MTZ Belarus

Ima. 2011. godište je. Ali hidraulik kreće da diže tek kada se ta ručica digne skroz do kraja, znači predje se i ono N što su mi rekli da je neutralan polozaj i kad se ručica pusti dođe u to N pa zavisi od trenutka puštanja različita je visina dizanja. Zato kažem da bih morao da gledam dokle je digao pa da pustim ručicu.

e onda tu nema leka ,sta drugo reci ...moze jedino da se dogradi neki prekidac ,da ti pali lampicu kad dostigne neku visinu pa tako da znas dokle je podignut ,da ne moras da gledas.
 
I nas je tako dizao isto 2011 kod nas je uvek bilo od oka sto se kaze 2 puta je i staklo stradalo zbog toga.
 
Nema li nesto ispod sedista kod onog kao tockica malog da se podesava po pitanju te rucice za dizanje-spustanje poluga ?.
 
Ima podesavanje na polugicama. Sa zadnje strane traktora kod uske za topling. Jedna je za podesavanje visine, druga za podesavanje vucne sile.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko uputstvo kako se podešavaju te polugice? Pogotovo me zanima podešavanje te polugice za vučnu silu.
 
Mislim da nema. Mi smo stelovali od oka ali uskoro ni to nece vise biti dovoljno. Previse je lufta u prenosnom mehanizmu polugica tako da uskoro nece biti vise navoja na sipki da bi dosli u odgovarajuci opseg u kabini.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ima podesavanje na polugicama. Sa zadnje strane traktora kod uske za topling. Jedna je za podesavanje visine, druga za podesavanje vucne sile.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
Da li mislite na ovu polugicu?
f4515207b4ae56d8e99fef4a01fb20ed.jpg
 
Da i ja nešto napišem u vezi ograničenja visine dizanja, kad sedneš u traktor i otvoriš ona vratanca u patosu pored sedišta i ručice kardana videćeš razdelnik regulatora sile i pozicije, ima tri položaja levo kad ga uzubiš onda je regulacija silom u sredini je neutral a desno je regulacija pozicijom e u toj varijanti možeš da ograničiš visinu podizanja poluga, ako staviš onu ručicu sa podeocima za podizanje i spuštanje na neki broj poluge će se podići do određene visine i stati i svakim pomeranjem po malo ka gore ili dole on će dizati i spuštati za toliko koliko si pomerio ručicu, e sad zavisi kako ti drži hidraulik, da li hoće sam da upušta a to ćeš sam proveriti kad okačiš mašinu, toliko od mene.
 
E na to sam i ja mislio ,samo pojma nisam imao u kojim polozajima znaci sta :p.
Inace,ako poluge hidraulika pustaju relativno brzo pod teretom,gde treba gumice menjati ?,taj deo ispod sedista ili nesto ispod volana mozda ?.Gde se uglavnom nalazi problem kad upustaju poluge ?.
 
Da i ja nešto napišem u vezi ograničenja visine dizanja, kad sedneš u traktor i otvoriš ona vratanca u patosu pored sedišta i ručice kardana videćeš razdelnik regulatora sile i pozicije, ima tri položaja levo kad ga uzubiš onda je regulacija silom u sredini je neutral a desno je regulacija pozicijom e u toj varijanti možeš da ograničiš visinu podizanja poluga, ako staviš onu ručicu sa podeocima za podizanje i spuštanje na neki broj poluge će se podići do određene visine i stati i svakim pomeranjem po malo ka gore ili dole on će dizati i spuštati za toliko koliko si pomerio ručicu, e sad zavisi kako ti drži hidraulik, da li hoće sam da upušta a to ćeš sam proveriti kad okačiš mašinu, toliko od mene.
Nema vratanca. Izgleda da je kod mene drugačije.
76c579b5906f23801cbe5cea8f793143.jpg
613d2c47f8b15ee0a1972b7ba66f57d2.jpg
 
Јово имаш упутство за употребу мтз-а па полако студирај вечерас студираш ујтру пробаш па тако пар год док не укапираш како Рус функционише.....кад се једаред затрескаш у њега никад га се нећеш ратосиљати:haha:
 
Nazad
Vrh