Poljoprivredna enciklopedija KWS pšenica 2018
Strana 1298 od 1309 PrvaPrva ... 298798119812481288129612971298129913001308 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 25,941 do 25,960 od 26168

Tema: MTZ Belarus

Novajlija
    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Poruka
    42
    Zahvalio se
    4
    Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hvala na pojašnjenju.
    Aki,koliko ja znam te pumpe imaš za kupiti po veličinama.8,10,12,14...nek me netko ispravi ako sam pogriješio.Uglavnom uzmeš veću od te koju imaš i onda dobiješ veći protok i volan će ići kako treba.Kod nas koštaju oko 30€

- - - - - - - - - -

Eto Camel šta da kažem.Na njemu je sve original osim lamele,ona je druga stavljena.Kočnice,mjenjač,prednji trap,zadnji trap,sve je u originalnom stanju i nije nikad dirano osim kad sam mjenjao ulje.A imam prednji utovarivač na njemu od kad je kupljen novi.Nigdje mi ne masti na prednjem mostu kak vidim u temi da stalno nekima curi a nemaju opterečenja na prednjem kraju.Jedino što moram napraviti je pogledati malo blokadu jer vidim da je sad počelo malo kapati ulje na njoj i prepakovati cilindar hidraulike jer je malo počeo mastiti na gumici od klipa.To će biti prvi put da da se dira i taj klip.Ali je traktor made in Minsk a ne sastavljan kod nas.E da,gume sam mijenjao ove godine i to zadnje prvi puta.Prednje sam mjenjao dva puta,sad sam naišao na jako dobre gume i ne troše se uopće iako je utovarivač gore sa kojim svaki dan radim.Ako nekoga zanima koje su gume napisat ću.Da ne zaboravim,anlaser i alternator isto nisu nikada mjenjani.Anlaser svake druge godine odnesem na preventivno čišćenje i podmazivanje.Da nebude sve savršeno,eto sjedalo se raspalo skroz

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Stipki na ovoj poruci:

Camel Driver (01-11-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    66
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    znam za to da moze veca ,sa vise protoka da se stavi ,nego ne znam dali mozda ova sto sada imam nije oslabila jer mi bolje mota dok je hladan ,posle teze ide ...pa bi hteo da proverim samo naznam koliko bara treba da bude pritisak .znam da je na t40 80bara onaj razdelni ventil ,e sad dal je toliko i na 82 nisam siguran.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Poruka
    42
    Zahvalio se
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Bila je riječ baš o takvom slučaju na početku ove teme,i ako sam dobro zapamtio spominjali su se veći pritisci za 82.I kao rješenje problema ili zamjena pumpe ili remont iste.Da si bliže dao bih ti takvu pumpu gratis,nova je i stoji zapakirana na polici a ja sam ju kupio jer sam planirao od nje napraviti pogon za hidromotor na prikolici za stajnjak.Ali eto nije bilo prilike za taj projekat

Član
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Poruka
    1,290
    Zahvalio se
    280
    Zahvaljeno 248 puta na 166 poruka
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    A gde se nalazi ventil pumpe volana ?,i jel tako nesto i postoji kod novijih 820 ?.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    455
    Zahvalio se
    141
    Zahvaljeno 142 puta na 55 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    kako se na rusa pali plivajuca hidraulika i da li to vredi nesto posto kod mene fabricki mislim da nije upaljena
    Tanka linija razdvaja genija od ludaka!!

Član Spajki avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruka
    3,803
    Zahvalio se
    935
    Zahvaljeno 1,889 puta na 775 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Camel Driver Pogledaj Poruke
    Posle ovog posta od kolega Stipkia ne sme niko ni jedan loš reč o Belorusima ! Imaš 6900 mč. u traktoru i ne znaš gde je pumpa volana i hidraulike?
    Onaj ko ima Belorusa koji ima toliko ili vise sati o kojima kolega ovde piše,da se ne izrazim drugačije....vidi da se ovde piše o naučnoj fantastici i želji da Belorus tako nešto izdrži i na takav način radi.Stvarno forum počinje da nam bude sve komičniji i sve više liči na dobru zemlju.
    Prva,druga,kuplung treca-ruski ti je menjac sila...

Novajlija
    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Poruka
    42
    Zahvalio se
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Spajki,jel ti kolega hoćeš reći da ja lažem i da su takve stvari nemoguće kod "belorusa"?

