MTZ Belarus

Ne znam cenu za TD5 ali mi je nekako univerzalan i za mene odgovarajuce je snage recimo 90ks.
 
Saglasan sa Kanackim. Da su uveli ogranicenje mase, sirine, fabricku deklaraciju neku i slicno. Svi proizvodjaci imaju 80-90-100ks modele koji su vocarski.
 
Sad je nestala.
Pouzdano znam ko je pre par dana isao na razgovor za vocarski traktor posto su izasle subvencije,ali zbog nenormalnih cena vocarskih traktora je odustao.
 
Nas clan je visok 178cm , izmjerili bosog na regrutaciji, moguce da je bilo davno pa sam se smanjio na metar i zilet:haha:.

Kad ides u rikverc brzine ne mjenjas pa imas vremena tako, jer mili kao puz u rikverc ako je u istoj brzini:haha:, dok tako ide u rikverc mozes uz put i ekscajg da postavis i nasjeces slanine za meze dok ides naprijed:haha:.

Kakvih sam se ja gluposti nacitao o 1221 da nije za transport , pa taj dinosaur sa ceskom pumpom i dobrim diznama na asfaltu poteze u drugoj (2 brzina), IV dijapazon (najbrzi) vagon tezine bez da stucne motor, ni da trpi kvacilo.


Ja neznam u kojim ti brzinama ores kad imas vremena i escajg da postavljas,inace orem 3 brzina u 3 rangu i tu je rikverc sasvim ok,al ove godine su uslovi oranja malo tezi posebno u kukuruzistu pa orem 4 brzina u 2 rangu,u toj brzini kad ides na rikverc nemas prostora ni da trepnes a kamoli da pomislis na escajg,e sad.....ti ili ores nekim levim brzinama ili udjes u kabinu na desna vrata i sednes naopacke na sediste pa ti zato i jeste problem kod rucke za hidrauliku da okreces plug jer ti nije na ruku :haha:
 
Vidim , postavljas ti ekscajg kad ides u rikverc, 3 u 3 rangu, upola sporiji nego naprijed:haha:. Inace idem u rikverc uvijek u 4 , pa nemam vremena da postavljam ekscajg i provjeravam retrovizor:haha:, jbg. zaboli ruka od saltanja jer zaboravim ekscajg da ponesem:haha:. 2 rang ne koristim jer 4 zuji/pisti kao blesav , neki problem sa pomocnim 3 vratilom koje koristi onda , pretpostavljam lezaj.
 
Tebi druze sve nesto smeta,3.3 je sasvim ok brzina u rikvercu pri manevrisanju i okretanju da se ponovo udje u brazdu,vidim ja da ti ipak udjes na pogresna vrata i teras na rikverc do kuce pa ti sporo u 3.3
 
Da ponovimo to ti je naprijed 12km/h i nazad 5km/h po GPS-u na max gasu. Meni to jako sporo. Idealno bi bilo i nazad 12km/h.
 
Mozda je kod vas u EU asfaltirana lenija pa ti sporo,kod nas nije i izgledaju ocajno kao i svake jeseni a pogotovo ove gde se po kaljuzi vrsio kukuruz i izvlacio iz njiva pa su lenije ubivene,i na takvim lenijama sa plugom teskim oko1200kg video bi ja tebe dal bi se ti okretao sa 12kmh na rikverc.....
P.s. posto vidim da si merio koliko ide na rikverc znaci ipak si seo pogresno.......::000::
 
Koji plug i koji zahvat kad ores? Jel to normalno da im odlazi desno rame (hidraulika) jer vidim da je upola jeftinije od lijevog u Madjarskoj.
 
Koji plug i koji zahvat kad ores? Jel to normalno da im odlazi desno rame (hidraulika) jer vidim da je upola jeftinije od lijevog u Madjarskoj.

do sad jos nisam cuo da je nekom rame otislo na 1221,a inace ono sto odlazi je uvek skuplje, bilo koji deo za bilo koji traktor,zahvat po potrebi,ove godine pretezno 16 coli

- - - - - - - - - -

vsmhb8.jpg
 
Možda M,nema LM vario,razlika u kilaži nešto jače od 300 kg.
Kod nas na jednom M stradala greda ,kaže čovek da se malo razočarao kada je video debljinu grede.

- - - - - - - - - -

Danger jek ti greda ovako pomerena i u oranju (na navojnj gredi) ili sada zbog pranja?
 
Nazad
Vrh