MTZ Belarus

@ddragan
Tako sam i mislio da ocistim hladnjake.Malo naftom,malo vazduhom i masinom za pranje.
Protok pretpostavljam da moze da se proveri tako sto cu sipati vodu i pratiti kako voda izlazi.Ako ide dobro,onda znaci da ni celije nisu zapusene? Je ' tako?
Tako je,nesme da se zadrzava i da klokoce dok sipas.
 
Ja ni na jednom traktoru nemam termostat obavezno ih vadim ,na tamicu sam presao preko 500,hiljada kilometara bez termostata i nisam radio generalnu na rusu 52 isto sam imo izvadjen nije prelazio 60 c sam u retkim slucajevima kad je bilio pretoplo napolju,Uradi kao sto je danger napisao i plus promeni ulje stavi neko kvalitetno ,oce i do tog,ipak berba radi kardan ceo dan radi traktor sa dobrom turazom,ako je losije uje razbije mu viskozitet.Koliki je pritisak ulja.
 
Svi znaju kako izgleda moj rus.Evo i slike kako je izgledao kad je dosao i imao isti problem kao ti sa dizanjem temperature.
23012014825.jpg
 
Kad si zadnji put menjao antifriz u njemu ?
Necu lagati-voda je njemu (ali gradska :osmeh:)Tako je od kako sam ga kupio.
Imao sam problem na jugu 55,koji je nastao jer je bila voda,a ne antifriz i opet se nisam opametio.Jbg...Sad kad sredim ovo,antifriz cu sipati sigurno.
@CVEJA Po
Hladnjak na mom traktoru nije ni priblizno takav.Voleo bih da jeste,onda bih znao sta je.
 
Poslednja izmena:
Kamenac moze da zacepi sace hladnjaka i onda se smanji protok, a takodje i antifriz kome je istekao rok uradi to isto. Ocisti hladnjak i stavi termostat, i obavezno sipaj antifriz. To ti je moj savet.
 
@ddragan
Tako sam i mislio da ocistim hladnjake.Malo naftom,malo vazduhom i masinom za pranje.
Protok pretpostavljam da moze da se proveri tako sto cu sipati vodu i pratiti kako voda izlazi.Ako ide dobro,onda znaci da ni celije nisu zapusene? Je ' tako?
Hvala vam svima na savetima i na pomoci :ppozdrav:
Jeste da je sutra praznik,ali moracu sutra to da pokusam da sredim.U utorak planiram da spremam za setvu(ako bude vreme dozvolilo),pa cu videti kako sta se desava i izvesticu vas.

ako se secas,letos sam pisao o istom problemu..nadjeno je pola kile soca od kafe u samom hladnjaku,od tad samo gas gas..probaj i ti iznutra da ga ocistis,ko zana..
 
i moj 1o25 ima isti problem greje mi kod orem ili radim sa RD,oprao hladnjak skinuo termostat ali oopet hoce da greje ponekad.neznam sta da mu radim?
 
Boris M Komšo koliko je dugo izdržao fabrički auspuh kad ga je već zamenio ovaj prohromski ?:sta:
 
Citavih 550 radnih sati iliti godinu dana posle par pokusaja zavarivanja odustao sam i napravio ovaj. Ovim putem se zhvaljujem clanu Neco952 sreli smo i ukrao sam mu patent.
 
Danas sam skinuo hladnjak ulja i oprao i tek kad sam njega skinuo,video sam da je i ovaj od vode prilicno prljav.Nisam imao vremena da i njega skidam,nego sam izduvao kompresorom,pa posle oprao masinom za pranje.Nisam nista ostetio,ali ipak bi najbolje bilo skinuti i njega i detaljno oprati.Protok hladnjaka vode sam "ispitao" tako sto sam skinuo donje crevo i gore sipao vodu.Deluje mi da nije zatvoren unutra i mislim da ima dobar protok.Ovih dana ce traktor u rad,pa cu videti sta se desava.Ako ne bude u redu,sledeca je vodena pumpa.
Jos jednom,hvala svima na pomoci! :ppozdrav:
 
Ako neko sumnja da ima kamenca u hladnjaku,neg ispusti vodu i neg naspe najobicnije sirce,neg odstoji nekoliko sati i posle ispere,ni ja nisam znao za to neg kod nas ima jako puno kamenca u vodi ,i majstori vodovodzije kad slavine smanje prototok,samo ih skinu i stave u sirce i posle par sat dodju i namontiraju,radi slavina ko nova.Sad sam ja letos teko razradio pumpu od centrlnog grejanja bez raskjapanja.Nije skupa investicija i nemoze da skodi.
 
Da izvestim :osmeh:
Razlog podizanja temperature je bio nista drugo nego prljav hladnjak ::sramota::
Moja greska,onoliko koliko sam video,zakljucio sam da je cist.Tek kad sam skinuo hladnjak ulja,video sam koliko ima prljavstine.Srecom,temperatura nije bila pevise visoka,pa nece biti nikakvih posledica.
Danas sam tanjirao i temperatura nije prelazila 65 stepeni.
Sledi kupovina antifriza i najverovatnije termostata
 
Da izvestim :osmeh:
Razlog podizanja temperature je bio nista drugo nego prljav hladnjak ::sramota::
Moja greska,onoliko koliko sam video,zakljucio sam da je cist.Tek kad sam skinuo hladnjak ulja,video sam koliko ima prljavstine.Srecom,temperatura nije bila pevise visoka,pa nece biti nikakvih posledica.
Danas sam tanjirao i temperatura nije prelazila 65 stepeni.
Sledi kupovina antifriza i najverovatnije termostata

:haha:,jos ce ispasti da je ono tvoj hladnjak sto je okacio clan CvejaPo............
 
Nazad
Vrh