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Poruka
    567
    Zahvalio se
    144
    Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ima kod nas jedan dečko kupio novog zakuco mu motor posle 150rč uradio ga, eno tuče sad već preko 8000rč i samo vatra.

Član Spajki avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruka
    3,803
    Zahvalio se
    935
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Neću reći da lažeš,to nije kulturno,ali to sve što si ti napisao je u stvarnom životu nemoguća misija za Belarusa.Ako je to kod tebe sve kako si napisao moj ti je savet da se javiš fabrici i vašem uvozniku,obavestiš ga o stanju i radnim satima traktora i siguran sam da ćeš se naći na reklami,flajerima i oglasima za kupovinu novog Belarusa a možda čak i od fabrike dobiješ još jednog kao poklon.Nekoliko Belarusa je prošlo kroz naše dvorište praveći godišnje od 500-1500 rh tako da jako dobro znam šta Belarus može da izdrži i koliko se kvari u takvim uslovima eksploatacije.

Član slavkos avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Poruka
    419
    Zahvalio se
    534
    Zahvaljeno 112 puta na 64 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: milan.87 Pogledaj Poruke
    Danas u oranju isprazni mi se desni rezervoar i počne da vuče vazduh. . U levom je bilo 50+ litara.
    Jel imao neko sličnih problema?
    Morao sam da dospem gorivo i ozračim sistem. Pretpostavljam da je problem u vezi između levog i desnog rezervoara, smanjen protok, zapuseno ili nešto tako... A povrat goriva je samo u levi rezervoar.
    Kad sam došao kući skinuo sam crevo sa onog sita (pre filtera goriva) i puštao gorivo prvo iz jednog pa iz drugog rezervoara i izgleda mi kao da ima isti protok.
    U pitanju je MTZ 1025, ali verovatno je kod svih sličan problem.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Pisano je dosta ranije o tome. Ja sam imao isti problem, (smejali mi se zlobnici da sam bez nafte krenuo na njivu ) u samoj slavini ispod jednog rezervara se zaglavila prljavština ili parče rđe koji se pomerao oko svoje ose i nekad začepljavao protok a nekada ne, kada duvam kroz cevi i creva vazduh propusti a kada se naspe gorivo začepi slavinu...Trajalo je to pražnjenje duvanje, skidanje, montiranje, sipanje, pa sve ispočetka...par dana.

12. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku slavkos na ovoj poruci:

milan.87 (01-11-18)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Poruka
    42
    Zahvalio se
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Očito niste znali raditi sa tim traktorima.
    https://m.youtube.com/watch?v=vjgVHnRgWss

Pogledaj ovaj video i obrati pažnju na sat i brojčano stanje,ja ću sutra poslikati svoj sat i još ću si dati za zadaću da ovih dana odem do šumara i poslikam njihove satove.
    Ja sam lijepo napisao gore kako se održava i kako ga ja održavam i ja nemam problema sa svojim.Garantiram ti ako se tebi tako kvare da ili ne znaš raditi sa njima ili ih ne održavaš nikako.Zamjena ulja u motoru nije održavanje,ima toga još za napraviti.
    Nemoraš ti ništa od toga prihvatiti ali to je tako.I u prvom tekstu sam napomenuo da je moj traktor sklopljen u Minsku a ne u susjedstvu i to pred kraj smjene kad se majstori žure na opijanje u lokalnoj birtiji.I to je veoma bitna stavka.
    Možda je moj belarus ustvari fendt sa crvenom maskom pa uspije obraditi 80 hektara zemlje i nahraniti 150 komada stoke bez kvarova.I to je moguće.Ako postoji Pronar Mtz možda postoji i Fendt Mtz,svašta je danas moguće.Sa traktorom treba znati raditi,a ima pojedinaca koji bi i nakovanj slomili.A opet vidim slike gdje neki vuku dva vagona zrna sa traktorom od 80 konja,i onda kad nešto pukne ili izgori lamela onda je traktor kriv.Ja ti odgovorno mogu reći da nijedan drugi traktor nemože izdržati količinu mučenja i zloporabe koju će izdržati ruski traktor.A ti pričaj šta hoćeš

14. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Stipki na ovoj poruci:

sanbo4 (02-11-18)

Član Spajki avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Poruka
    3,803
    Zahvalio se
    935
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Možda stvarno i ne znam da radim sa traktorima.Kao i 95% vlasnika Belarusa na ovom forumu što ne znaju koristiti Belarusa.

