti belarusi 820.2 i 1025.2 sa prednjim utovarivačem oko 11000€, brena oko 8000€, imt 577 dv odlično stanje oko 9000€......itd
 
kako su sjebali imt, sada će dići cjene......

ja sam još uvijek u potrazi za traktorom, puno gledam, manje znam, izbor sam suzio na belarusa i imt, oba imaju svojih prednosti i mana, kod nas 577 DV iz 80 i neke košta skoro ko belarus 1025.2 sa prednjim utovarivačem, iz 2005.g. i neznam zašto su ti imtovi toliko skupi, nper gledam i 5106, ili 820.2 koji mi se i najviše sviđa sa ravnim mostom, za belarus djelova koliko hočeš, za imtove ove malo jače više da i nema kod nas, jedino što je velika stvar, što sam navikao na imt, a i bojim se nekakvih kvarova na rusu, jer ovdje se stalno piše da ode ovo-ode ono, na imtu do sada nisam imao nekakvih problema, a radi za svoju snagu dosta......

pa kakvi su se pokazali ti belarusi 820.2 i 1025.2 sa prednjim utovarivačem oko 11000€, brena oko 8000€, imt 577 dv odlično stanje oko 9000€......itd
U selu sto je bilo od jacih IMT-ova svi u djelovima , nema momentalno nista operativno, jednostavno ne mozes za ove preko 100ks da nadjes dijelove. Za ruse nije problem ali ovi novije proizvodnje su svileniji od onih starih proizvedenih u sssr-u. Kad budes kupovao zaobidji masej fergusone neki su pred izdisajom odnosno mjenjaci, a opravke kostaju vise nego traktor , ima i takav slucaj. Takodje znam i slucaj uvezao maseja sav sretan, kao nov, a ono klang -klang u diferencijalu , razbio kuciste lezaja malog hipoidnog konusnog lezaja , naceo malo i tanjurasti veliki , sreca pa ima jos nekih koji to mogu obraditi na glodalici i opet radi, zato ga je svabo jeftino i prodao jer je vec osjetio da ce biti problema, tamo bi bila neisplativa opravka.
Za jace traktore za koje su jos dijelovi koliko toliko dobavljivi i ne papreno skupi su rusi i bivsi istocni blok ursus/zetor koji u biti imaju isti motor , ovi tipovi preko 100ks.
 
Nazad
Vrh