MTZ Belarus

Čekaj stavio si mehanicki sa5 inon pokazuje isto kao i onaj što je na traktoru?
Онај што је на трактору падне на нулу после сат времена рада трактора овај механички држи на леру 0,5-0,7...после сат два рада кад је добро угрејан. Купио сам нову центрифугу тј нов тип са заменским филтером(не онај што се пере чисти)па ћу сутра видети шта ће бити.Евидентни су рисеви и види се похабаност клипова у овој старој нпр кад ставим тај клипић у шублер окрећем га у круг тачно се види како варира лаички речено јајаст јбг
 
U taj filter ide novi tip centrifuge,razlika je što nova ima prsten ja imam jednu osovinu za stari tip greškom kupljen.I kod mene ima riseva to su čistili i strugali sa nekim oštrim predmetom pa su oštetili, čisti se isključivo sa parčencetom drveta.
 
Онај што је на трактору падне на нулу после сат времена рада трактора овај механички држи на леру 0,5-0,7...после сат два рада кад је добро угрејан. Купио сам нову центрифугу тј нов тип са заменским филтером(не онај што се пере чисти)па ћу сутра видети шта ће бити.Евидентни су рисеви и види се похабаност клипова у овој старој нпр кад ставим тај клипић у шублер окрећем га у круг тачно се види како варира лаички речено јајаст јбг

A koliki pritisak drži kad daš gas na mehaničkom satu?
 
Како да их проверим?И дали их вреди мењати ако је радилица добила јел ће направити рисеве за кратко време...Дали неко са 100% сигурношћу може да ми каже на колико бара тј мин притисак се пали лампица (зујалица)
 
Ako ti motor ne trosi ulje onda mozes da prodjes samo sa zamenom lezajeva na radilici.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Grunt druze jesi zamenio centrifugu?
Kolega DraleTD sta ce dobiti zamenom lezecih (stabilnih) lezajeva kad prvo stradaju leteci?
Kolega Becarr94 potrosnja ulja nicim nije vezana za pritisak,da bi prosao samo sa lezajevima morao bi premeriti radilicu pa videti na kojoj je meri,ako je radilica "potrosena" moze da menja i lezajeve i sve ostalo ali uzaludno.
 
Како да их проверим?И дали их вреди мењати ако је радилица добила јел ће направити рисеве за кратко време...Дали неко са 100% сигурношћу може да ми каже на колико бара тј мин притисак се пали лампица (зујалица)

Mislim da se crvena lampica za pritisak ulja kada je nizak ako je ispravna, i ako je davac ispravan, pali kada pritisak padne ispod jednog bara.
 
Ово за лампицу пишталицу ми је јако битно јер сам и њу променио и она се не оглашава нити сија трепери...кад би са стопостотном сигурношћу знао на који пр се она пали знао би право стање....Јер да су лежајеви на радилици зарибао би тај одавно пре месец ипо је истањирао 50кј...Нисам је заменио купио сам је немам времена сутра ћу можда....
 
Vozio sam svog dok nije na mahanicki sat zalepio 0,skinuo da pogledam radi reda letece lezajeve i svi do jedan bili su crveni. Radilica da se sredi, lezajevi trebace novi i ostalo po zelji...
 
Онај што је на трактору падне на нулу после сат времена рада трактора овај механички држи на леру 0,5-0,7...после сат два рада кад је добро угрејан. Купио сам нову центрифугу тј нов тип са заменским филтером(не онај што се пере чисти)па ћу сутра видети шта ће бити.Евидентни су рисеви и види се похабаност клипова у овој старој нпр кад ставим тај клипић у шублер окрећем га у круг тачно се види како варира лаички речено јајаст јбг

Skini karter i dole kod pumpe ima jedan metalni cev i to hoće od vibracije motora da napukne pa ne gura svu količinu ulja kroz sistem motor ima podmazivanje a ne pokazuje pritisak, a ujedno vide se i ležajevi radilice.
 
Скидао цеви не види се пукотина чак сам и воду сипао у њих не пушта ни једна што се тиче лежајева колико сам одоле видео има аксијалног померања али то пар мм а овако пајсером сам пробао колико сам могао нема луфта горе доле е сад не може то тако да се види,опињака у центрифги није било што би требало ако се троше лежајев или на чепу картера да буде опиљака у магнету...нема ништа све чисто.
 
Ne razbijaj glavu previše već samo teraj. Ista situacija sa pritiskom je kod mene već 5 godina i ide.
 
Ако руси нису оманули коју стоту при обради радилице у фабрици ја га ебем ....то је једино објашњење.Водка и струг:haha:
 
Grunt druze jesi zamenio centrifugu?
Kolega DraleTD sta ce dobiti zamenom lezecih (stabilnih) lezajeva kad prvo stradaju leteci?
Kolega Becarr94 potrosnja ulja nicim nije vezana za pritisak,da bi prosao samo sa lezajevima morao bi premeriti radilicu pa videti na kojoj je meri,ako je radilica "potrosena" moze da menja i lezajeve i sve ostalo ali uzaludno.
Nisam ni rekao da ih menja vec da ih otpusti i vidi kakvi su ako su oni dobri onda letece lezajeve da pregleda i da premeri radilicu da nije previse prestrugana. Mada tesko da bi to fabricki moglo da se desi ja bi jos proverio i cepove na radilici da neki nije ispao ili popustio pa da pored nejga flisuje pritisak.

- - - - - - - - - -

Скидао цеви не види се пукотина чак сам и воду сипао у њих не пушта ни једна што се тиче лежајева колико сам одоле видео има аксијалног померања али то пар мм а овако пајсером сам пробао колико сам могао нема луфта горе доле е сад не може то тако да се види,опињака у центрифги није било што би требало ако се троше лежајев или на чепу картера да буде опиљака у магнету...нема ништа све чисто.
Aksijalni luft ti za pritisak ne znaci nista,stabilne jedino mozes prekontolisati skidanjem polutki,a isto tako i letece mozec proveriti.Cev ako je negde napukla i ne vidi se golim okom onda jedino pod pritiskom da ih proveris.
 
У картеру ништа није било ни опиљака нити икаквих делова струготине итд.Газићу га овако док иде па кад дође крај радимо све и то је то,и да је испао неки чеп ту не могу ништа зар не?Како мислиш под притиском да их преконтролишем сипао сам воду у њих један крај затворим и нигде не флисује да има нека пукотина вода би пре кренула него уље...
 
Izvinjavam se kolegi DraleTD nesto sam se ja prebacio kada sam citao,iz nekog nepoznatog razloga sam mislio da ste rekli da zameni.
 
Kod nas majstor sto je odrzavao vozni park u zadruzi kaze ovako ,, ako ruski manometar pokazuje 2 bara na pritiska ulja,to je na teleoptikovom manometru 3 bara" e sad dali ima istine ili ne....
 
Nazad
Vrh