Član olalija avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    424
    Zahvalio se
    361
    Zahvaljeno 379 puta na 125 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: paracinac Pogledaj Poruke
    kako se na rusa pali plivajuca hidraulika i da li to vredi nesto posto kod mene fabricki mislim da nije upaljena
    Ispred sedista ka volanu pomeris ono perce i podignes poklopac,mislim sa 17 kljucem pomeris sraf i ukljucio si plivajuci koji nije nizasta,posebno u oranju,radi tek na 30+ cm...Za sta ti treba?
    Kada su nacisti došli po komuniste,
    ja sam ćutao;
    jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
    ja sam ćutao;
    jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
    ja se nisam pobunio;
    jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
    nije preostao niko da se pobuni.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Poruka
    61
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 24 puta na 17 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Dobro vece svima ja sam Nebojsa clan sam foruma vec neko vreme ali sam samo par puta nesto komentarisao uglavnom pasivno pratim forum uglavnom ovu temu i teme u kojima se spominju ruski traktori,ja se inace bavim servisiranjem MTZ traktora i citajici zadnjih par komentara a i teme uopsteno hteo bih da pitam iz kog razloga na forumu vlada misljenje da su MTZ traktori toliko losi,da oni ne mogu da naprave neke ,,velike satnice,, kao zapadni trakotri,da moraju da cure i da budu masni,zbog cega ljudi ne veruju da postoje rusi koji rade i u tri smene kao neka mnogo zvucnija imena i nemaju nikakvih ozbiljnih problema a imaju ozbiljne satnice?

Član
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Poruka
    1,290
    Zahvalio se
    280
    Zahvaljeno 248 puta na 166 poruka
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    14k rs ili 1400 ?,kod vecine rusa sat pokazuje casove motora do 4 cifre,nakon 9999 rs okrene sat,krece od nule,ne?.

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Poruka
    567
    Zahvalio se
    144
    Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mogu pričati šta hoće ali da im nije bilo tih istih rusa nikad ne bi ni videli neki zapadni traktor.
    Poslednji uredio ratatatui; 02-11-18 u 08:19.

20. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili ratatatui na ovoj poruci:

Gumeni Lalic (04-11-18), sanbo4 (02-11-18)

Član olalija avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    424
    Zahvalio se
    361
    Zahvaljeno 379 puta na 125 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: nebojsa100 Pogledaj Poruke
    Dobro vece svima ja sam Nebojsa clan sam foruma vec neko vreme ali sam samo par puta nesto komentarisao uglavnom pasivno pratim forum uglavnom ovu temu i teme u kojima se spominju ruski traktori,ja se inace bavim servisiranjem MTZ traktora i citajici zadnjih par komentara a i teme uopsteno hteo bih da pitam iz kog razloga na forumu vlada misljenje da su MTZ traktori toliko losi,da oni ne mogu da naprave neke ,,velike satnice,, kao zapadni trakotri,da moraju da cure i da budu masni,zbog cega ljudi ne veruju da postoje rusi koji rade i u tri smene kao neka mnogo zvucnija imena i nemaju nikakvih ozbiljnih problema a imaju ozbiljne satnice?
    Kako ko,ima onih koji ne mogu da podnesu da na 1500 rh menjaju lamelu na MTZ-u i mora za nju da daju 20 evra,onda im na 2000 crkne zupcasta pumpa i to iscrpi budzet totalno,ona kosta 5300 dinara.Mene licno nervira sto svake godine potrosim 10000 dinara za servis 2 MTZ traktora,strasno se kvare,na jednom mi prosle godine crkli akumulatori a trajali samo 6 godina.Zbog neke vrste kompleksa lakse mi je da platim servis za NH 100000 dinara pa ako treba i hidro pogon da mi crkne i platim 10000 evra nego da mi na sugavom rusu kaplje ulje na razvodniku hidraulike...Ima i dobar procenat ljudi koji su kupili fendove i dzondirove sa 10000+rh pa to samo pricaju radi malera,strah im se uvukao u kosti,crkne menjac i ode im za njega odrzavanje 5 rusa 130 godina...
    Kada su nacisti došli po komuniste,
    ja sam ćutao;
    jer nisam bio komunista.

Kada su zatvorili socijaldemokrate,
    ja sam ćutao;
    jer nisam bio socijaldemokrata.

Kada su došli po sindikalce,
    ja se nisam pobunio;
    jer nisam bio sindikalac.

Kada su došli po mene,
    nije preostao niko da se pobuni.

22. Sledeći 11 korisnici su se zahvalili olalija na ovoj poruci:

aca (02-11-18), batad (02-11-18), deks (03-11-18), grunt (02-11-18), Gumeni Lalic (04-11-18), IvicaR (02-11-18), jjova (02-11-18), Kulagic1509 (02-11-18), paracinac (02-11-18), sremskapolja (02-11-18), Sudarski Bojan (02-11-18)

Član grunt avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    6,398
    Zahvalio se
    3,071
    Zahvaljeno 2,065 puta na 1,077 poruka
    Downloads
    138
    Uploads
    0
    Za deset godina koliko imam 820 još nisam menjao lamelu...prošle god odvila se matica u difu majstor to rešio i još par zubčanika kad se već otvarao menjač sa rukama 350e+delovi...a lamela kao zmaj kaze on meni dečko ti si pšrofi vozač Belarusaa neko je sprži za 150rh.Imam nekih 3000-3500rh na njemu,traktor inače obrađuje oko 70kj zemlje osim prskanja...i obere oko 50-70kj kukurza Zmajem 222.Možda će ga dogodine zameniti nov 892....Ima mana kako nema ali za mene su rez delovi presudan faktor u kupovini traktora.
    Сремац туче кад мало повуче

24. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku grunt na ovoj poruci:

sanbo4 (02-11-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    66
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ne bi hteo da kazem da je ne moguce da traktor ima 6000rh I da nije radjena pumapa ,ali iskreno da kazem mislim da se taj traktor nije na radio. Imam kod kuce rusku masinu vladimirca ,74 god ,I sve je jos original na njemu ,nikad otvaran.ali zato nije poorao vise od 50 jutara za svoj radni vek.
    Ja kad sam kupovao belarusa vlasnik mi je rekao da kad ga je kupio pre 13god ,da je uradio motor I sve sta je trebalo od glave do pete , zamenio sat I od tada nista nije radjeno. Sada imam 2200 rh a videcemo dokle ce.

Član Goran G. avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    4,773
    Zahvalio se
    2,850
    Zahvaljeno 2,850 puta na 1,113 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Stipki Pogledaj Poruke
    Očito niste znali raditi sa tim traktorima.
    https://m.youtube.com/watch?v=vjgVHnRgWss

Pogledaj ovaj video i obrati pažnju na sat i brojčano stanje,ja ću sutra poslikati svoj sat i još ću si dati za zadaću da ovih dana odem do šumara i poslikam njihove satove.
    Ja sam lijepo napisao gore kako se održava i kako ga ja održavam i ja nemam problema sa svojim.Garantiram ti ako se tebi tako kvare da ili ne znaš raditi sa njima ili ih ne održavaš nikako.Zamjena ulja u motoru nije održavanje,ima toga još za napraviti.
    Nemoraš ti ništa od toga prihvatiti ali to je tako.I u prvom tekstu sam napomenuo da je moj traktor sklopljen u Minsku a ne u susjedstvu i to pred kraj smjene kad se majstori žure na opijanje u lokalnoj birtiji.I to je veoma bitna stavka.
    Možda je moj belarus ustvari fendt sa crvenom maskom pa uspije obraditi 80 hektara zemlje i nahraniti 150 komada stoke bez kvarova.I to je moguće.Ako postoji Pronar Mtz možda postoji i Fendt Mtz,svašta je danas moguće.Sa traktorom treba znati raditi,a ima pojedinaca koji bi i nakovanj slomili.A opet vidim slike gdje neki vuku dva vagona zrna sa traktorom od 80 konja,i onda kad nešto pukne ili izgori lamela onda je traktor kriv.Ja ti odgovorno mogu reći da nijedan drugi traktor nemože izdržati količinu mučenja i zloporabe koju će izdržati ruski traktor.A ti pričaj šta hoćeš
    zasto odmah moras da vredjas?

Strana 1298 od 1309 PrvaPrva ... 298798119812481288129612971298129913001308 ... PoslednjaPoslednja