MTZ Belarus

Sta mislite da li je ludost prodati 820 ravan most 2008god 2000rc i kupiti neki inostrani 95 god oko 100ks???
Ja imam isti samo 2011god 1300rs i ne bi te savetovao da radis ovo jer tako stari traktoti iz uvoza naradili se posteno a i ne vidim potrebu da se menja za 20ks ja i ako bi menjao gledao bi sto mladje i barem 120 konja da ima...I ja razmisljam da menjam moj 820 za par godina ali to ce biti mtz 1221

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Drugari kakav je po izdrzljivosti ovaj mtz 136 konja? Imao sam prilike gledati kako ore u duetu sa ursusa 145 konja sa turbinom i rajkom 135 konja sa turbinom i svi sa plugovima imt 757 3 brazde,milina ih je gledati kako lete po njivi,ali mtz im vidno bezi..samo vlasnik kaze voli malo vise da popije. :)
 
Drugari kakav je po izdrzljivosti ovaj mtz 136 konja? Imao sam prilike gledati kako ore u duetu sa ursusa 145 konja sa turbinom i rajkom 135 konja sa turbinom i svi sa plugovima imt 757 3 brazde,milina ih je gledati kako lete po njivi,ali mtz im vidno bezi..samo vlasnik kaze voli malo vise da popije. :)
Ja posedujem 1221.3 136 konja kod mene je izuzetno teska zemlja i mogu da kazem kako idu traktori 150konja tako ide ovaj ima snage kao lud bas zbog toga bezi ovim ostalima iste snage

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
To sam cuo i ja da parira jacim traktorima..sada tek krecem u poljuprivredne vode i tek kupio stari t40 duplak,ali ako budem prosirio imanje voleo bih takvog jednog imati u dvoristu....ti rusi su cudo skoro svaki traktor jaci od bilog kog domaceg iste snage...
 
Ja imam Belarus 1221/3 već 4,5 godine i prezadovoljan sam sa njim. Ima i dobar izbor brzina a o snazi da nepričamo. Kod mene nije teška zemlja i bez problema vuče obrtač 4x42, na dubinu 30cm brzina 9km/h i potrošnja u proseku 13lit/kj, a na 25 cm idem 10,5km/h potrošnja u proseku 10,5lit/kj.

- - - - - - - - - -

Kolege gde mi mogao da nabavim desne srepenice na kabinu za Belarus 820 ? kod Mačara i u Agropanonki ih nema, može i polovne.
 
Pre neki dan sam orao sa 1221 a dve parcele od mene JD 135 ili 145 ks on sa V&N M 1020 ja sa MS 1050 isti usev kod obojice (soja) dubina na oko ista ,radni zahvat kod mene 3x40 kod njega vario ali ne verujem da je bio veći. Ja malo brze stignem na kraj ali on malo brze okrene tako da posle 10-ak krugova smo bili na istim startnim pozicijama.Stim da se nismo "trkali " nego smo radili kao i na ostalim parcelama normalan radni tempo.
Koliko mi je pričao vlasnik potrošnja nam je tu negde stim da je komfor i udobnost apsolutno na njegovoj strani ali zato cena i odrzavanje apsolutno na mojoj.
Pa ko šta voli i koliki mu je džep neka izvoli.
 
Ja sam pre tri dana gledao na istoj parceli kako oru nov 1221.3 i case 140 takodje nov glanc.MTZ je vukao Kunov plug na 3x40cm a Case Potingera na istom zahvatu.Stim da je potinger sa resetkastim daskama i bez predpluznjaka za razliku od kuna.Dubina ista kao i brzina od nekih 9km/h.Smem da potpisem da MTZ ide lakse tj. bolje ore.Od kraja do kraja ne promeni zvuk niti baci dim.Case i ako je na rucnom rezimu menjaca menja zvuk i po malo zadimucka.Potrosnja kod MTZ-a je bila 32l/ha a kod Case za oko 2 litre vise.
Ko voli one silne displeje i dugmice nek se isprsi ali MTZ ga je usio definitivno.
 
Apsolutno tako.Vozi na 1900obr i u tim momentima promene zvuka obrtaji padaju od 50-70.Inace srednja zemlja ali pod zalivnim sistemom i kosena druga kultura.Tragovi rendzera popreko i dobro ugazeni.Licno im razmeravao povrsine za oranje i znam koliko su nafte potrosili.
 
jel ima neko iskustva sa belarusom 1523.3 i koja je razlika izmedju njega i 1523.4

Imas u zadruzi u ritove 2 komada 1523.4,ali oni ih koriste samo za transport i razbacanje min. djubriva.

- - - - - - - - - -

Ja sam pre tri dana gledao na istoj parceli kako oru nov 1221.3 i case 140 takodje nov glanc.MTZ je vukao Kunov plug na 3x40cm a Case Potingera na istom zahvatu.Stim da je potinger sa resetkastim daskama i bez predpluznjaka za razliku od kuna.Dubina ista kao i brzina od nekih 9km/h.Smem da potpisem da MTZ ide lakse tj. bolje ore.Od kraja do kraja ne promeni zvuk niti baci dim.Case i ako je na rucnom rezimu menjaca menja zvuk i po malo zadimucka.Potrosnja kod MTZ-a je bila 32l/ha a kod Case za oko 2 litre vise.
Ko voli one silne displeje i dugmice nek se isprsi ali MTZ ga je usio definitivno.

Mislim da malo gresis barem sto se tice potrosnje a i snage.Posedujem i mtz 105ks i strani traktor 155ks,mtz vuce 3brazde vogel-a,a 155-ica vuce 4 brazde isto vogel,ista oznaka pluga(msm isti model),oremo na istoj parceli ista dubina oko30cm,I 155-ica ide vecom brzinom oko 2-2.5 km/h od mtz-a,a i manje trosi od mtz.Veci traktor ima nesto preko 3000rh i uopste ne dimi.
 
Treba uporedjivati traktore iste snage kao sto je i napisao clan @diklofen a ne 105 i 155 ks uposte nije pogresio nigde

Послато са SM-G355H уз помоћ Тапатока
 
Imam nekoliko pitanja za belarus traktore.

Na hladnjaku ulja( sa strane bloka motora 1221) ima 2 sensora , prvi je samo prekidac , u kratkom spoju je kad nema pritiska (ispravan), drugi pokazuje pritisak ulja. Taj drugi koliko ima otpor u radu ili napon kad je ok , da li neko zna?

Takodje sensori temeperature vidim da ima isto 2 komada , kako ih ispitati?

Takodje meraci pritiska u instalaciji kompresora?

Niti jedan pokazivac mi ne radi kako treba , ne znam da li je do sensora ili do sata, ima i dosta zica odspojenih. Takodje mi je nesto sumnjiv obrtomer , da li on dobija signal sa alternatora , jer mi se nesto ne slazu obrtaji sa pokazivanjem brzine kardana , pokazuje prakticno da vrti 2500 o/min , a po specifikaciji u praznom hodu treba max 2200.
 
Da ti kolega nisi nešto pomiješao tom traktoru se na praznom hodu ništa ne vrti toliko ni motor ni kardan
 
Sta mislite da li je ludost prodati 820 ravan most 2008god 2000rc i kupiti neki inostrani 95 god oko 100ks???
Ako kupis stranca pre svega kicma ce ti zahvaliti.Drugarski savet.Nije isto kad imas 20 i 40 godina ali ako hoces da radis polako do 60 te kupices stranca i bices odmoran a,ako hoces do 40 te rus je sasvim dovoljan.
 
Nazad
Vrh