MTZ Belarus

mene zanima kako rusima '90 i kusur godiste radi blokada? cuo sam neke price nesto preko volana da ide i sta ti ja znam

Blokada na njima dobija pritisak ulja sa hidro stuba tj volana napred,aktivira se povlacenjem sajle iz kabine i nije neko najsrecnije resenje uopsteo ta uljna blokada al na tim starijim rusima se bez problema ugradi mehanicka blokada i onda ste mirni,dok je traktora sluzice i ona.
 
koliko bi izasla ugradnja na ovom sto sam ja pitao?

Sto se tice delova potrebni je kandze,papuca,da se ploca diferencijala probusi ili da se nabavi ploca od 52 i da se samo malo prepravi i zadnja ploca gde se kaci klip,cena delova ovako iz glave ne bi smela preci 200 eura a moze se potraziti u Vajskoj ume i kod njih da izleti za manje pare ili videti u Curugu kod ovih sto rasturaju dal imaju sve u kompletu,sto se tice ruku ja za taj posao uzimam oko stotinak eura da se odradi a koliko uzimaju neki drugi majstori ne bi znao i ostaju troskovi puta sto naravno zavisi od toga gde treba da se dodje,nije bas jeftino ali je trajno resenje sto je bitno.
 
Nebojša,a što bi ja mogao napraviti po pitanju ulja koje je počelo lagano kapati na blokadi?Jel se tu može što promijeniti?Kakva gumica ili ventil?
 
Nebojša,a što bi ja mogao napraviti po pitanju ulja koje je počelo lagano kapati na blokadi?Jel se tu može što promijeniti?Kakva gumica ili ventil?

Naravno da moze da se sredi samo treba tacno utvrditi gde je pustilo ima gumica ima membrana,ako blokada funkcionise normalno najbolje je pogledati sto pre da ne bi umastilo i obloge,da se ne pravi dodatni trosak bez potrebe a u principu sve sami mozete uraditi jer nije nista komplikovano.
 
Blokada funkcionira normalno.Ali se ispod kabine na onom ventilu pojavi pokoja kap ulja svaki dan.Što tu moram skinuti dolje?Da skinem cijeli taj "razvodnik" ili kako da ga već zovem?
 
A da nije na hidropojačivaču kod mene tu curi , već par godina nije strašno ali stalno je tu da prostite usrano.Jell ima tu kvalitetnih gumica za njega?
 
Blokada funkcionira normalno.Ali se ispod kabine na onom ventilu pojavi pokoja kap ulja svaki dan.Što tu moram skinuti dolje?Da skinem cijeli taj "razvodnik" ili kako da ga već zovem?

Mozda vas nisam dobro razumeo,ja sam shvatio da pusta na samoj blokadi,tu kod leve kocnice a ne na tom malom razvodniku ispod kabine gde se ukljucuje,ako na njemu curi moralo bi se pogledati jer moze biti i da i da pusta i na nekom crevu ili platnici.
 
Mozda se od ovih ludaka moze i nesto nauciti,npr.od cuvenog Leje sa pocetka i kraja bih mogao za mastore pripremiti pusku kao i on kad dele dramove,litre,7 kamenova i ostalo...:haha::haha::sjasi:
 
Jedno pitanje za sve forumase uopsteno,posto nas ima iz svih krajeva na forumu kako kod vas majstori naplacuju svoje usluge,i zar toliko problema sa majstorima imate kad malo malo se neko zali?

Kod mene je slucaj ovakav jedan mastor, covek u penziji dobrano radi mtz slali su ga svojevremeno u Minsk na obuke. Radi sam ,ali to SAM znaci da uglavnom za bilo sta vece ,lamela,kardan, poluosovine, i ko je sta sto je kod meni na dva mtz radio do sada za ovih da kazem 10godina koliko sam ja u poljoprivredi samostalo uvek sam najveci deo posla radio JA on je nadzirao i pripomagao i naravno za to naplacivao bas ozbiljne cifre. Meni je to znacilo jer sam mnogo toga naucio uz njega i sam ali puno je to kostalo moga vremena. I mislim skupu cenu sam placao da me neko uci . Sa druge strane imam i drugog iskustva dobar majstor koji mnogo toga pomogne mi i telefonski da otklonim neki kvar ili da mi kaze sta da gledam sta da popravljam ali posto je zaposlen tesko stize da sam dodje i popravlja masine. I kada moze da dodje i popravlja uradimo to brzo , zajedno po razumnoj ceni. Ali ni jedan ne daje nikakve garancije, a delove sam kupujem kod trgovaca,macar,poljomehanika,lazaro. Tako da su svi delovi "origina" iz rusije,belorusije. To je moje iskustvo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene je slucaj ovakav jedan mastor, covek u penziji dobrano radi mtz slali su ga svojevremeno u Minsk na obuke. Radi sam ,ali to SAM znaci da uglavnom za bilo sta vece ,lamela,kardan, poluosovine, i ko je sta sto je kod meni na dva mtz radio do sada za ovih da kazem 10godina koliko sam ja u poljoprivredi samostalo uvek sam najveci deo posla radio JA on je nadzirao i pripomagao i naravno za to naplacivao bas ozbiljne cifre. Meni je to znacilo jer sam mnogo toga naucio uz njega i sam ali puno je to kostalo moga vremena. I mislim skupu cenu sam placao da me neko uci . Sa druge strane imam i drugog iskustva dobar majstor koji mnogo toga pomogne mi i telefonski da otklonim neki kvar ili da mi kaze sta da gledam sta da popravljam ali posto je zaposlen tesko stize da sam dodje i popravlja masine. I kada moze da dodje i popravlja uradimo to brzo , zajedno po razumnoj ceni. Ali ni jedan ne daje nikakve garancije, a delove sam kupujem kod trgovaca,macar,poljomehanika,lazaro. Tako da su svi delovi "origina" iz rusije,belorusije. To je moje iskustvo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako nije tajna koliko kod vas majstori naplacuju tako neke radove kao kvacilo,menjac ili punu generalnu,vidim da ste iz Zrenjanina pa me zanima koliko to ide tu kod vas?
A vidim i da su svi jako ne zadovoljni majstorima pa me zanima zbog cega.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh